Thumbnail for the video of exercise: StrongMan Wheelbarrow

StrongMan Wheelbarrow

Оқу профили

ТіріТікселерде
КестелемеМайталанған
Негізгі қазыналар
Екінші қазыналар

Оқу кітапханасын өзіңіздің қол кеменізде алыңыз!

сипатына. Қосымша Оқуларды StrongMan Wheelbarrow

StrongMan Wheelbarrow көнүгүү - бул бүт денени камтыган көнүгүү, ал биринчи кезекте негизги күчкө, тең салмактуулукка жана жалпы булчуңдардын туруктуулугуна багытталган. Бул спортчулар, фитнес ышкыбоздору же алардын функционалдык даярдыгын жана физикалык көрсөткүчтөрүн жакшыртууну каалагандар үчүн идеалдуу көнүгүү. Жеке адамдар бул көнүгүүлөрдү күнүмдүк тартибине киргизүүнү каалашы мүмкүн, анткени ал физикалык күчтү жана туруктуулукту гана эмес, жүрөк-кан тамыр системасынын ден соолугун чыңдап, майдын күйүшүнө өбөлгө түзөт.

Орындау: Үй-бұрыс нұсқаулары StrongMan Wheelbarrow

  • Тизеңизди бир аз бүгүп, бутуңузду ийниңиздин кеңдигине коюп, кол арабанын артында туруңуз.
  • Аркаңызды түз, ийиниңизди артка кайтарып, кол арабанын туткаларынан бекем кармаңыз.
  • Аркаңызды согончогуңуздан айдап, бутуңузду түздөп, аркаңызды түз жана бекем өзөгүңүз менен көтөрүңүз.
  • Кол араба менен алдыга басып, көзөмөлгө алынган кадамдарды жасап, өзүңүздүн аракетиңизди кармап туруңуз, андан кийин артка бурулуп, бир кайталоону аяктоо үчүн баштапкы абалга кайтыңыз.

Орындайтын пайдалар StrongMan Wheelbarrow

  • Туура көтөрүү техникасы: Кол арабаны көтөрүүдө аркаңызды эмес, бутуңузду колдонуңуз. Тизеңизди бүгүп, көтөрүп жатканда белиңизди түз кармаңыз. Бул жаракаттарды алдын алууга жана көнүгүү үчүн туура булчуңдарды колдонууга жардам берет.
  • Балансталган жүк: Кол арабадагы жүк тең салмактуу экенин текшериңиз. Тең салмактуу эмес жүк дөңгөлөктүн оодарылышына же башкарууну кыйындатып, жаракат алуу коркунучун жогорулатат.
  • Башкарылуучу Кыймыл: Кол арабаны жылдырып жатканда, башкарылуучу түрдө кыймылдоо маанилүү. Капыстан кыймылдардан же силкинүүдөн качыңыз, анткени бул жоготууга алып келиши мүмкүн

StrongMan Wheelbarrow Часто задаваемые суреттер (FAQ)

Бастаушылар StrongMan Wheelbarrow?

Ооба, башталгычтар StrongMan Wheelbarrow көнүгүүсүн жасай алышат, бирок жеңилирээк салмактан баштап, күч жана чыдамкайлык жакшырган сайын акырындык менен көбөйтүү маанилүү. Бул көнүгүү жаракат болтурбоо үчүн жакшы форманы жана көзөмөлдү талап кылат. Туура техниканы камсыз кылуу үчүн тренер же тажрыйбалуу инсандын катышуусу да пайдалуу. Ар кандай көнүгүүлөрдү баштаардан мурун ысытууну унутпаңыз.

Кәдемдер Қалыптасу StrongMan Wheelbarrow?

  • Construction StrongMan Wheelbarrow - бул кирпич же цемент сыяктуу оор курулуш материалдарын ташуу үчүн бекемделген бышык версия.
  • Collapsible StrongMan Wheelbarrow - бул ийкемдүү версия, аны оңой сактоо үчүн бүктөлсө болот, кичинекей мейкиндиктер үчүн идеалдуу.
  • Dual-Wheel StrongMan Wheelbarrow жакшыртылган туруктуулукту жана тең салмактуулукту камсыз кылуу үчүн эки алдыңкы дөңгөлөктү камтыйт, бул тегиз эмес жерде багыт алууну жеңилдетет.
  • Garden StrongMan Wheelbarrow кичинекей, жеңилирээк вариация, мисалы, өсүмдүктөрдү же компостту ташуу сыяктуу үй багбанчылык иштерине арналган.

Негізінді орындау қатары StrongMan Wheelbarrow?

  • Фермердин сейилдөөлөрү бул StrongMan окуясы учурунда кол арабаны башкаруу үчүн зарыл болгон кармаган күчкө, ийиндин туруктуулугуна жана жалпы дененин туруктуулугуна көңүл бурган дагы бир тиешелүү көнүгүү.
  • Скваттар ошондой эле StrongMan кол арабасын толуктай алат, анткени алар дененин төмөнкү бөлүгүн, өзгөчө төрт баштын, тарамчы жана бөксө сөөктөрүн бекемдеп, узак аралыкка оор жүктөрдү көтөрүү үчүн керектүү күчтү жана туруктуулукту камсыздайт.

Түйіндеме қосылған сөздер StrongMan Wheelbarrow

  • StrongMan Кол араба көнүгүү
  • Салмактуу жамбаш үчүн машыгуу
  • Сандар үчүн StrongMan кол арабасы
  • Салмактуу араба менен машыгуу
  • Сандын көнүгүүлөрүн бекемдөө
  • StrongMan Кол араба машыгуусу
  • Санды бутага алуу көнүгүүлөрү
  • StrongMan Wheelbarrow сан машыгуу
  • Сан үчүн салмактуу көнүгүүлөр
  • StrongMan Wheelbarrow менен жамбаштын интенсивдүү көнүгүүлөрү

Бул машыгуу үчүн куралдар

Do StrongMan Wheelbarrow in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play