Thumbnail for the video of exercise: Agbata ụkwụ n'akụkụ igba

Agbata ụkwụ n'akụkụ igba

Ubwoko bw'ibiharuro

AgacheEkpo
IbikoreshoIse ile-iwe oju
Ibiharuro risha
Ibiharuro ribiri

Higa iyo ibi aharakozwe ari hafi yawe!

Ijambo ryo kuri Agbata ụkwụ n'akụkụ igba

The Bent Leg Side Kick bụ mmega ahụ siri ike nke na-elekwasị anya na glutes, hips, na apata ụkwụ, na-enye ụzọ dị mma isi na-ada ụda ma wusie ebe ndị a ike. Ọ dabara maka ndị mmadụ na ọkwa ahụike niile, gụnyere ndị mbido, ebe ọ na-achọghị akụrụngwa yana enwere ike gbanwee ya ka ọ dabara na ikike onye ọ bụla. A na-achọ mmega ahụ maka ịdị irè ya n'ịkwalite ike ahụ dị ala, na-eme ka nguzozi na nkwụsi ike, na ịkwalite ọnọdụ dị mma.

Kubahiriza: Ijambo kwa Ikirari Agbata ụkwụ n'akụkụ igba

  • Gbanwee arọ gị n'ụkwụ aka ekpe gị, gbatụ ikpere aka nri gị ntakịrị ma welie ya elu n'ọkwa úkwù.
  • Na-esote, gbatịa ụkwụ aka nri gị n'akụkụ, na-eme ka ụkwụ gị gbanwee na mkpịsị ụkwụ gị na-atụ aka n'ihu.
  • Jide ọnọdụ a nwa oge, wee jiri nwayọọ nwayọọ weghachi ụkwụ aka nri gị n'ọnọdụ mmalite.
  • Tinyegharịa mmegharị a maka ọnụọgụ ugboro ugboro ịchọrọ, wee gbanwee ụkwụ ma mee otu ihe ahụ maka akụkụ aka ekpe.

Komeza kuganiriza Agbata ụkwụ n'akụkụ igba

  • Mmegharị a na-achịkwa: Zenarị ọnwụnwa nke ịgba ọsọ siri ike ma ọ bụ ngwa ngwa dịka i nwere ike. Igodo nke mmega ahụ a bụ mmegharị nwayọ na njikwa. Nke a abụghị naanị na-enyere aka iwulite ike na mgbanwe, ma ọ na-ebelatakwa ihe ize ndụ nke nhụjuanya ma ọ bụ mmerụ ahụ.
  • Nkwekọrịta isi: Mmega ahụ abụghị naanị maka ụkwụ, kamakwa isi. Tinye akwara afọ gị n'oge mmega ahụ iji kwado nguzozi na nkwụsi ike. Nke a ga-emekwa ka mgbatị ahụ dịkwuo mma.
  • Lekwasị anya n'ụdị, ọ bụghị ịdị elu: Ọtụtụ ndị na-emehie nke ịnwa ịgba oke elu. Ịdị elu nke ịgba gị adịghị mkpa karịa

Agbata ụkwụ n'akụkụ igba Amakuru atandukanye

Baze bafite uburyo bwo kuhagarika kwa Agbata ụkwụ n'akụkụ igba?

Ee, ndị mbido nwere ike ịme mgbatị ahụ Bent Leg Side Kick. Agbanyeghị, ụdị na usoro kwesịrị ekwesị dị oke mkpa iji gbochie mmerụ ahụ yana ịbawanye uru nke mmega ahụ. A na-atụ aro ka ịmalite site na obere ike wee jiri nwayọọ nwayọọ na-abawanye ka ike na mgbanwe na-akawanye mma. Ọ nwekwara ike inye aka ka onye na-enye ọzụzụ ma ọ bụ onye nwere ahụmahụ buru ụzọ gosipụta mmega ahụ.

Ibintu byinshi bijyanye no kwa Agbata ụkwụ n'akụkụ igba?

  • Kick Roundhouse bụ mgbanwe na-agụnye ịgbanye ụkwụ gburugburu na mmegharị okirikiri, na-eji elu ụkwụ ma ọ bụ nku.
  • The Spinning Side Kick bụ mgbanwe dị elu karịa, ebe ị na-atụgharị n'ụkwụ nkwado gị tupu ị na-ebuga akụkụ ahụ.
  • Mgbatị akụkụ na-awụli elu gụnyere ịwụpụ n'ụkwụ nkwado, na-agbakwunye elu na ike na igba ahụ.
  • Mgbatị nko bụ mgbanwe ebe a na-agbatị ụkwụ ya wee gbadaa, na-agbanye azụ n'ebe e lekwasịrị anya, na-akụ ikiri ụkwụ.

Ibintu byiza bikanagorwa Agbata ụkwụ n'akụkụ igba?

  • Akpụkpọ anụ: Akpụkpọ anụ bụ ezigbo ihe nkwado na-akụ ụkwụ n'akụkụ ụkwụ ka ha na-elekwasịkwa anya n'ahụ dị ala, ọkachasị úkwù na apata ụkwụ, na-emezi nguzozi na nhazi nke dị mkpa maka ịme egwuregwu n'akụkụ nke ọma.
  • Mmega mgbatị hip: Mmega ahụ, dị ka Bent Leg Side Kicks, gbadoro ụkwụ n'apata mpụta na glutes, na-enyere aka ịkwalite mmegharị hip na ike nke dị mkpa maka mmegharị ịgba n'akụkụ.

Amakuru ashobora gutuma Agbata ụkwụ n'akụkụ igba

  • Mmega ahụ hip
  • Bent Leg Side Kick mgbatị ahụ
  • Omume ezubere iche hip
  • Mmega ahụ dị arọ maka hips
  • Mmega ahụ n'akụkụ igba
  • Mgbatị ịgba ụkwụ ụkwụ
  • Usoro ịgba n'akụkụ ibu ahụ
  • Na-eme ka akwara hip dị ike
  • Agbata ụkwụ maka ike hip
  • Mmega ahụ dị arọ maka akwara hip

Ngwá ọrụ maka mmega ahụ a

Do Agbata ụkwụ n'akụkụ igba in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play