Detire PVC devan etajè
Pwofil Ekzèsis la
Ekzèsis ki gen rapò:
Entwodiksyon nan Detire PVC devan etajè
PVC Front Rack Stretch la se yon egzèsis benefisye ki fèt pou ogmante mobilite zepòl ak amelyore pwèstans, sa ki fè li ideyal pou atlèt, travayè biwo, oswa nenpòt moun ki soufri zepòl sere. Li prensipalman vize sentiwon zepòl la, ede fasilite tansyon ak amelyore fleksibilite nan zòn sa a. Si w ap chèche amelyore mobilite anwo kò ou, anpeche blesi, oswa amelyore pèfòmans ou nan mouvman anlè tankou haltérophilie oswa naje, egzèsis sa a ta ka yon adisyon enpòtan nan woutin ou.
Egzekisyon an: Yon Gid Etap pa Etap Detire PVC devan etajè
- Apre sa, leve tiyo PVC anlè tèt ou, konplètman pwolonje bra ou pandan w ap kenbe pye ou lajè zepòl apa pou balans.
- Dousman bese tiyo PVC dèyè tèt ou jiskaske li nivo ak zepòl ou, kenbe koud ou yo wo epi paralèl ak tè a.
- Kenbe pozisyon sa a pou kèk segond, santi detire nan zepòl ou ak misk pwatrin ou.
- Finalman, tou dousman leve tiyo PVC tounen anlè tèt ou epi retounen nan pozisyon an kòmanse. Repete pwosesis sa a pou kantite repetisyon ou vle yo.
Konsèy pou Pèfòmans Detire PVC devan etajè
- Angaje Nwayo Ou: Angaje misk debaz ou pandan tout egzèsis la pou kenbe estabilite ak balans. Sa a pral ede tou pwoteje pi ba do ou kont souch. Erè komen pou evite: Pa bliye angaje nwayo ou oswa ou ka fini souch do ou.
- Sèvi ak souf ou: Sèvi ak souf ou pou apwofondi detire la. Respire pwofondman, epi rann souf pandan w dousman pouse koud ou yo leve, li soti, lonje misk ki nan zepòl ou ak nan pwatrin ou. Repete modèl respirasyon sa a pandan tout egzèsis la. Erè komen pou evite
Detire PVC devan etajè Kesyon ki frekan
Èske moun k ap kòmanse ka fè Detire PVC devan etajè?
Wi, débutan ka fè egzèsis PVC Front Rack Stretch la. Sepandan, tankou nenpòt nouvo egzèsis, li enpòtan pou kòmanse dousman epi konsantre sou fòm apwopriye pou evite aksidan. Si sa posib, li bon pou yon antrenè oswa yon moun ki gen eksperyans demontre egzèsis la an premye. Detire PVC devan etajè a se yon gwo egzèsis pou amelyore mobilite zepòl ak fleksibilite, espesyalman pou moun ki gen plan pou angaje yo nan egzèsis haltérophilie tankou koupi byen devan oswa pwòp ak jerk.
Ki sa ki diferan fason pou fè Detire PVC devan etajè?
- Detire PVC dèyè kou a: Sa a enplike nan kenbe tiyo PVC la dèyè kou ou epi dousman pouse l anlè pou lonje trisèps ou ak misk zepòl ou yo.
- Detire PVC Pass-Through: Sa a enplike nan kenbe tiyo PVC la devan ou ak yon priz lajè ak Lè sa a, leve li sou tèt ou ak dèyè do ou, ak Lè sa a, ranvèse mouvman an.
- Chita PVC Front Rack Detire: Varyasyon sa a enplike chita sou planche a oswa yon ban ak jenou ou bese, kenbe tiyo PVC a nan pozisyon etajè devan an, ak Lè sa a, apiye pi devan pou lonje zepòl ou ak anwo do.
- Supine PVC Front Rack Detire: Sa a enplike kouche sou do ou ak jenou ou bese, kenbe tiyo PVC a nan pozisyon etajè devan an, ak Lè sa a, leve bra ou anlè detire zepòl ou ak pwatrin.
Ki sa ki bon ekzèsis pou kòmplèt Detire PVC devan etajè?
- Wrist Flexor Stretch la ka konplete PVC Front Rack Stretch la lè li ogmante fleksibilite ponyèt ak fòs, sa ki ka amelyore kapasite w pou kenbe altèr la nan pozisyon etajè devan alèz.
- Front Squats yo tou se yon egzèsis benefisye ki konplete PVC Front Rack Stretch kòm yo espesyalman vize ak ranfòse misk yo itilize nan pozisyon etajè devan an, amelyore fòm jeneral ou ak pwèstans.
Mots-Clés ki gen rapò ak Detire PVC devan etajè
- PVC devan etajè detire egzèsis
- Pwa kò fè egzèsis tounen
- PVC tiyo antrennman pou tounen
- Detire etajè devan ak PVC
- Bodyweight tounen detire
- Antrennman lakay pou misk do
- PVC Front Rack Detire teknik
- Retounen ranfòse ak tiyo PVC
- Brikoleur egzèsis jimnastik pou do
- Egzèsis bodyweight pou do fò
Zouti pou egzèsis sa a
Do Detire PVC devan etajè in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.













