Thumbnail for the video of exercise: Barbell Sigilen Misi Lamɔ

Barbell Sigilen Misi Lamɔ

Profil Latihan

Bahagian BadanBetis
PeralatanBarbel
Otot Utama
Otot Sekunder

Dapatkan perpustakaan latihan dalam genggaman anda!

Pengenalan kepada Barbell Sigilen Misi Lamɔ

Barbell Seated Calf Raise ye fanga sabatili degeliw ye min sinsinnen bɛ senw duguma fasaw yiriwali kan, kɛrɛnkɛrɛnnenya la kɔnɔbara basigilen ni senkɔniw. O ye farikoloɲɛnajɛ ɲuman ye farikoloɲɛnajɛla, farikoloɲɛnajɛla, walima mɔgɔ o mɔgɔ fɛ min b’a fɛ k’a senw fanga n’u ka balansi ɲɛ. Ni i sen bɛ nin farikoloɲɛnajɛ in na, o bɛ se ka farikoloɲɛnajɛ kɛcogo ɲɛ, ka don o don farikoloɲɛnajɛw dɛmɛ, ani ka kɛ sababu ye ka farikolo labɛn ka ɲɛ, ka bɛn.

Melakukan: Panduan Langkah demi Langkah Barbell Sigilen Misi Lamɔ

  • Aw bɛ aw senw bila duguma walima plateforme kɔrɔtalen da la ni a bɛ sɔrɔ, aw bɛ aw jija ka aw senkɔniw ɲɛsin ɲɛfɛ.
  • Aw bɛ aw senkɔniw kɔrɔta dɔɔni dɔɔni ka bɔ duguma ni aw bɛ aw sen fila bɛɛ bolokɔniw digi ka jigin, ka barajuru sabati aw cɛmancɛ la, ani ka aw ka misiden fasaw kɔrɔta ni aw bɛ a kɔrɔta.
  • Aw bɛ a kuncɛyɔrɔ minɛ dɔɔni, ka aw jija ka a ye ko aw ka misiden fasaw bɛ sɔgɔsɔgɔ.
  • Aw bɛ aw senkɔniw jigin dɔɔni dɔɔni ka segin u daminɛyɔrɔ la, ka to ka lamagacogo kɔlɔsi walasa ka seginkanni kelen kɛ.

Tips untuk Melakukan Barbell Sigilen Misi Lamɔ

  • Lamaga-lamagali min bɛ kɔrɔsi: Aw kana pan walima ka baara kɛ ni fanga ye walasa ka girinya kɔrɔta. O nɔ na, ​​aw bɛ aw senkɔniw kɔrɔta ka taa sanfɛ i seko la, ka u minɛ sekɔndi kelen kɔnɔ sanfɛ, ka sɔrɔ ka u jigin dɔɔni dɔɔni ka segin duguma. Nin lamagacogo min bɛ kɔlɔsi, o bɛna a to aw bɛ aw ka misiden fasaw baara ka ɲɛ ani aw kana joginni farati lase aw ma.
  • Kisɛya sugandili: Aw kana a daminɛ ni girinya gɛlɛn ye. O ye fili ye min bɛ kɛ tuma caman na k’a miiri ko girinya gɛlɛn kɔrɔ ye ko a bɛ teliya. Nka, ni aw bɛ girinya min girinya kojugu, o bɛ se ka kɛ sababu ye ka a cogoya bɛnbali sɔrɔ ani ka joginw sɔrɔ minnu bɛ se ka kɛ. Aw bɛ a daminɛ ni girinya ye aw bɛ se ka min minɛ ka ɲɛ ani ka dɔ fara a kan dɔɔni dɔɔni ni aw fanga bɛ ka bonya.
  • Full Range of Motion: Walasa ka nafa caman sɔrɔ o la

Barbell Sigilen Misi Lamɔ Soalan Lazim

Adakah pemula boleh lakukan Barbell Sigilen Misi Lamɔ?

Ɔwɔ, daminɛbagaw bɛ se ka Barbell Seated Calf Raise degeliw kɛ. Nka, a nafa ka bon ka a daminɛ ni girinya nɔgɔman ye walasa ka a cogoya ɲuman sɔrɔ ani ka joginni bali. Ni fanga ni muɲuli bɛ ka bonya, a girinya bɛ se ka bonya dɔɔni dɔɔni. Nafa b’a la fana ka degelikɛnɛ walima farikoloɲɛnajɛla ŋana dɔ bila ka daminɛbagaw kɔlɔsi walasa k’a dɔn k’u bɛ farikoloɲɛnajɛ kɛ ka ɲɛ.

Apakah variasi umum bagi Barbell Sigilen Misi Lamɔ?

  • Smith Machine Seated Calf Raise: Nin fɛn caman ɲɔgɔnna caman bɛ kɛ ni Smith masin ye, o min bɛ lamagacogo ɲɛnabɔ ka ɲɛ, wa a bɛ se ka kɛ sugandi ye min ka fisa ni tɔw ye.
  • Sen fila sigilen misiden kɔrɔta : O fɛn caman ɲɔgɔnna ye ka farikoloɲɛnajɛ kɛ ni sen fila bɛɛ ye waati kelen na, ka dɔ fara a fanga ni a gɛlɛya hakɛ kan.
  • Sen kelen sigilen misiden kɔrɔta : O fɛn caman ɲɔgɔnna ye ka farikoloɲɛnajɛ kɛ sen kelen kelen na, o bɛ se ka dɛmɛ ka farikolo balanbaliya fɛn o fɛn ɲɛnabɔ.
  • Resistance Band Seated Calf Raise : O fɛn caman ɲɔgɔnna ye ka baara kɛ ni resistance band ye barbell nɔ na, ​​ka resistance suguya wɛrɛ di ani ka farikoloɲɛnajɛ kɛ fɛn ye min bɛ se ka ta.

Apakah latihan yang baik sebagai pelengkap untuk Barbell Sigilen Misi Lamɔ?

  • Sɛnɛkɛla ka taama senkɔniw kan : Nin wale in bɛ Seated Barbell Calf Raise dafa ni balansi ni baarakɛcogo degefɛn dɔ farali ye a kan. A tɛ baara kɛ misiden fasaw dɔrɔn na nka a bɛ sennasanbara sabatili farikolo fana baara, o bɛ se ka misiden bɛɛ ka yiriwali ni fanga bonya.
  • Senw digilen misiden kɔrɔtacogo : Nin wale in bɛ Seated Barbell Calf Raise dafa ni a bɛ a to i bɛ se ka misiden fasaw baara ka bɔ yɔrɔ wɛrɛ la ani ni rezisti suguya wɛrɛ ye. O fɛn caman ɲɔgɔn falen-falen bɛ se ka dɛmɛ don walasa misiden farikolo yɔrɔ bɛɛ bɛ laɲini ka ɲɛ.

Kata kunci berkaitan dengan Barbell Sigilen Misi Lamɔ

  • Barbell misiden ka farikoloɲɛnajɛ
  • Sigilen misiden Lamɔ ni Barbell ye
  • Barbell Exercise ka ɲɛsin misidenw ma
  • Aw bɛ misidenw barika bonya ni Barbell ye
  • Gym Exercise ka ɲɛsin misidenw farikolo ma
  • Barbell sigilen misiden degeliw
  • Misiden farikolo jɔli ni Barbell ye
  • Barbell Workout ka ɲɛsin misiden barikamaw ma
  • Sigilen Barbell misiden lamɔcogo
  • Fitness kalan: Barbell sigilen misiden lamɔ.

Minɛn ninnu kɛfɛko

Do Barbell Sigilen Misi Lamɔ in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play