De réir MÓRGHRUPAÍ MUSCLE Comhlacht matáin fireann
Tasg adhartachaidh Caithimi
Caithimi Caol:
Tasgadh gu an De réir MÓRGHRUPAÍ MUSCLE Comhlacht matáin fireann
Cleachtadh Ag GRÚPAÍ MÓRCHÚRAMACH Is clár oiliúna éifeachtach é comhlacht matán fireann a dhíríonn ar na grúpaí matán móra uile sa chorp fireann, ag soláthar neart agus riochtú cuimsitheach. Tá sé oiriúnach do dhaoine aonair, go háirithe fir, a bhfuil sé mar aidhm acu ton muscle, neart agus folláine iomlán a fheabhsú. Trí dul i mbun an chleachtaidh seo, is féidir a bheith ag súil le feidhmíocht fhisiciúil fheabhsaithe, cruth coirp níos fearr, agus braistint folláine níos fearr mar gheall ar shláinte fheabhsaithe.
A' Dol a-steach: Treòir Ceum-le-Ceum De réir MÓRGHRUPAÍ MUSCLE Comhlacht matáin fireann
- Cófra: Tosaigh le cófraí binse. Luigh ar do dhroim ar bhinse, greim barbell le do lámha beagán níos leithne ná leithead ghualainn óna chéile, agus brúigh an barbell díreach suas go dtí go bhfuil do lámha díreach, ansin é a ísliú ar ais síos go dtí do bhrollach.
- Ar ais: Lean ar aghaidh leis na sraitheanna lúbtha os a chionn. Seas le do chosa ar leithead ghualainn óna chéile, lúb do ghlúine beagán, agus lean ar aghaidh ó do chromáin. Coinnigh barbell leis an dá lámh, palms os comhair síos, agus é a tharraingt suas go dtí do bholg, ansin é a ísliú ar ais síos.
- Cosa: Déan squats. Seas le do chosa leithead cromáin óna chéile, ansin ísligh do chorp chomh fada agus is féidir leat trí do chromáin a bhrú ar ais agus do ghlúine a lúbadh. Brúigh ar ais go dtí an
Mholaidhean airson a' Dèanamh De réir MÓRGHRUPAÍ MUSCLE Comhlacht matáin fireann
- Foirm Chuí: Ceann de na botúin choitianta a dhéanann daoine agus iad ag aclaíocht ná an fhoirm cheart a choinneáil. Is féidir gortuithe agus cleachtaí neamhéifeachtúla a bheith mar thoradh air seo. Mar shampla, nuair a bhíonn tú ag déanamh squats, coinnigh do dhroim díreach, do chosa ar leithead ghualainn óna chéile agus ísligh do chorp amhail is go bhfuil tú i do shuí ar chathaoir.
- Ró-ualú Forásach: Chun muscle a thógáil go héifeachtach, ní mór duit an méid meáchain atá á ardú agat nó líon na n-ionadaithe atá á dhéanamh agat a mhéadú de réir a chéile. Tugtar ró-ualú forásach ar an gcoincheap seo. Má leanann tú leis an méid céanna meáchain a ardú, ní fhásfaidh nó ní neartóidh do matáin.
- Oiliúint Chothrom: Ná dírigh ar mhatán amháin
De réir MÓRGHRUPAÍ MUSCLE Comhlacht matáin fireann Ceisteagan-Cleachdaidh Cumanta
Am biodh a' Vhaigan a' Deanamh a' De réir MÓRGHRUPAÍ MUSCLE Comhlacht matáin fireann?
Sea, is féidir le tosaitheoirí tosú cinnte a fheidhmiú trí dhíriú ar ghrúpaí matán móra. Is bealach iontach é chun tús a chur leis mar go gcinntíonn sé gnáthamh cothrom workout. Áirítear le grúpaí matán móra an cófra, ar ais, airm, guaillí, cosa, agus croí. Mar sin féin, tá sé tábhachtach a thabhairt faoi deara roinnt rudaí: 1. Tosaigh Mall: Ba chóir do thosaitheoirí tosú le meáchain éadrom agus méadú de réir a chéile de réir mar a fhaigheann siad neart agus seasmhacht. 2. Foirm Chuí: Tá sé ríthábhachtach an fhoirm cheart a fhoghlaim do gach cleachtadh chun gortuithe a chosc. 3. An chuid eile: Lig do matáin scíthe agus téarnamh. Ná oibrigh an grúpa matán céanna dhá lá i ndiaidh a chéile. 4. Treoir: Smaoinigh ar chomhairle a lorg ó oiliúnóir pearsanta nó ó ghairmí aclaíochta chun a chinntiú go bhfuil tú ag déanamh na gcleachtaí i gceart agus go sábháilte. Cuimhnigh, caithfidh gach duine tosú áit éigin. Ná bíodh leisc ort mura bhfuil tú in ann an oiread meáchain a ardú nó an oiread céanna athrá a dhéanamh agus daoine eile. Tá comhsheasmhacht ríthábhachtach maidir le folláine.
Dè na h-atharrachaidhean a tha cumanta airson a' De réir MÓRGHRUPAÍ MUSCLE Comhlacht matáin fireann?
- Leagan eile a d’fhéadfadh a bheith ina Chatagóiriú ar Mhór-Ranna Mhatánacha sa Fhisic Fireann.
- Athrú amháin eile a d’fhéadfadh a bheith ann ná Grúpáil na bPríomh- Mhatáin san Anatamaíocht Fireann.
- D’fhéadfadh an ceathrú héagsúlacht a bheith ann ná Scaradh na Struchtúr Matán Ceannasach i gCorp Fireann.
- Ar deireadh, d’fhéadfaí é a chur i láthair freisin mar Aithint na bPríomhghrúpaí Matán san Fhoirm Fhirinscneach.
Dè na Caithimh a tha math airson cuspairean a' De réir MÓRGHRUPAÍ MUSCLE Comhlacht matáin fireann?
- Preas Binse: Díríonn an cleachtadh seo ar mhatáin mhóra an chliabhraigh, go háirithe na peictrealóga. Oibríonn sé freisin na triceps agus deltoids sa chorp uachtair. Is féidir leis na matáin seo a neartú neart uachtair an chomhlachta a fheabhsú, rud a chomhlánaíonn an neart cos a fuarthas ó squats.
- Deadlifts: Is cleachtadh cumaisc é deadlifts a oibríonn go leor grúpaí matán móra ag an am céanna, lena n-áirítear an cúl, glutes, hamstrings, agus croí. Comhlánaíonn an cleachtadh seo squats agus preas binse trí workout chothromaithe, lán-choirp a chinntiú, agus neart feidhmiúil a chur chun cinn.
Frithealais Chumanta airson De réir MÓRGHRUPAÍ MUSCLE Comhlacht matáin fireann
- Cleachtadh comhlacht iomlán
- cleachtaí móra grúpa matán
- Cleachtaí meáchan coirp
- Oiliúint neart comhlacht iomlán
- Gan trealamh workout comhlacht iomlán
- Oiliúint muscle comhlacht fireann
- Cleachtadh comhlacht iomlán sa bhaile
- Gnáthamh aclaíochta meáchain choirp
- workout muscle comhlacht cuimsitheach
- Tógáil muscle le meáchan coirp
Uirlisí don aclaíocht seo
Do De réir MÓRGHRUPAÍ MUSCLE Comhlacht matáin fireann in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.












