Thumbnail for the video of exercise: Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle

Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle

Diiva Silingagwuru Naamah

Miikilindamuuma LuumbuukoluMtundu wa Kunthu
AtsenuumuMukwenzo
Lukkeendamuuma LwigluwumudikoluErector Spinae, Gluteus Maximus
Lukkeendamuuma ummelifundikoluHamstrings, Quadriceps, Soleus

Tipumuna ta ilununi teepu ilbuku ne personki emlofo!

Aahlookoonu kato Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle

Dumbbell Romanian Deadlift hi exercise tha tak a ni a, a bik takin hamstrings, glutes leh lower back te a target a, posterior chain-a chakna leh stability a tichak a ni. He workout hi tu tan pawh a tha hle a, infiammi tan atanga infiammi hmasawn tak tak thlengin, an core strength tihchangtlun duh tan, posture tihchangtlun duh tan, leh infiammi performance pumpui tihsan duh tan a tha hle. Mimal tinte chuan he exercise hi an tih danah telh an thlang thei a, chu chu taksa chakna hnuai lam tihpun mai bakah hliam venna atana pui tur leh nitin nunah functional movement tihchangtlun nan a ni.

Emlofo: Diinguniti nya Mutewarinhichu hin naimbu Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle

  • I hnungzang chu dinglam hawiin dah la, i hip leh khup lamah ben la, i taksa chu lei nen a inmil deuh vek thlengin hniam la, dumbbells chu i khup hmaah hnuai lam hawiin dah rawh.
  • Movement i tih lai hian dumbbells te chu i taksa hnaih takah dah la, i core chu engaged takin dah la.
  • I hips chu hmalam pan la, i khup chu dinglam hawiin i bul tanna hmunah kir leh la, i tho chhuah rualin dumbbells chu i taksa bulah hnaih takin dah rawh.
  • Repetition duh zat chhung chu ti leh la, exercise chhung zawngin i form chu a dik reng tih enfiah rawh.

Diinguniti nge Youlooli Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle

  • **I hnungzang Rounding loh tur:** Tihsual tlanglawn tak chu hnungzang rounding hi a ni a, chu chuan hliam a thlen thei. Chu ai chuan exercise chhung zawng hian i hnungzang chu dinglam leh nghet takin dah la. I hnungzang flat (flat back) vawn harsa i tih chuan i thil phurh rit lutuk tihna a ni thei.
  • **Khup Lock Lo:** Thil tihsual tlanglawn dang chu exercise laiin khup khar hi a ni. Movement chhung zawng hian i khup chu bend deuhin awm reng ang che. Hei hian hamstrings leh...

Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle Ngayogolo Ndooyikolu Ndooyikolu

Kodukwaweno ma idiingun, Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle?

Ni e, a bul tanna tan chuan Dumbbell Romanian Deadlift exercise hi an ti thei ngei ang. Mahse, light weight atanga tan a pawimawh a, inhliam loh nan form dik tak ngaihtuah a pawimawh. Trainer emaw mimal tawnhriat ngah tak emaw a tir lamah chuan a kalphung kaihruai che hi a hlawkthlak hle bawk. He exercise hi hnungzang hnuai lam, hamstrings, leh glutes tihchakna atan a tha hle.

Ahilwunildiimbu tayekoo kadu Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle?

  • Dumbbell Romanian Deadlift with Row: He variation ah hian movement hnuai lamah row i dah belh a, chu chuan i taksa hnuai lam bakah i hnungzang chunglam leh i kut te chu a engage thei a ni.
  • Dumbbell Romanian Deadlift with High Pull: He version hian movement chung lamah high pull a keng tel a, hei hian i shoulder leh upper trap te a target a ni.
  • Dumbbell Romanian Deadlift to Overhead Press: He variation hian movement chung lamah overhead press a dah belh a, chu chuan i ke leh i kut chu i taksa hnuai lam nen a inzawm tir a ni.
  • Dumbbell Romanian Deadlift with Lateral Raise: He variation ah hian movement chung berah lateral raise i dah belh a, chu chuan i deltoid leh upper trap te chu engage a ni.

Biliindahimbu adoolodiilwuu yabuu diibadi Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle?

  • Glute Bridges: Glute bridge hian glutes leh hamstrings a target ber a, Dumbbell Romanian Deadlift ang tho a ni a, hip mobility leh stability tihchangtlunna kawngah a pui thei a, hei hi deadlifts him leh tangkai taka tih theihna atan a pawimawh hle.
  • Kettlebell Swings: He exercise hian hamstring leh glute muscle te pawh a target a, mahse Dumbbell Romanian Deadlift controlled, steady motion tihlawhtlingtu, dynamic, explosive movement a rawn luh tir a, chu chuan chakna ruala power leh speed tihsan nan a pui a ni.

Alimyamah yabuu Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle

  • Dumbbell Romanian Deadlift hmanga tih a ni
  • Dumbbell hmangin hips exercise a nei a
  • Dumbbell hmanga hips tihchak
  • Hips tan dumbbell workout neih a ni
  • Dumbbell hmanga Romanian Deadlift neih a ni
  • Dumbbell exercise hi hip muscle te tan a tha hle
  • Hip-targeting Dumbbell Romanian Deadlift hmanga siam a ni
  • Dumbbell Romanian Deadlift hmangin hip chakna a pe thei
  • Hips tan dumbbell training neih a ni
  • Hip-a innghat Dumbbell Romanian Deadlift a ni.

He exercise atan hmanrua te

Do Dumbbell Romanian Deadlift a ni a, a khelh danah pawh a khel tha hle in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play