
Smith Reverse-tutmaqdan imtina edin
Təlim Profili
Əlaqəli Təlimlər:
Müqəddəsə təqdimat Smith Reverse-tutmaqdan imtina edin
Smith Decline Reverse-grip Press, çiyinləri və arxa əzələləri cəlb etməklə yanaşı, əsasən sinənin alt hissəsini və trisepsləri hədəf alan güc məşqidir. Bu, yuxarı bədən gücünü və əzələ tərifini yaxşılaşdırmaq istəyən yeni başlayanlardan qabaqcıl idmançılara qədər bütün fitness səviyyələrində olan şəxslər üçün uyğundur. Bu məşqi gündəlikinizə daxil etmək, itələmə hərəkətləri tələb edən idman və gündəlik fəaliyyətlərdə performansınızı artıra bilər və hərtərəfli, heykəltəraş sinə əldə etməyə kömək edə bilər.
İcra: Adım-adım dərslik Smith Reverse-tutmaqdan imtina edin
- Özünüzü eniş skamyasında yerləşdirin ki, ayaqlarınız ayaq dayağının altına möhkəm bağlansın və barı tərs tutuşla tutun (ovuclarınız sizə baxır), əlləriniz çiyin genişliyindən bir qədər geniş olmalıdır.
- Çubuğu yuxarı itələməklə açın və sonra onu açmaq üçün biləklərinizi fırladın, sonra dirsəklərinizi bədəninizə yaxın tutaraq barı yavaşca sinənizə doğru endirin.
- Çubuğunuz sinənizin bir qədər yuxarısında olduqda, qollarınız tam uzadılana qədər onu idarə olunan şəkildə yuxarı itələyin, lakin dirsəklərinizi bağlamayın.
- İstədiyiniz təkrar sayı üçün bu hərəkəti təkrarlayın, sonra onu yenidən maşına bağlamaq üçün biləklərinizi fırladıb təhlükəsiz şəkildə çubuğu yenidən yığın.
İcra üçün məsləhətlər Smith Reverse-tutmaqdan imtina edin
- Düzgün yerləşdirmə: eniş skamyasında özünüzü düzgün yerləşdirin. Ayaqlarınız dəzgahın sonunda sabitlənməlidir və arxanız yastıqla düz olmalıdır. Yanlış uyğunlaşma səmərəsiz məşqlərə və potensial zədələrə səbəb ola bilər.
- Nəzarət olunan Hərəkət: Çubuğu idarə olunan şəkildə qaldırdığınızdan və endirdiyinizdən əmin olun. Sürətli və ya sarsıdıcı hərəkətlər əzələ gərginliyinə səbəb ola bilər. Çubuğu sinənizdən təxminən bir düym olana qədər endirmək və sonra geri itələmək lazımdır.
- Doğru Çəki: Doğru çəki seçin. Ümumi bir səhv, düzgün olmayan forma və potensial yaralanmalara səbəb ola biləcək çubuğu həddindən artıq yükləməkdir. Daha yüngül çəki ilə başlayın və gücünüz yaxşılaşdıqca tədricən artırın.
- Dəstlər arasında istirahət: Dəstlər arasında əzələlərinizin istirahət etməsinə icazə verin.
Smith Reverse-tutmaqdan imtina edin TEQs
Yenilər etmək olar Smith Reverse-tutmaqdan imtina edin?
Bəli, yeni başlayanlar Smith Decline Reverse-grip Press məşqini edə bilərlər. Bununla belə, düzgün forma təmin etmək və zədələnməmək üçün yüngül çəki ilə başlamaq vacibdir. Bütün məşqlərdə olduğu kimi, məşqi düzgün yerinə yetirmələri üçün peşəkar məşqçi və ya təcrübəli idman zalı bələdçisinə sahib olmaq və yeni başlayanlara nəzarət etmək tövsiyə olunur.
Ortama variations nədir Smith Reverse-tutmaqdan imtina edin?
- Flat Bench Reverse-grip Press, əzələləri fərqli bucaqdan hədəf alan, dəzgahın aşağı düşmək əvəzinə düz olduğu başqa bir versiyadır.
- Eğimli Reverse-grip Press, dəzgahın meylli olduğu bir variasiyadır, yuxarı sinə və çiyin əzələlərini daha çox vurğulayır.
- Cable Decline Reverse-Grip Press, bütün hərəkət boyu davamlı gərginliyi təmin edən kabel maşınından istifadə etdiyiniz bir variasiyadır.
- Barbell Decline Reverse-Grip Press tarazlığı və sabitliyi yaxşılaşdırmağa kömək edə bilən Smith maşını əvəzinə ştanqdan istifadə etdiyiniz versiyadır.
Yaxşı tamamlayıcı təlimlər nədir Smith Reverse-tutmaqdan imtina edin?
- Triceps Dips: Triceps dipsləri mətbuatda istifadə olunan ikinci dərəcəli əzələlər olan trisepslərə diqqət yetirərək Smith Decline Reverse-Grip Press-i tamamlayır və bununla da yuxarı bədənin ümumi gücünü və sabitliyini artırır.
- Incline Dumbbell Press: Incline Dumbbell Press sinənin yuxarı hissəsini hədəfləyir və sinənin alt hissəsinə diqqət yetirən Smith Decline Reverse-Grip Press-i tamamlayır və beləliklə, tarazlaşdırılmış sinə məşqini təmin edir.
Əlaqəli açar sözlər üçün Smith Reverse-tutmaqdan imtina edin
- Smith Machine Sinə Məşqi
- Sinəni tərs tutma məşqi
- Smith Decline Press
- Smith Machine ilə Sinə Binası
- Smith Machine tərs tutma presi
- Smith Machine-də sinə təzyiqindən imtina edin
- Sinə üçün Smith Machine Məşqi
- Reverse-tutmağın azaldılması düyməsini basın
- Smith Machine ilə sinə hədəflənməsi
- Smith Machine Sinə Gücləndirici Məşq
Bu məşq üçün alətlər
Do Smith Reverse-tutmaqdan imtina edin in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.















