
Nā ʻiʻo kino
Kumu hoʻoholo
Mea ʻao i mea kaulike:
Palapala Hoʻouna i ka Nā ʻiʻo kino
ʻO ka hoʻomaʻamaʻa kino kino kahi papa hana hoʻomaʻamaʻa holoʻokoʻa e kuhikuhi ana i nā pūʻulu ʻiʻo nui a pau, hoʻonui i ka ikaika, hiki ke maʻalahi, a me ke ʻano o ke kino holoʻokoʻa. He kūpono ia no ka poʻe hoʻoikaika kino o nā pae a pau, mai ka poʻe hoʻomaka a hiki i ka poʻe holomua, no ka mea hiki ke hoʻohālikelike ʻia i nā pahuhopu hoʻoikaika kino a me nā hiki. Makemake ka poʻe e komo i kēia hoʻoikaika kino e hoʻomaikaʻi i ko lākou kino kino, hoʻoikaika i ka ulu ʻana o ka ʻiʻo a me ka hoʻomanawanui, a hoʻoikaika i kā lākou metabolism, e hāʻawi ana i ke olakino maikaʻi a me ka maikaʻi.
Ke hana i ka: Hoʻouna Step-by-Step Nā ʻiʻo kino
- E hoʻomaka me kahi pumehana: E hana i nā minuke 5-10 o ka hoʻomaʻamaʻa cardio māmā, e like me ka jogging ma kahi a i ʻole nā lele lele, i mea e kahe ai kou koko a me ka mahana o kou mau ʻiʻo.
- Push-ups: E komo i kahi kūlana papa kiʻekiʻe, e mālama i kou kino i kahi laina pololei mai kou poʻo a hiki i kou kuʻekuʻe wāwae. E hoʻohaʻahaʻa i kou kino a kokoke e pā kou umauma i ka papahele, a laila e hoʻihoʻi iā ʻoe iho i luna. E hana hou i 10-15. E hana kēia i kou umauma, poʻohiwi, a me nā triceps.
- Squats: E kū me kou mau wāwae i ka laulā poʻohiwi. E kūlou i nā kuli a me nā pūhaka me he mea lā e noho ana ʻoe i kahi noho, e hoʻopololei ana i kou umauma. E hele i lalo e like me kou hiki ke mālama i kāu
Nākōkua no ka hana ʻana Nā ʻiʻo kino
- E hoʻohana i ke ʻano kūpono: Ua pili pono ka maikaʻi o kāu hoʻomaʻamaʻa i kāu ʻenehana. Hiki i ke ʻano hewa ke alakaʻi i nā ʻeha a me nā haʻawina ʻoi aku ka maikaʻi. Inā ʻaʻole maopopo ʻoe i ke ʻano kūpono, e noʻonoʻo e hana pū me kahi mea hoʻomaʻamaʻa a i ʻole e hana i kekahi noiʻi e hōʻoiaʻiʻo ʻoe e hana pololei ana i nā hoʻomaʻamaʻa.
- Mai Holomua: He hewa maʻamau ka holo wikiwiki ʻana i kāu hana hou ʻana e hana wikiwiki. Eia nō naʻe, hiki i kēia ke alakaʻi i ke ʻano palapa a me nā hana ʻoi aku ka maikaʻi. E ho'āʻo e hana i kēlā me kēia hana hou me ka mālie a me ka mana e loaʻa i ka mea maikaʻi loa o kāu hoʻomaʻamaʻa.
- Holomua Holomua: No ka holomua a me ka ulu ʻana, pono e hoʻokūkū mau ʻia kou mau ʻiʻo. ʻO ia ke ʻano o ka hoʻonui haʻahaʻa ʻana i ke kaumaha, ka hana hou ʻana, a i ʻole ka ikaika o kāu mau hana i ka manawa. Eia naʻe, e hōʻoia
Nā ʻiʻo kino Nā Papahana No Nā
Hiki i nā mea hoʻomaka ke hana i ka Nā ʻiʻo kino?
