
Squat Scoilt Asbhainte Banda Friotaíochta
Tasg adhartachaidh Caithimi
Caithimi Caol:
Tasgadh gu an Squat Scoilt Asbhainte Banda Friotaíochta
Is cleachtadh coirp íochtair dinimiciúil é an Squat Scoilte Adduction Band Friotaíocht a dhíríonn ar na pluide istigh, na glúta, na quadriceps, agus na hamstrings, ag tairiscint cleachtadh cuimsitheach do na grúpaí matán seo. Is rogha iontach é do lúthchleasaithe, díograiseoirí aclaíochta, nó duine ar bith atá ag iarraidh neart, cobhsaíocht agus solúbthacht an chomhlachta níos ísle a fheabhsú. Tríd an gcleachtadh seo a ionchorprú i do ghnáthamh, is féidir leat do chothromaíocht a fheabhsú, ton muscle a mhéadú, agus ailíniú comhlacht níos fearr a chur chun cinn, rud a fhágann go mbeidh sé ina bhreis luachmhar ar aon réim aclaíochta.
A' Dol a-steach: Treòir Ceum-le-Ceum Squat Scoilt Asbhainte Banda Friotaíochta
- Céim amach go dtí an taobh le cos amháin, a choinneáil ar an banna teann, agus níos ísle do chorp i riocht scoilte squat ag lúbadh do ghlúine agus ísliú do cromáin.
- Coinnigh do bhrollach in airde agus do mheáchan dírithe, ag cinntiú nach dtéann do ghlúine thar do bharraicíní.
- Brúigh as an gcos seachtrach chun filleadh ar an suíomh tosaigh, ag coinneáil teannas sa bhanna friotaíochta.
- Déan an gníomh seo arís le haghaidh líon na n-athrá atá ag teastáil sula n-aistrigh go dtí an taobh eile.
Mholaidhean airson a' Dèanamh Squat Scoilt Asbhainte Banda Friotaíochta
- Foirm Chirt: Tosaigh le do chosa ar leithead ghualainn óna chéile. Céim amach go dtí an taobh le cos amháin, ag coinneáil an chos eile ina stad. Ísligh do chorp ina squat, ag coinneáil do dhroim díreach agus do ghlúine thar do bharraicíní. Is botún coitianta é seo - má ligtear do na glúine dul thar na toes is féidir strus míchuí a chur ar na glúine agus gortú a bheith mar thoradh air.
- Gluaiseachtaí Rialaithe: Déan an cleachtadh ar bhealach mall agus rialaithe. Seachain gluaiseachtaí géara nó gasta a d’fhéadfadh brú matán a bheith mar thoradh orthu. Ba cheart go dtiocfadh an chumhacht ó do ghlútan agus do thighs, ní móiminteam.
- Coinnigh Teannas ar an mBanna: Ba chóir go bhfanfadh an banna friotaíochta teann le linn an chleachtaidh. Má éiríonn an banna bog, ciallaíonn sé nach bhfuil tú
Squat Scoilt Asbhainte Banda Friotaíochta Ceisteagan-Cleachdaidh Cumanta
Am biodh a' Vhaigan a' Deanamh a' Squat Scoilt Asbhainte Banda Friotaíochta?
Sea, is féidir le tosaitheoirí an cleachtadh Squat Scoilte Adduction Band Friotaíocht a dhéanamh. Mar sin féin, tá sé tábhachtach tosú le banna frithsheasmhachta níos éadroime chun foirm cheart a chinntiú agus chun díobháil a chosc. Chomh maith leis sin, d’fhéadfadh go mbeadh sé tairbheach oiliúnóir pearsanta nó gairmí aclaíochta an aclaíocht a léiriú ar dtús lena chinntiú go dtuigeann tú na gluaiseachtaí cearta. Cuimhnigh i gcónaí, ní faoi chainníocht na n-ionadaithe atá sé ach faoin gcáilíocht. Is fearr níos lú ionadaithe a dhéanamh leis an bhfoirm cheart ná go leor le foirm lag.
Dè na h-atharrachaidhean a tha cumanta airson a' Squat Scoilt Asbhainte Banda Friotaíochta?
- Squat Scoilte Adductionweight Body: Seo leagan níos simplí den chleachtadh nach n-úsáideann ach do mheáchan coirp, rud a fhágann go bhfuil sé oiriúnach do thosaitheoirí nó do théamh suas.
- Squat Scoilte Adduction Band Friotaíocht le Preas Lastuas: Cuireann an t-athrú seo gluaiseacht comhlacht uachtair leis an gcleachtadh, ag obair do ghualainn agus airm chomh maith le do chosa agus croí.
- Squat Scoilte Suaitheadh Liathróid Cobhsaíochta: Is éard atá i gceist leis an athrú seo ná liathróid chobhsaíochta a chur idir do thighs le linn an squat, ag cur gné cothromaíochta agus rannpháirtíocht lárnach leis an gcleachtadh.
- Squat Scoilte Adduction Band Friotaíocht le Ardú cliathánach: Cuireann an t-athrú seo ardú cliathánach leis an mbanda friotaíochta ag barr an squat, ag obair ar do ghualainn agus ar ais uachtarach chomh maith le do chorp níos ísle.
Dè na Caithimh a tha math airson cuspairean a' Squat Scoilt Asbhainte Banda Friotaíochta?
- Siúlóid Banna Lateral: Comhlánaíonn an cleachtadh seo freisin an Squat Scoilte Adduction Band Friotaíocht mar go ndíríonn sé ar na matáin abductor cromáin, a úsáidtear sa squat scoilte. Trí na matáin seo a neartú, is féidir leat do fheidhmíocht sa squat scoilte a fheabhsú agus an baol díobhála a laghdú.
- Squats Banda Friotaíochta: Comhlánaíonn an cleachtadh seo an Squat Scoilt Asbhainte Banna Friotaíochta trí oibriú ar na grúpaí matán móra céanna, lena n-áirítear na quadriceps, hamstrings, agus glutes. Cuidíonn sé freisin le feabhas a chur ar neart an chomhlachta níos ísle, cothromaíocht agus cobhsaíocht, atá riachtanach chun an fhoirm cheart a chothabháil le linn an squat scoilte.
Frithealais Chumanta airson Squat Scoilt Asbhainte Banda Friotaíochta
- Banna Friotaíocht Scoilt Squat
- Workout Thigh le Banna Friotaíocht
- Acduction Split Squat Cleachtadh
- Cleachtaí thigh Banda Friotaíocht
- Scoilt Squat le Banna Friotaíocht
- Cleachtadh Adduction for thighs
- Workout Band Resistance for Thighs
- Split Squat Adduction with Band
- Neartú thigh le Banna Friotaíocht
- Cleachtadh Adduction Band Resistance
Uirlisí don aclaíocht seo
Do Squat Scoilt Asbhainte Banda Friotaíochta in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















