
Empènyer a través de l'abast
Perfil de l'Exercici
Exercicis Relacionats:
Introducció a la Empènyer a través de l'abast
El Push Through Reach és un exercici de cos sencer que millora la força, la flexibilitat i l'equilibri, el que el fa ideal tant per als entusiastes del fitness com per als atletes. S'adreça a grups musculars clau, com ara el nucli, els braços i les cames, alhora que promou una millor postura i coordinació. Un voldria incorporar aquest exercici a la seva rutina no només pels seus beneficis físics sinó també per la seva capacitat per millorar la consciència corporal i el moviment funcional.
Realitzant el: Un Tutorial Pas a Pas Empènyer a través de l'abast
- Empenyeu els braços cap endavant com si estiguéssiu empenyent contra un objecte pesat, alhora que feu un peu cap endavant en una posició de estocada.
- Mantingueu aquesta posició durant uns segons, sentint l'estirament als braços i la cama que hi ha darrere.
- Llavors, mantenint la posició d'estocada, aixequeu els braços cap al sostre, estirant-vos tan alt com pugueu.
- Torna a la posició inicial i repeteix l'exercici amb l'altra cama.
Consells per a la Realització Empènyer a través de l'abast
- Moviments controlats: el push Through Reach s'ha de realitzar de manera lenta i controlada. Eviteu precipitar-vos durant l'exercici o fer moviments bruscos, ja que això pot provocar lesions i no comprometre els músculs amb la mateixa eficàcia.
- Utilitzeu el pes correcte: és important utilitzar un pes que sigui difícil però manejable. L'ús d'un pes massa pesat pot provocar una forma inadequada i possibles lesions. D'altra banda, un pes massa lleuger no et donarà els màxims beneficis de l'exercici.
- Engage Your Core: el Push Through Reach és un exercici de cos sencer que
Empènyer a través de l'abast Preguntes Freqüents
Poden els principiants fer el Empènyer a través de l'abast?
Sí, els principiants poden fer l'exercici Push Through Reach. Tanmateix, és important començar amb un pes lleuger i centrar-se en la forma adequada per evitar lesions. Si sou nou per fer exercici, pot ser beneficiós que un entrenador personal o un professional de fitness us mostri com fer aquest exercici correctament. Recordeu sempre escalfar abans de començar qualsevol rutina d'exercici i estirar-vos després.
Quines són les variacions comunes del Empènyer a través de l'abast?
- Una altra variació és el "Single Arm Push Through Reach", on l'exercici es realitza utilitzant només un braç a la vegada, augmentant la intensitat i el focus a cada costat del cos.
- El "Push Through Reach with Resistance Band" afegeix resistència addicional al moviment, fent-lo més difícil i ajudant a augmentar la força i la resistència.
- El "Push Through Reach on Stability Ball" consisteix a realitzar l'exercici amb una pilota d'estabilitat, que afegeix un element d'equilibri i enganxa més músculs.
- Finalment, l'"Incline Push Through Reach" es realitza en un banc inclinat, que canvia l'angle de l'exercici i s'orienta a diferents músculs.
Quins són els exercicis complementaris ideals per al Empènyer a través de l'abast?
- "Overhead Press" és un altre exercici complementari, ja que no només funciona sobre els músculs de l'espatlla i els tríceps com el Push Through Reach, sinó que també millora l'estabilitat i l'equilibri que poden millorar el rendiment del Push Through Reach.
- El "Pike Push Up" complementa el Push Through Reach centrant-se en els mateixos grups musculars, com ara les espatlles, el tríceps i el nucli, alhora que afegeix un element de resistència al pes corporal que pot ajudar a augmentar la força i la resistència.
Paraules Clau Relacionades per a Empènyer a través de l'abast
- Exercicis d'estirament del pes corporal
- Entrenament Push Through Reach
- Rutina d'estirament del pes corporal
- Tècnica d'exercici Push Through Reach
- Estirament amb el pes corporal
- Exercicis d'estirament de cos sencer
- Push Through Reach per obtenir flexibilitat
- Estirament de resistència corporal
- Exercici Push Through Reach a casa
- Exercicis de pes corporal per estirar.
Eines per a aquest exercici
Do Empènyer a través de l'abast in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















