Thumbnail for the video of exercise: Bann koupi tòde

Bann koupi tòde

Pwofil Ekzèsis la

Pati Kò aTaye lestomac
EkipmanBann kontèks la se ekipman pou antrenman.
Mizik primè
Mizik segondè

Jwenn bibliyotèk ekzèsis yo nan pòch ou!

Entwodiksyon nan Bann koupi tòde

Band Squat Twist la se yon egzèsis dinamik ki konbine fòmasyon fòs ak cardio, vize plizyè gwoup misk ki gen ladan janm yo, glutes, nwayo, ak oblik. Li se apwopriye pou moun ki nan nenpòt nivo kapasite, kòm rezistans a ka ajiste ki baze sou gwoup la itilize. Egzèsis sa a se benefisye pou moun ki vle amelyore balans yo, kowòdinasyon, fleksibilite, ak fòs jeneral kò pandan y ap boule kalori.

Egzekisyon an: Yon Gid Etap pa Etap Bann koupi tòde

  • Apre sa, bese kò ou nan yon pozisyon koupi byen, kenbe do ou dwat, pwatrin ou leve, epi asire jenou ou yo dirèkteman anwo je pye ou.
  • Pandan w ap kanpe soti nan koupi byen, vire anwo kò w sou bò dwat la, rale gwoup la sou bò dwat ou an menm tan an.
  • Retounen nan pozisyon an kòmanse, ak Lè sa a, repete koupi byen an ak tòde sou bò gòch ou.
  • Kontinye altène kote pou kantite repetisyon ou vle yo, asire w kenbe kontwòl ak fòm apwopriye pandan tout egzèsis la.

Konsèy pou Pèfòmans Bann koupi tòde

  • Pozisyon kò kòrèk: Toujou kòmanse ak pye ou lajè zepòl apa, jenou yon ti kras pliye, ak nwayo ou angaje. Lè ou koupi byen, asire w ke jenou ou yo nan liy ak zòtèy ou yo epi yo pa pwolonje pase yo. Sa a pral ede anpeche blesi nan jenou.
  • Mouvman Kontwole: Lè tòde, asire w ke mouvman an kontwole epi li soti nan tors ou, pa bra ou. Evite mouvman sakadé oswa rapid ki ka lakòz blesi. Olye de sa, konsantre sou yon tòde ralanti, kontwole pou angaje misk debaz ou yo efektivman.
  • Kenbe pwatrin ou anlè: Yon erè komen se panche pi devan oswa kite pwatrin ou tonbe pandan koupi byen an. Sa a ka mennen nan souch nan do ak fòm pòv. Toujou

Bann koupi tòde Kesyon ki frekan

Èske moun k ap kòmanse ka fè Bann koupi tòde?

Wi, débutan ka fè egzèsis Band Squat Twist la. Sepandan, li enpòtan pou kòmanse ak yon bann rezistans pi lejè epi konsantre sou kenbe fòm apwopriye pou fè pou evite aksidan. Menm jan ak nenpòt nouvo egzèsis, débutan yo ta dwe kòmanse dousman epi ogmante entansite ak repetisyon piti piti. Li ka itil tou pou gen yon antrenè pèsonèl oswa yon pwofesyonèl Fitness demontre egzèsis la an premye pou asire teknik kòrèk.

Ki sa ki diferan fason pou fè Bann koupi tòde?

  • Single Bra Band Squat Twist: Olye pou yo itilize tou de men yo kenbe gwoup la, varyasyon sa a sèvi ak yon sèl men, ogmante defi a pou nwayo ou pandan li ap travay pou kenbe kò ou ekilibre.
  • Band Squat Twist ak Overhead Press: Apre ou fin fè tòde a, ou peze gwoup la anlè, ajoute yon mouvman siplemantè ki vize zepòl ou ak bra ou.
  • Jumping Band Squat Twist: Varyasyon sa a ajoute yon so nan fen koupi byen anvan tòde a, ogmante entansite kadyovaskilè a ak travay pi ba kò ou plis.
  • Band Squat Twist ak Lateral Raise: Nan varyasyon sa a, ou fè yon ogmantasyon lateral ak bra ou apre tòde la, vize deltoids ou ak anwo do.

Ki sa ki bon ekzèsis pou kòmplèt Bann koupi tòde?

  • Kettlebell Swing: Egzèsis sa a konplete Band Squat Twist la paske li enplike tou yon mouvman akoupi, ak mouvman balanse kettlebell la ede ranfòse nwayo a ak amelyore mobilite anch, tou de enpòtan pou fè Band Squat Twist la efektivman.
  • Plank ak wotasyon: Egzèsis sa a se yon gwo konpleman pou Band Squat Twist la paske li konsantre sou fòs debaz ak estabilite, ki enpòtan anpil pou mouvman tòde nan Band Squat Twist la, epi pozisyon planch la ede tou ranfòse anwo kò a, bay yon antrennman byen awondi.

Mots-Clés ki gen rapò ak Bann koupi tòde

  • Band Squat Twist antrennman
  • Egzèsis ren ak bann
  • Bann rezistans koupi tòde
  • Egzèsis Band pou minceur ren
  • Koupi ak tòde ak bann
  • Tay vize antrennman ak bann
  • Band Squat Twist pou rediksyon ren
  • Rezistans bann ren ekzèsis
  • Fè egzèsis gwoup tòde koupi byen
  • Tay viraj bann koupi tòde

Zouti pou egzèsis sa a

Do Bann koupi tòde in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play