Hang Chin-Up dị arọ
Ubwoko bw'ibiharuro
Ndi ibi aharakozwe: Related Exercises:
Ijambo ryo kuri Hang Chin-Up dị arọ
Hang Chin-Up dị arọ bụ mmega ahụ ike dị elu nke na-elekwasị anya n'azụ, biceps na akwara, na-enye ụdị agba agba agba agba. Mmega ahụ dị mma maka ndị nọ n'etiti ruo ndị na-anụ ọkụ n'obi ahụike dị elu bụ ndị na-achọ ịbawanye ike nke elu na ntachi obi muscular. Ịgbakwunye Hang Chin-Ups dị arọ n'ime usoro mgbatị ahụ nwere ike inye aka melite ike njide, kwalite nkọwa ahụ ike, na ịkwalite ịrụ ọrụ anụ ahụ n'ozuzu ya.
Kubahiriza: Ijambo kwa Ikirari Hang Chin-Up dị arọ
- Guzo n'okpuru mmanya agba agba, gbalie elu, were jide aka n'okpuru (ọbụ aka chere gị ihu), aka n'obosara n'ubu.
- Jiri nwayọ bulie ahụ gị elu site na ịdọrọ ikpere gị gbadaa n'ala, na-eme ka ahụ gị kwụ ọtọ na isi, ruo mgbe agba gị dị n'elu ụlọ mmanya.
- Jide ọnọdụ a nwa oge, wee jiri nwayọọ nwayọọ belata ahụ gị azụ ruo n'ọnọdụ mmalite, hụ na ị na-ejide n'aka na mmegharị ahụ niile.
- Tinyegharịa usoro ndị a maka ọnụọgụ ugboro ugboro achọrọ, hụ na ịmegharị mmegharị gị nwayọ na ịchịkwa iji zere mmerụ ahụ.
Komeza kuganiriza Hang Chin-Up dị arọ
- Ntugharị a na-achịkwa: Mgbe ị na-eme mgbanaka kwụ ọtọ, jide n'aka na ị jikwaa mmegharị gị. Zenarị mmejọ a na-ahụkarị nke iji ume na-ebuli onwe gị elu. Kama nke ahụ, tinye uru ahụ gị wee dọlite onwe gị n'ụzọ nwayọ na njikwa ruo mgbe agba gị dị n'elu ụlọ mmanya. Mgbe ahụ, wedata onwe gị azụ n'ụzọ a na-achịkwa. Nke a ga-ahụ na akwara gị na-arụ ọrụ nke ọma n'oge mmega ahụ.
- Jiri Ibu Kwesịrị Ekwesị: Ndụmọdụ ọzọ bụ iji oke nha kwesịrị ekwesị. Otu ndudue a na-emekarị bụ iji oke ibu, nke nwere ike iduga n'ụdị na-ekwesịghị ekwesị ma mee ka ọ dịkwuo njọ. Malite na obere arọ na
Hang Chin-Up dị arọ Amakuru atandukanye
Baze bafite uburyo bwo kuhagarika kwa Hang Chin-Up dị arọ?
Mmega ahụ Hang Chin-Up dị arọ bụ ụdị dị elu nke mmega ahụ ịgba agba. Ọ na-agụnye itinyekwu ibu n'ahụ gị mgbe ị na-eme mgbatị ahụ. Ọ bụrụ na ị bụ onye mbido, a na-atụ aro ka ịmalite site na isi mgbanaka ma ọ bụ agba agba aka iji wuo ike na ọdịdị gị. Ozugbo ahụ ruru gị ala na ihe ndị a, ị nwere ike ịga n'ihu na agba agba. Na-echeta mgbe niile ka ịmalite na ịdị arọ dị mfe ma jiri nwayọọ nwayọọ na-abawanye ka ike gị na-akawanye mma. Na, dị ka mgbe niile, hụ na ị na-eji ụdị na usoro kwesịrị ekwesị iji zere mmerụ ahụ.
Ibintu byinshi bijyanye no kwa Hang Chin-Up dị arọ?
- L-Sit Chin-Up: Na ụdị a, mgbe ị na-ebuli onwe gị elu, ị na-ejidekwa ụkwụ gị ogologo n'ihu gị n'ụdị 'L', nke na-eme ka isi gị dịkwuo ike.
- Towel Grip Chin-Up: Kama iji mmanya ahụ, ị na-ejide akwa nhicha abụọ eyịride n'elu mmanya ahụ, nke na-arụ ọrụ ike na aka gị ruo n'ókè dị ukwuu.
- Reverse Grip Chin-Up: Ọdịiche a gụnyere iji njide aka gị na ọbụ aka gị chere gị ihu, nke na-etinyekwu ike na biceps.
- Wide Grip Chin-Up: N'ụdị a, aka gị na-edobere n'obosara karịa obosara ubu na mmanya, nke na-elekwasị anya mọzụlụ dị n'azụ na ubu gị karịa.
Ibintu byiza bikanagorwa Hang Chin-Up dị arọ?
- Ahịrị tụgharịrị na-akwadokwa Hang Chin-ups dị arọ ka ha na-arụ otu ahụ ahụ mana n'ụdị mmegharị ahụ dị iche, na-enye ọzụzụ ike kwụ ọtọ ma na-enyere aka igbochi ahụghị ahụ.
- Bicep Curls bụ mmega ahụ na-enye nkwado bara uru n'ihi na ha na-elekwasị anya na biceps ozugbo, otu n'ime akwara ndị a na-eji n'oge Weighted Hang Chin-ups, si otú ahụ na-eme ka arụmọrụ agba gị dịkwuo elu site n'ịbawanye ike bicep.
Amakuru ashobora gutuma Hang Chin-Up dị arọ
- Mmega ahụ dị arọ nke Chin-Up
- Ọzụzụ ike maka azụ
- Mmega ahụ ike azụ
- Usoro Hang Chin-Up dị arọ
- Mmega ahụ azụ dị elu
- Hapụ Chin-Up nwere ibu
- Mmega ahụ na-ewusi ike azụ
- Chin-Up dị arọ maka akwara azụ
- Mmega ahụ dị mma maka azụ
- Ntuziaka Hang Chin-Up dị arọ.
Ngwá ọrụ maka mmega ahụ a
Do Hang Chin-Up dị arọ in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















