Thumbnail for the video of exercise: Arnold nga pose

Arnold nga pose

Profile ng Ehersisyo

Bahagi ng Katawann, u, l, l
KagamitanLutangi sa Lawas
Pangunahing mga Kalamnan
Sekondaryong mga Kalamnan

Kuhanin ang aklatan ng mga ehersisyo sa iyong bulsa!

Pambungad sa Arnold nga pose

Ang Arnold pose usa ka dinamikong ehersisyo nga ginganlag Arnold Schwarzenegger, nga gidisenyo aron mapunting ang mga abaga, labi na ang mga deltoid, alang sa komprehensibo nga pagtubo ug kusog sa kaunuran. Kini nga ehersisyo maayo alang sa mga indibidwal nga nagtinguha sa pagpauswag sa ilang taas nga kusog sa lawas, pagpauswag sa kahulugan sa kaunuran, ug pagpauswag sa kinatibuk-ang kahimsog. Ang pag-apil sa Arnold nga pose sa imong rutina sa pag-ehersisyo mahimong mosangpot sa mas maayo nga simetriya sa kaunuran, mas maayo nga postura, ug dugang nga kalig-on sa pag-andar, nga naghimo niini nga usa ka maayong pagpili alang niadtong nangita og maayo nga pagkabuotan nga regimen.

Pagsasagawa ng: Isang Hakbang-hakbang na Pagsasanay Arnold nga pose

  • Pagsugod pinaagi sa paglingkod sa usa ka bangko nga adunay suporta sa likod, naggunit og dumbbell sa matag kamot sa lebel sa abaga nga ang imong mga palad nag-atubang kanimo.
  • Sa imong pagginhawa, iduso ang mga dumbbells pataas ug i-rotate ang imong mga pulso aron ang imong mga palad mag-atubang sa unahan sa katapusan sa paglihok.
  • Ipadayon ang pag-alsa sa mga dumbbells hangtod nga ang imong mga bukton hingpit nga ipataas sa imong ulo.
  • Hunong sa makadiyot sa ibabaw sa paglihok, dayon hinayhinay nga ipaubos ang mga gibug-aton balik ngadto sa sinugdanan nga posisyon samtang gipatuyok ang imong mga pulso balik sa unang pose.
  • Balika kini nga paglihok alang sa imong gusto nga gidaghanon sa mga reps samtang gipadayon ang pagkontrol sa mga gibug-aton sa tanang panahon.

Mga Tips sa Pagsasagawa Arnold nga pose

  • Kontrolado nga mga Paglihok: Sa paghimo sa Arnold pose, siguroha nga ang imong mga lihok hinay ug kontrolado. Likayi ang sayop sa pagdali sa ehersisyo, tungod kay kini mahimong mosangpot sa dili husto nga porma ug posibleng kadaot. Paggahin sa imong panahon sa pagbayaw ug pagpaubos sa mga gibug-aton, pag-focus sa mga kontraksyon sa kaunuran ug mga extension.
  • Angayan nga Timbang: Pagpili og gibug-aton nga mahagiton apan madumala. Ang kasagarang sayop mao ang pag-alsa sa mga gibug-aton nga bug-at kaayo, nga makakompromiso sa porma ug mosangpot sa kadaot. Pagsugod sa mas gaan nga gibug-aton ug hinayhinay nga pagtaas samtang ang imong kusog molambo.
  • Teknik sa Pagginhawa: Ang husto nga pagginhawa hinungdanon kung maghimo bisan unsang ehersisyo sa pagbug-at, lakip ang pose ni Arnold. Exhale ingon nimo

Arnold nga pose Madalas Itanong

Kayang gawin ng mga nagsisimula ang Arnold nga pose?

Ang Arnold press, nga ginganlag Arnold Schwarzenegger, usa ka ehersisyo nga panguna nga gipunting ang mga abaga. Mahimo kini sa mga nagsugod, apan importante nga magsugod sa gaan nga mga gibug-aton ug mag-focus sa porma aron malikayan ang kadaot. Maayo usab nga ideya nga adunay usa ka fitness trainer o eksperyensiyado nga gym-goer nga magdumala sa una aron masiguro nga husto ang imong pagbuhat sa ehersisyo. Ania ang usa ka sukaranan nga giya kung giunsa pagbuhat ang Arnold press: 1. Lingkod sa usa ka lingkuranan sa pag-ehersisyo nga adunay suporta sa likod, naggunit og dumbbell sa matag kamot sa ibabaw nga lebel sa dughan nga ang imong mga palad nag-atubang sa imong lawas ug ang imong mga siko gibawog. 2. Ipataas ang mga dumbbells samtang imong tuyok ang mga palad sa imong mga kamot hangtud nga sila mag-atubang sa unahan. 3. Ipadayon ang pag-alsa sa mga dumbbells hangtod nga ang imong mga bukton ipataas sa ibabaw nimo sa tul-id nga posisyon sa bukton. 4. Human sa usa ka mubo nga paghunong sa ibabaw nga gikontrata nga posisyon, hinayhinay nga ipaubos ang mga dumbbells balik ngadto sa sinugdanan nga posisyon samtang nagtuyok sa mga palad sa imong mga kamot paingon kanimo. Hinumdomi, dili kini

Ano ang mga karaniwang pagbabago ng Arnold nga pose?

  • Ang "Conan" pose, dinasig sa papel ni Arnold sa Conan the Barbarian, diin siya nagkupot og espada nga adunay mabangis nga ekspresyon.
  • Ang "Double Bicep" nga pose, nga nagpakita sa impresibong kaunuran sa bukton ni Arnold, nga ang duha ka bukton gibawog ug giduko sa mga siko.
  • Ang "Terminator" nga pose, diin si Arnold naggunit og pusil sa andam nga baruganan, nga nagtumong sa iyang iconic nga papel sa Terminator series.
  • Ang "Most Muscular" nga pose, diin gi-flexible ni Arnold ang tanan niyang kaunoran, gikan sa iyang dughan hangtod sa iyang mga bukton, nga nagpakita sa iyang kinatibuk-ang lawas nga makapalig-on sa lawas.

Ano ang mga magandang dagdag na ehersisyo para sa Arnold nga pose?

  • Lateral Raises: Kini espesipikong gipunting ang mga lateral deltoids, nga nagtrabaho usab sa Arnold press, nga nagtabang sa dugang nga pagpasabut ug pagpalig-on niini nga grupo sa kaunuran ug pagpalambo sa kinatibuk-ang kalig-on ug balanse sa abaga.
  • Patas nga mga Laray: Ang mga tul-id nga laray nagtrabaho sa mga deltoid ug sa mga lit-ag, nga nagsangkap sa Arnold press pinaagi sa paghatag og usa ka pulling motion nga nagbalanse sa pagduso sa press, nga mitultol ngadto sa mas komprehensibo nga pag-ehersisyo sa abaga.

Kaugnay na mga keyword para sa Arnold nga pose

  • Nag-ehersisyo si Arnold
  • Pag-ehersisyo sa timbang sa lawas Arnold pose
  • Si Arnold nag-pose alang sa pagtukod sa kaunuran
  • Pagbansay uban sa Arnold pose
  • Gipakita ni Arnold ang bodyweight nga ehersisyo
  • Pagbansay sa timbang sa lawas Arnold pose
  • Gipunting ni Arnold ang pag-target sa kaunoran
  • Arnold pose exercise technique
  • Kusog nga pagbansay Arnold pose
  • Tibuok lawas nga ehersisyo Arnold pose

Mga himan alang niini nga ehersisyo

Do Arnold nga pose in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play