Thumbnail for the video of exercise: Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh

Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh

Profayiri y'eby'okufuna

Parti ya muntuMaatee fa daa., Bigeri.
EmpandikaMwafumbwa.
amagezi agakubyaGluteus Medius, Gluteus Minimus, Quadriceps
amagezi ag'omusaAdductor Magnus, Tensor Fasciae Latae

Tekamu akatale mu kusolo lwo!

Okuwandikira ku Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh

Di Dumbbell Bar Grip Sumo Squat na pawaful lɔwa bɔdi ɛksɛsayz we de tɔch bɔku mɔsul grup dɛn, lɛk di kwad, hamstring, glut, ɛn lɔwa bak. Dis ɛgzampul fayn fɔ di wan dɛn we de bigin ɛn di wan dɛn we lɛk fɔ du fitnɛs, bikɔs dɛn kin chenj am izi wan fɔ mek i mach di wan wan fitnɛs lɛvɛl dɛn. Wan wan pipul kin disayd fɔ du dis ɛgzampul bikɔs i nɔ jɔs de mek dɛn gɛt trɛnk ɛn mɔsul dɛn, bɔt i de mek dɛn balans, ebul fɔ chenj, ɛn aw i de tinap fayn.

Okukubidde ku: Nkugiyigisa Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh

  • Lɔs yu bɔdi bay we yu bɛn na yu ni ɛn push yu hip dɛn bak, kip yu chɛst ɛn ed ɔp ɛn yu bak stret.
  • Skwat dɔŋ te yu hip dɛn de dɔŋ yu ni smɔl ɔ dɔŋ as yu ebul fɔ go fayn, mek shɔ se yu ni dɛn de layn wit yu fut ɛn nɔ pas yu fut finga dɛn.
  • Push tru yu il fɔ es yu bɔdi bak ɔp to di say we yu bigin, kip di dɔmbɛl stedi na yu an.
  • Ripit dis muvmɛnt fɔ di nɔmba we yu want fɔ ripit, ɛn kip di rayt fɔm ɔlsay na di ɛgzampul.

Amakulu mu kubiteekamu Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh

  • **Kip Yu Bak Stret:** I rili impɔtant fɔ mek yu gɛt nyutral spayna ɔl di tɛm we yu de du di ɛgzampul. Nɔ rawnd yu bak ɔ ledɔm tumɔs fɔ go bifo, bikɔs dis kin mek yu wund. Bifo dat, kip yu chɛst ɔp ɛn yu bak stret.
  • **Kɔrɛkt Dɔmbɛl Hol:** Hol di dɔmbɛl vertikal wit ɔl tu yu an. Yu fɔ ol di dɔmbɛl we yu de ol yu an dairekt dɔŋ yu chɛst. Mek shɔ se yu grip tayt bɔt nɔ tayt pasmak fɔ mek yu nɔ strɛs yu an dɛn we nɔ nid.
  • **Kɔntrol Muvmɛnt:** Wan kɔmɔn mistek na fɔ rɔsh tru di muvmɛnt. Lɔs yu bɔdi sloslo ɛn kɔntrol te yu shɔl dɛn paralel wit di flɔ. Nɔ fɔdɔm kwik kwik wan na di skwatin, bikɔs dis kin mek yu wund.
  • **Ful Rɛnj fɔ Muv

Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh Ebitala by'omuyigiriza

Mwebale kuteekamu Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh?

Yes, di wan dɛn we de bigin fɔ du di Dumbbell Bar Grip Sumo Squat ɛgzampul. Bɔt i impɔtant fɔ bigin wit layt wet fɔ mek shɔ se yu fɔm di rayt we ɛn fɔ mek yu nɔ wund. Jɔs lɛk ɛni nyu ɛksesaiz, i go fayn fɔ mek pɔsin we de tren ɔ pɔsin we gɛt ɛkspiriɛns fɔ go jim, de wach di fɔs fɔs tin dɛn we dɛn de tray fɔ mek shɔ se dɛn de du di ɛgzampul kɔrɛkt wan. Mɛmba ɔltɛm fɔ wam yusɛf bifo yu bigin ɛni nyu ɛksesaiz ɛn fɔ lisin to yu bɔdi fɔ mek yu nɔ tray pasmak.

Ki kitiibwa eby'okukozesa omuntu Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh?

  • Dumbbell Sumo Squat wit Heel Raise: Dis vεryushכn de ad wan il rayz na di tכp pat pan di squat fכ εngage di kaw pikin dεm.
  • Dumbbell Sumo Squat to High Pull: Dis vεryushכn involv fכ pul di dכmbεl כp to di sכlda ayt na di tכp pat pan di squat fכ εngage di כp bכdi.
  • Dumbbell Sumo Squat wit Overhead Press: Dis vεryushכn inklud fכ pres di dumbbell ovahed na di tכp pat pan di squat fכ wok di sכlda dεm εn di an dεm.
  • Dumbbell Sumo Squat wit Bicep Curl: Dis vεryushכn de ad wan bicep kכl na di tכp pat pan di squat fכ εngage di an dεm.

Eby'okukozesa omulungi okugabana n'eby'omanyi Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh?

  • Goblet Squats: Dis na big kompliment bikos dem de fos tu fo di lower bodi, patikula di quads, glutes, en hamstrings, bot di front-loaded weight in a goblet squat kin ep improve fom en balans, enhans di benefits of di Sumo Squat .
  • di lכng dεm we yu de waka: di lכng dεm we yu de waka na bεnεfit adishכn biכs i de tכk bכt di glut dεm εn di thigh dεm lεk di Sumo Squat, bכt i de chalenj bak stεbiliti εn kכdכnayshכn, we de impruv di כvala fכnshכnal fitnεs.

Amagamba ag'ewayogenze Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh

  • Sumo Squat wit Dumbbell Wokout
  • Ɛksesaiz we de mek di kwadrisɛps strɔng
  • Dumbbell bar grip eksasaiz
  • Thigh toning sumo squats we yu de du
  • Dumbbell sumo skwat teknik
  • Sumo Squat fɔ di Thigh Muscles
  • Dumbbell Wokɔt fɔ Kwadrisɛps
  • Strength Trenin Sumo Squat we yu de yuz
  • Kwadrisɛps ɛn Thigh Ɛksesaiz
  • Dumbbell grip sumo squat tutorial

Tul dɛn fɔ dis ɛksasayz

Do Dumbbell bar grip sumo squat yu gi oh in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play