Thumbnail for the video of exercise: Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat

Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat

Tasg adhartachaidh Caithimi

Pàirt na ChorpAhyɛ
StiùireadhAchumhaire Fada
Mùis na Prìomh-mhùis
Mùis Dara

Faigh am meabhran-obrach ann do phòc!

Tasgadh gu an Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat

Cleachtadh lán-chorp dinimiciúil is ea an Battling Ropes Alternate Arms Squat a chomhcheanglaíonn oiliúint neart agus seasmhacht chardashoithíoch. Ideal do lúthchleasaithe, díograiseoirí aclaíochta, nó aon duine atá ag iarraidh folláine iomlán a fheabhsú, díríonn sé grúpaí matán iolracha, lena n-áirítear na lámha, cosa, agus croí. Tríd an gcleachtadh seo, is féidir le daoine aonair ton muscle a fheabhsú, stamina a mhéadú, comhordú a fheabhsú, agus calories suntasacha a dhó, rud a fhágann gur uirlis chumhachtach é le haghaidh meáchain caillteanas agus dul chun cinn folláine.

A' Dol a-steach: Treòir Ceum-le-Ceum Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat

  • Ísligh do chorp isteach i squat, ag déanamh cinnte do dhroim a choinneáil díreach agus do ghlúine taobh thiar de do bharraicíní.
  • Agus tú ag éirí aníos as an squat, fuip lámh amháin suas agus síos, ag cruthú tonn sa rópa.
  • Díreach ina dhiaidh sin, fuip an lámh eile suas agus síos, ag cruthú tonn den chineál céanna ar an taobh eile den rópa.
  • Leanúint ar aghaidh ag alternating arm ar an mbealach seo, agus a choinneáil ar an suíomh squat agus a dhéanamh cinnte a gabháil do chroí le linn an aclaíochta.

Mholaidhean airson a' Dèanamh Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat

  • Gluaiseachtaí Rialaithe: Nuair a bhíonn tú ag bogadh na rópaí, déan cinnte go bhfuil do ghluaiseachtaí rialaithe agus d'aon ghnó. Seachain gluaiseachtaí jerky nó tapa, ar féidir leo an baol díobhála a mhéadú. Ba chóir na rópaí a thonnú i ngluaisne suas agus síos, ag malartú idir gach géag.
  • Doimhneacht Squat: Déan iarracht do chorp a ísliú go dtí go bhfuil do pluide comhthreomhar leis an urlár. Cinntíonn sé seo go bhfuil tú ag gabháil do glutes, hamstrings, agus quads chuig a n-acmhainneacht uasta. Mar sin féin, ná cuir iallach ort féin dul níos ísle má chuireann sé isteach ar d'fhoirm nó má chruthaíonn sé míchompord.
  • Croí-Rannpháirtíocht: Coinnigh do chroí gafa le linn an chleachtaidh. Cuidíonn sé seo le do chorp a chobhsú agus do chuid a chosaint

Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat Ceisteagan-Cleachdaidh Cumanta

Am biodh a' Vhaigan a' Deanamh a' Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat?

Sea, is féidir le tosaitheoirí an cleachtadh Scuat ar Lámh Mhalartach a dhéanamh ar Rópaí Battling. Mar sin féin, tá sé tábhachtach tús a chur le rópa níos éadroime agus díriú ar fhoirm cheart chun díobháil a sheachaint. Is meascán de ghluaiseachtaí coirp uachtair agus íochtair an choirp é an cleachtadh seo, agus mar sin b’fhéidir go dtógfaidh sé cleachtadh éigin chun dul i dtaithí ar an gcomhordú. Tá sé ríthábhachtach freisin téamh suas sula dtosaíonn tú ar an gcleachtadh agus tosú go mall, ag méadú de réir a chéile ar an déine de réir mar a thagann feabhas ar do neart agus do stamina. Mura bhfuil tú cinnte faoi conas an cleachtadh seo a dhéanamh, bheadh ​​sé tairbheach oiliúnóir pearsanta nó gairmí aclaíochta a bheith mar threoir duit.

Dè na h-atharrachaidhean a tha cumanta airson a' Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat?

  • Scuad Léim Rópaí Catha: Déanann tú scata léim agus tú ag leanúint ar aghaidh ag tonnadh na rópaí i bpatrún malartach.
  • Ag Cath Rópaí Taobh Lunge: In ionad squat traidisiúnta, ionchorpraíonn tú lunge taobh agus an ghluaiseacht lámh ailtéarnach á chothabháil agat.
  • Rápaí Catha Scuat agus Slam Lasnairde: Déanann tú scata síos agus de réir mar a thagann tú aníos, slamann tú na rópaí lastuas, ag oibriú do chorp uachtair agus íochtair araon.
  • Rópaí Cath Scuat le Lámh Tonn Aonair: Coinníonn tú suíomh squat agus tú ag waving rópa amháin ag an am, ag díriú ar lámh amháin roimh athrú go dtí an ceann eile.

Dè na Caithimh a tha math airson cuspairean a' Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat?

  • Thrusters Dumbbell: Oibríonn Thrusters Dumbbell ar na grúpaí matán céanna agus a bhíonn ag Sciathán Lámha Malartacha Rópaí Cath - na guaillí, na hairm agus an corp íochtair. Cuidíonn an cleachtadh seo le do dhoimhneacht squat agus neart uachtair an choirp a fheabhsú, rud a chuireann le do fheidhmíocht leis na rópaí catha.
  • Léim Bosca: Is cleachtadh comhlántach iontach é Léim Bosca mar go gcabhraíonn siad le do neart comhlacht níos ísle agus do phléascacht a fheabhsú, rud atá ríthábhachtach chun an suíomh squat a chothabháil agus chun cumhacht a ghiniúint sna luascáin láimhe ailtéarnacha le linn an chleachtaidh Battling Ropes.

Frithealais Chumanta airson Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat

  • Cleachtadh Squat Rópaí Cath
  • Workout Thigh le Rópaí Cath
  • Scuat Armas Malartach le Rópa Catha
  • Cleachtadh Rope for Thighs
  • Traenáil Thigh Rúpaí Cath
  • Squatting le Rópaí Cath
  • Cleachtadh Rópa Thigh- Neartú
  • Lámh Mhalartach Teicníc Scuatála Rópaí Catha
  • Oiliúint Rópaí Cath do Mhatáin Cosa
  • Cleachtadh Dian thigh le Rópaí Catha

Uirlisí don aclaíocht seo

Do Rópaí Catha ar Lámha Malartacha Scuat in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play