Thumbnail for the video of exercise: Slam Overhead Ball tal-Mediċina

Slam Overhead Ball tal-Mediċina

Profil tal-Eżerċiżju

Parti tal-ĠisemLura, Ħanqa
MbagħadĦeġben tal-Ġarfien
Muskoli Primarji
Muskoli Sekondarji

Ikkarga l-librerija tal-eżerċiżji fil-ġelieg tiegħek!

Introduzzjoni għall- Slam Overhead Ball tal-Mediċina

Il-Medicine Ball Overhead Slam huwa eżerċizzju dinamiku u sħiħ li jsaħħaħ il-qawwa, il-koordinazzjoni u l-bilanċ. Huwa adattat għal individwi fil-livelli kollha tal-kundizzjoni, minn dawk li jibdew sa atleti avvanzati, peress li jista 'jiġi mmodifikat faċilment biex jaqbel mal-kapaċità tiegħu. In-nies ikunu jridu jagħmlu dan l-eżerċizzju għax mhux biss isaħħaħ gruppi ta’ muskoli multipli, inklużi l-qalba, id-dirgħajn u r-riġlejn, iżda jtejjeb ukoll is-saħħa kardjovaskulari u jaħarqu kaloriji, u jagħmilha workout effettiv kemm għall-għanijiet ta’ saħħa kif ukoll ta’ telf ta’ piż.

Kif tagħmel: Tutorial Steb-by-Step Slam Overhead Ball tal-Mediċina

  • Għolli l-ballun tal-mediċina 'l fuq minn rasek, testendi idejk għal kollox u żżomm il-qalba tiegħek involuta.
  • F'moviment wieħed veloċi u qawwi, slam il-ballun 'l isfel fuq l-art quddiemek, tgħawweġ irkopptejk u ġenbejk hekk kif tagħmel dan.
  • Hekk kif il-ballun imur lura, jaqbadha u jimxi immedjatament fir-repetizzjoni li jmiss, filwaqt li tiżgura li żżomm il-fluwidità tal-moviment.
  • Irrepeti dan il-proċess għan-numru mixtieq ta 'repetizzjonijiet, kun żgur li żżomm dahrek dritt u l-movimenti tiegħek ikkontrollati matul l-eżerċizzju.

Konsigli għall-Eżerċitar Slam Overhead Ball tal-Mediċina

  • Qawwa mill-Ġenbejn: Il-qawwa għall-slam għandha tiġi mill-ġenbejn u l-qalba tiegħek, mhux biss minn idejk. Kif slam il-ballun 'l isfel, squat u ingaġġa qalba tiegħek, issuq ġenbejn tiegħek lura. Dan mhux biss isaħħaħ l-effettività tal-eżerċizzju iżda wkoll inaqqas ir-riskju ta 'korriment.
  • Evita li tissakkar il-ġogi tiegħek: Meta tgħolli l-ballun 'il fuq, evita li tissakkar kompletament il-minkbejn jew l-irkopptejn. Iż-żamma ta 'liwja żgħira fil-ġogi tiegħek tista' tevita korrimenti u tensjoni potenzjali.
  • Uża l-Piż it-Tajjeb: L-użu ta 'ballun tal-mediċina li huwa tqil wisq jista' jwassal għal forma fqira u korriment potenzjali. Ibda b'piż eħfef u żid gradwalment kif tiegħek

Slam Overhead Ball tal-Mediċina FAQs

Jistgħu l-bidla jagħmlu l- Slam Overhead Ball tal-Mediċina?

Iva, dawk li jibdew jistgħu jagħmlu l-eżerċizzju Medicine Ball Overhead Slam. Madankollu, huwa importanti li tibda b'piż eħfef biex tiżgura forma xierqa u tevita korriment. Huwa wkoll rakkomandat li jkollok trejner personali jew professjonist tal-fitness juri l-eżerċizzju l-ewwel biex tiżgura li qed tagħmel dan b'mod korrett. Bħal kull eżerċizzju ġdid, dawk li jibdew għandhom jibdew bil-mod u gradwalment iżidu l-intensità hekk kif il-livelli ta 'saħħa u fitness tagħhom jitjiebu.

X'inhi l-varjazzjonijiet komuni tal- Slam Overhead Ball tal-Mediċina?

  • Il-Mediċina Ball Side Slam jinvolvi ddawwar it-torso tiegħek u slamming l-ballun fuq kull naħa ta 'ġismek, li jistgħu jtejbu s-saħħa oblikwa u l-mobilità tiegħek.
  • Il-Medicina Ball Slam bi Squat jgħaqqad il-overhead slam ma 'squat, li żżid workout tal-parti t'isfel tal-ġisem mal-parti ta' fuq tal-ġisem u l-eżerċizzju tal-qalba.
  • Il-Medicina Ball Slam b'Burpee jinvolvi t-twettiq ta 'burpee wara kull slam, li jinkorpora workout kardjo-ġisem kollu.
  • Il-Medicina Ball Rainbow Slam jinvolvi l-irfigħ tal-ballun overhead f'ark minn naħa għall-oħra qabel ma slammingha isfel, li jgħin biex ittejjeb is-saħħa rotazzjonali u l-flessibilità tiegħek.

X'inhu l-eżerċizi komplementari tajbin għall- Slam Overhead Ball tal-Mediċina?

  • Burpees: Dan l-eżerċizzju tal-ġisem kollu jikkumplimenta l-Medicine Ball Overhead Slam billi jipprovdi komponent kardjovaskulari, iżid ir-rata tal-qalb u l-istamina, u jinvolvi wkoll gruppi ta 'muskoli simili bħall-qalba, l-armi u s-saqajn.
  • Blalen tal-Ħajt: Blalen tal-Ħajt, bħal Medicine Ball Overhead Slams, jinvolvu movimenti splussivi, tal-ġisem kollu li jinvolvu r-riġlejn, il-qalba u l-armi, u jtejbu s-saħħa u l-qawwa ġenerali, filwaqt li jtejbu wkoll l-aġilità u l-koordinazzjoni minħabba l-komponent tal-qbid tal-eżerċizzju.

Kejwrlikwi relatati mal- Slam Overhead Ball tal-Mediċina

  • Workout ta' Medicine Ball Slam
  • Eżerċizzju Overhead Medicine Ball Slam
  • Workout tal-ġenbejn u l-qadd bil-Medicine Ball
  • Eżerċizzji Mediċina Ball għall-Ġenbejn
  • qadd toning Medicine Ball Slam
  • Overhead Ball Slam għall-qadd
  • Workouts tal-Medicina Ball għall-Ġenbejn
  • Tisħiħ tal-ġenbejn bil-Boċċa tal-Mediċina
  • Eżerċizzji tal-Medicina Ball li jnaqqsu l-qadd
  • Eżerċizzju ta' Overhead Slam bil-Medicina Ball.

Għodod għal dan l-eżerċizzju

Do Slam Overhead Ball tal-Mediċina in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play