ʻOiaʻiʻo! Hiki i ka poʻe hoʻomaka ke hoʻomaka i ka hoʻoikaika kino e kūkulu i nā ʻiʻo kino. Eia nō naʻe, he mea nui e hoʻomaka me nā hoʻomaʻamaʻa māmā a hoʻonui mālie i ka ikaika i ka wā e maʻa ai kou kino i nā hana. Eia kekahi mau hoʻoikaika kino i hiki i nā poʻe hoʻomaka ke hana: 1. Push-up: He hana maikaʻi kēia no ke kino luna, ʻoi aku ka umauma, nā poʻohiwi, a me nā triceps. Inā paʻakikī ka paʻi maʻamau i ka wā mua, hiki iā ʻoe ke hoʻomaka me nā kuli kuli a i ʻole nā pā pā. 2. Squats: Hoʻohana ka squats i kou kino haʻahaʻa holoʻokoʻa, ʻoi aku hoʻi i kāu glutes, quads, a me nā hamstrings. E hoʻopaʻa pololei i kou kua a me kou mau kuli ma luna o kou manamana wāwae i kou kūlou ʻana i lalo. 3. Plank: He hana maikaʻi loa kēia no kāu kumu. E hoʻomaka me ka hoʻopaʻa ʻana i ke kūlana plank no ka lōʻihi āu e hiki ai, a e hoʻonui mālie i ka manawa i kou ikaika. 4. Lunges: He hoʻoikaika kino ʻē aʻe kēia no kou kino haʻahaʻa. No ka maʻalahi, hiki iā ʻoe ke hana i nā lunges paʻa
He mea hāʻawi nui ʻia no ka Nā ʻiʻo kino?
- ʻO nā ʻiʻo maʻemaʻe he mau ʻiʻo i ʻike ʻole ʻia i loko o nā ʻōpū o loko, e kōkua ana i ka mālama ʻana i nā hana e like me ke kahe ʻana o ke koko i loko o nā aʻa.
- ʻO nā ʻiʻo puʻuwai, ʻike wale ʻia i loko o ka puʻuwai, ke kuleana no ka hoʻopaʻa ʻana a me ka hoʻomaha hoʻomaha ʻana o ka puʻuwai, e puhi i ke koko a puni ke kino.
- ʻO ka biceps brachii, he ʻiʻo ma ka lima kiʻekiʻe, hiki ke kulou i ka kuʻekuʻe a me ka hoʻololi ʻana o ka lima.
- ʻO nā ʻiʻo rectus abdominis, i kapa ʻia ʻo "abs," he pūʻulu ʻiʻo e holo pololei ana ma kēlā me kēia ʻaoʻao o ka paia mua o ka ʻōpū kanaka.
He aha nā mea hoʻoili maikaʲi no ka Nā ʻiʻo kino?
- ʻO nā push-up kekahi hana maikaʻi, no ka mea, hana lākou i nā ʻiʻo o ke kino o luna, ʻo ia hoʻi ka umauma, nā poʻohiwi, a me nā triceps, e hoʻoikaika ana i ke kaulike a me ka hoʻonohonoho ʻana.
- He mea maikaʻi loa ka Deadlifts no ka hoʻokō ʻana i nā ʻiʻo o ke kino, ʻoiai lākou e komo i ke kaulahao hope holoʻokoʻa, me ke kua haʻahaʻa, glutes, a me nā hamstrings, hiki ke hoʻonui i ka ikaika a me ka paʻa.
He aha nā huaʻōlelo i hoʻololi ʻia no ka Nā ʻiʻo kino
- hoʻoikaika kino no nā ʻiʻo
- null muscle workout
- hoʻomaʻamaʻa kino kaumaha
- null muscle exercises
- hooikaika kino kino
- kūkulu ʻiʻo kino kaumaha
- hoʻoikaika kino kino no nā ʻiʻo null
- hoʻomaʻamaʻa kino kino null
- kūkulu ʻiʻo me ke kaumaha o ke kino
- hooikaika kino no ka hooikaika kino
Nā mea hana no kēia hoʻoikaika kino
Do Nā ʻiʻo kino in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.















