Thumbnail for the video of exercise: Sospensione One Arm Chest Press

Sospensione One Arm Chest Press

Gondo Mulilo

Luelo wa LibondoMolíthe buźa.
ZisasoTwe rümwu tereṡare.
Libondo lijílăPectoralis Major Sternal Head
Libondo lilílimeloDeltoid Anterior, Pectoralis Major Clavicular Head, Triceps Brachii

Kuwonha gondo nyangál-o

Isuka kwa i Sospensione One Arm Chest Press

A Suspension One Arm Chest Press hè un eserciziu sfidau di u corpu superiore chì mira à u pettu, e spalle è i musculi core, chì offre u benefiziu di forza, equilibriu è cuntrollu di u corpu. Questu esercitu hè ideale per i dilettanti di fitness intermedi à avanzati chì cercanu di rinfurzà a so fitness funziunale è a stabilizazione di u corpu. L'individui vulianu incorpore stu esercitu in a so rutina per a so capacità unica di impegnà parechji gruppi di musculi simultaneamente, furnisce un entrenamentu cumpletu è prumove una simetria di u corpu megliu.

Kulinga gondo: Walunga vo mwalungu-mwalungu Sospensione One Arm Chest Press

  • Posizionate i vostri pedi à a larghezza di e spalle è inclinate in avanti, mantenendu u vostru corpu drittu da a testa à i tacchi cum'è in una pusizioni push-up, ma cù una sola manu nantu à u trainer di sospensione.
  • Ingaghjate u vostru core è abbassate u vostru corpu versu a terra pieghendu u coddu finu à chì forma un angolo di 90 gradi, mantenendu u vostru bracciu manca à u vostru latu.
  • Spingete torna à a pusizione di partenza allargendu u vostru bracciu drittu, assicuratevi di mantene u vostru corpu drittu è stabile in tuttu u muvimentu.
  • Repetite l'eserciziu da l'altra parte afferrandu u manicu cù a manu manca è seguità i stessi passi.

Tsikulo ya kunganya Sospensione One Arm Chest Press

  • Allineamentu di u corpu: Mantene una linea recta da a testa à i tacchi in tuttu l'esercitu. Questu significa impegnà u vostru core, senza arcu a spalle, è mantene u vostru corpu drittu. Un sbagliu cumuni hè di curvarle o torce u corpu, chì ùn solu riduce l'efficacità di l'esercitu, ma ancu aumenta u risicu di ferita.
  • Movimentu cuntrullatu: Quandu scende u vostru corpu, fate cusì in una manera lenta è cuntrullata, curvatu à u coddu. Allora, spinghje torna à a pusizione di partenza cù u putere. Evite i muvimenti saccati o l'utilizazione di l'impulsu per rinvià, postu chì questu pò purtà à a tensione musculare è ùn

Sospensione One Arm Chest Press Zingano Wonha

Vavilí mvilo vilonka ku i Sospensione One Arm Chest Press?

Iè, i principianti ponu fà l'esercitu Suspension One Arm Chest Press, ma hè un muvimentu più avanzatu è esige un bonu livellu di forza è stabilità di u corpu superiore. Hè ricumandemu chì i principianti cumincianu cù e duie braccia è prugressu à un bracciu cumu custruiscenu forza è fiducia. Ricurdate sempre di mantene a forma è a tecnica propria per prevene ferite. Se ùn site micca sicuru, hè megliu cunsultà cun un prufessiunale di fitness o un entrenatore persunale.

Kayambiluo a malafumo ku i Sospensione One Arm Chest Press?

  • Incline One Arm Chest Press: Ajustendu u bancu à una inclinazione, pudete destinà diverse zone di u pettu è impegnà i vostri musculi in una nova manera.
  • One Arm Push-Up: Stu esercitu di pisu corpu hè una variazione sfida chì ùn necessita micca equipaggiu è travaglia i stessi musculi cum'è a Suspension One Arm Chest Press.
  • Stability Ball One Arm Chest Press: Questa variazione incorpora una bola di stabilità, chì aghjunghje un elementu di equilibriu è impegnu core à l'esercitu.
  • Resistance Band One Arm Chest Press: Utilizà una banda di resistenza invece di cinturini di sospensione pò furnisce un altru tipu di resistenza è sfida i vostri musculi in una nova manera.

Kayambiluo kavulu kayingalimela vo kayambiluo ku i Sospensione One Arm Chest Press?

  • Push-ups sò un altru eserciziu cumplementariu perchè impegnanu i stessi gruppi di musculi cum'è a Suspension One Arm Chest Press - u pettu, i spalle è i triceps - ma ancu incorporanu a stabilità di u core, prumove a forza generale di u corpu è a resistenza.
  • L'eserciziu Standing Cable Fly cumplementa ancu a Suspension One Arm Chest Press in quantu isola i musculi di u pettu in un modu diversu, aiutendu à migliurà a definizione di i musculi è a forza, mentre ancu impegnendu u core è migliurà a stabilità.

Maliyangáliselo a kayambiluo ku Sospensione One Arm Chest Press

  • Eserciziu di pettu di sospensione
  • Eserciziu di pressa cù un bracciu
  • Chest Press with Suspension
  • Sospensione Training Chest Press
  • Pressa di pettu à sospensione à un bracciu
  • Eserciziu di pettu cù cinturini di sospensione
  • Formazione di sospensjoni di un bracciu
  • Chest Building Suspension Exercise
  • Eserciziu di spinta à un bracciu di sospensione
  • Forza di pettu à un bracciu cù a sospensjoni

Strumenti per questu eserciziu

Do Sospensione One Arm Chest Press in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play