Thumbnail for the video of exercise: Lever Lateral Phahamisa

Lever Lateral Phahamisa

Profola ya Monoko

Bosete boTlhaho.
DitlhalosoSetlere sebokgobong.
Ditšhene tše Pelo
Ditšhene tše Tòna

Kena le bokamoso jwa maloto mme o tlhomoge!

Letsatsi la Lever Lateral Phahamisa

Lever Lateral Raise ke boitšhidullo bja go itlwaetša maatla bjo bo lebišitšego magetleng, kudukudu mešifa ya deltoid, go godiša maatla a ka godimo ga mmele le go kaonafatša tlhalošo ya mešifa. Boitšhidullo bjo bo loketše bobedi bao ba thomago le bao ba ratago go itšhidulla ba maemo a godimo ka ge bo ka beakanywa gabonolo go swana le maemo a maatla a motho ka o tee ka o tee. Batho ba ka nyaka go dira boitšhidullo bjo bakeng sa go oketša go tsepama ga magetla, go kaonefatša boemo bja mmele, go kaonefatša go šoma gabotse ga diatleletiki le go fihlelela karolo ya ka godimo ya mmele e leka-lekanego le yeo e betlilwego gabotse.

Go seka: Phuto ka Phuto Lever Lateral Phahamisa

  • Boloka setho sa gago sa mmele se eme, gomme o emišetše di- dumbbell ka lehlakoreng la gago ka go koba ganyenyane sekonokono sa gago gomme diatla di sekametše pele ganyenyane bjalo ka ge eka o tšhela meetse ka galaseng.
  • Tšwela pele go emiša dikelo go fihlela matsogo a gago a bapelane le fase, o kgonthišetša gore o ntšha moya ge o dutše o dira motšhene wo gomme o boloka taolo ya dikelo.
  • Swara boemo bjo bo kopantšwego motsotswana ge o dutše o pitlaganya mešifa ya gago ya magetla.
  • Ganyenyane-ganyenyane theošetša di- dumbbell morago boemong bja go thoma ge o dutše o hema, o kgonthišetša gore o boloka taolo e feletšego ya dikelo ka dinako tšohle. Boeletša motšhene wo bakeng sa palo ye e nyakegago ya dipoeletšo.

Dithuto tsa go seka Lever Lateral Phahamisa

  • **Controlled Movement**: Senotlelo sa go hwetša mohola o mogolo go tšwa go boitšhidullo bjo ke go sepela ka mokgwa wa go nanya le wo o laolwago. Phema phošo e tlwaelegilego ya go diriša lebelo go phagamiša dilo tše boima. Go e na le moo, lebiša tlhokomelo go dirišeng mešifa ya gago ya magetla go emiša lever.
  • **Phema go Oketša go Feteletša**: Phošo ye nngwe ye e tlwaelegilego yeo o swanetšego go e efoga ke go phagamiša dikelo godimo kudu. Matsogo a gago a swanetše go emišwa go fihlela a bapelana le fase gomme a se phagame. Go phagamiša dikelo godimo kudu go ka bea kgateletšego e sa nyakegego manonyeletšong a gago a magetla gomme gwa lebiša go gobaleng.
  • **Keep Your Core Engaged**: Go šireletša karolo ya gago ya ka fase ya mokokotlo le go boloka tekatekano, boloka mešifa ya gago ya motheo e swaregile nakong ka moka ya go itšhidulla. Phema phošo e tlwaelegilego ya go arching mokokotlo wa gago ge o dutše o emiša dilo tše boima

Lever Lateral Phahamisa Ditet Mighta a Kgothatso: FAQs

Badi ba ipakanye ba ka seka Lever Lateral Phahamisa?

Ee, bao ba thomago ba ka dira boitšhidullo bja Lever Lateral Raise. Le ge go le bjalo, go bohlokwa go thoma ka boima bjo bonyenyane go netefatša sebopego sa maleba le go thibela kgobalo. Ge matla le mokgwa di dutše di kaonefala, boima bja mmele bo ka oketšega ganyenyane-ganyenyane. Ka mehla ke kgopolo ye botse gore bao ba thomago ba hwetše taetšo go tšwa go setsebi sa go itšhidulla go netefatša gore ba dira ditlwaetšo ka nepagalo.

Ke eng tse di tsweletseng tsa Lever Lateral Phahamisa?

  • Cable Lateral Raise: Phetolelo ye e šomiša motšhene wa thapo, moo o emago ka thoko go ya go motšhene, o swara seswaro ka seatla se se lego kgole kudu le yona, gomme o emišetša letsogo la gago ka ntle go ya ka thoko.
  • Seated Lateral Raise: Se se dirwa o dutše fase pankeng, yeo e thušago go fediša lebelo le go tsepamiša kgopolo ka go tia mešifeng ya magetla.
  • Bent-Over Lateral Raise: Ka phapano ye, o koba ka lethekeng gomme o emiša boima go tšwa ka mahlakoreng, yeo e lebišitšego di-deltoid tša ka morago go feta phetolelo e tlwaelegilego.
  • One-Arm Lateral Raise: Phetolelo ye e dirwa o eme ka dumbbell ka seatleng se tee, gomme o phagamišetša dumbbell ka ntle go ya ka lehlakoreng, yeo e go dumelelago go tsepamiša kgopolo ka lehlakoreng le tee ka nako.

Ke eng ditintlha tse di lekanang le tse Lever Lateral Phahamisa?

  • Mothaladi wa go Otlologa: Mothaladi wa go Otlologa ke boitšhidullo bjo bongwe bja tlaleletšo ka ge o šoma gape le di-deltoid le mešifa ya ka godimo ya trapezius, eupša ka tšhišinyego ya go goga. Boitšhidullo bjo bo thuša go lekalekanya tšhišinyego ya go kgorometša ya Lever Lateral Raise le Dumbbell Shoulder Press, go kgothaletša tekatekano ya mešifa le go tsepama ga manonyeletšo.
  • Front Dumbbell Raise: Front Dumbbell Raise e tlaleletša Lever Lateral Raise ka go nepiša di-deltoid tša ka pele, e fana ka go itšhidulla ga magetla mo go kgokologilego gabotse. Boitšhidullo bjo bo thuša go lekalekanya go tsepelela go di-deltoid tša ka mahlakoreng le tša ka morago ka go Lever Lateral Raise, go netefatša gore dikarolo ka moka tša mešifa ya magetla di matlafaditšwe ka go lekana.

Dikarolo tse ling mpe ka Lever Lateral Phahamisa

  • Leverage mochine magetla workouts
  • Ditlwaetšo tša go phagamiša ka mahlakoreng
  • Magetla matlafatsa le lever mochine
  • Lever Lateral Phahamisa thekeniki ya
  • Ditlwaetšo tša go aga mešifa ya magetla
  • Lever mochine workouts bakeng sa magetla
  • Tsela ya go dira Lever Lateral Raise
  • Boitšhidullo bakeng sa tlhalošo ya magetla
  • Leverage thepa magetla ditlwaetšo
  • Lever Lateral Raise bakeng sa boima magetla.

Dithunya tša boitšhidišo bjo

Do Lever Lateral Phahamisa in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play