Thumbnail for the video of exercise: A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall

A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall

Tasgadh Buil-bheachdan

Pàirt ChanainCorragan
UireadRòpa Bàtala
Mòr-shnaidhighean
Snàidhighean Dhiolmhain

Faigh an leabhar-obrach air an làmhsgrìobh agad!

Sìmreiv ann an dìreach A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall

Tha an eacarsaich Battling Ropes Taobh a-muigh Cearcall na dhòigh-obrach fiùghantach, àrd-dian a bhios ag amas air grunn bhuidhnean fèithe, ag àrdachadh seasmhachd cardiovascular, agus a’ brosnachadh losgadh geir. Tha e air a dhealbhadh airson luchd-dealasach fallaineachd aig gach ìre, bho luchd-tòiseachaidh gu lùth-chleasaichean adhartach, a tha a’ feuchainn ri measgachadh agus dùbhlan a chur ris a’ chleachdadh àbhaisteach aca. Faodaidh daoine an eacarsaich seo a thaghadh gus an neart bodhaig iomlan a neartachadh, an stamina adhartachadh, agus bodhaig nas mionaidiche fhaighinn.

A' dèanamh na: Stòras-ceum air ceum A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall

  • Tòisich a 'gluasad do ghàirdeanan ann an cearcallan a-muigh, a' cumail a 'ghluasaid nad ghàirdeanan agus do ghualainn, chan e do chaol-dùirn.
  • Dèan cinnteach gun cùm thu do chridhe an sàs agus do dhruim dìreach tron ​​​​eacarsaich.
  • Cùm na ròpaichean a’ gluasad agus cùm an gluasad cruinn airson ùine shònraichte, mar as trice 30 diog gu mionaid.
  • An dèidh crìoch a chur air an t-seata, gabh fois airson ùine coltach ris mus dèan thu ath-aithris air an eacarsaich.

Moltan airson a' dèanamh A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall

  • Grip: Cùm na ròpaichean gu daingeann ach na bi ro theann. Faodaidh cus grèim leantainn gu sgìths neo-riatanach agus cuideam nad làmhan agus do ghàirdeanan. Bu chòir na ròpaichean a chumail aig leud gualainn bho chèile gus am faigh iad làn raon de ghluasad.
  • Pàtranan Tonn Seasmhach: Ag amas air pàtrain tonn cunbhalach a chruthachadh. Is e an t-amas toirt air na tonnan ruighinn fad na slighe gu puing acair an ròpa. Tha tonnan neo-chunbhalach no lag a’ nochdadh nach eil thu a’ cleachdadh do bhodhaig gu h-èifeachdach.
  • Anail: Cuimhnich anail a tharraing. Tha e furasta d’ anail a chumail tron ​​eacarsaich dhian seo, ach bidh anail ceart a’ cuideachadh le bhith a’ cumail seasmhachd agus a’ cur casg air dizziness.

A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall Ceistean

Am faod tòrrraichean a dhèanamh A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall?

Faodaidh, faodaidh luchd-tòiseachaidh an eacarsaich Battling Ropes Outside Circle a dhèanamh. Ach, tha e cudromach tòiseachadh le ròp nas aotroime agus amannan nas giorra gus dèanamh cinnteach à cruth ceart agus casg a chuir air dochann. Tha e cuideachd cuideachail neach-trèanaidh no neach eòlach a bhith gad stiùireadh tron ​​​​eacarsaich an toiseach. Coltach ri eacarsaich ùr sam bith, tha e deatamach èisteachd ris a 'bhodhaig agad agus gun a bhith a' putadh seachad air an ìre fallaineachd a th 'agad an-dràsta.

Deuglanaichan cumanta de na A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall?

  • Slam Gàirdean Dùbailte Blàr Ròpan: Tha an atharrachadh seo a’ toirt a-steach a bhith a’ slamadh an dà ròp sìos aig an aon àm, a’ toirt a-steach do bhodhaig bunaiteach agus àrd nas dian.
  • A 'sabaid ròpannan tonnan eile: Anns an atharrachadh seo, bidh thu mu seach a' gluasad gach gàirdean suas is sìos, a 'cruthachadh sreath de thonnan anns na ròpaichean.
  • A’ sabaid ròpan leum slams: Le bhith a’ cur leum ris a’ ghluasad cearcall a-muigh a’ meudachadh an dùbhlain aerobic agus a’ toirt a-steach a’ bhodhaig as ìsle.
  • A’ sabaid ròpan tonnan taobh-ri-taobh: An àite a bhith a’ cruthachadh tonnan ann an cearcall a-muigh, bidh thu a’ gluasad nan ròpan bho thaobh gu taobh, a’ dol an sàs ann an obliques agus guailnean ann an dòigh eadar-dhealaichte.

Dè na buill-bheachdan a chomplanaicheas sin? A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall?

  • Eacarsaichean Slam Ball: Bidh eacarsaichean ball slam a’ cur ri Battling Ropes Outside Circle leis gu bheil iad le chèile a’ toirt a-steach gluasadan cumhachdach, spreadhaidh a bhios ag obair air a’ bhodhaig àrd, cridhe, agus bodhaig ìosal, agus aig an aon àm a’ leasachadh fallaineachd cardiovascular.
  • Burpees: 'S e eacarsaich làn-chorp a th' ann am Burpees a tha a' neartachadh na h-aon bhuidhnean fèithe ri Battling Ropes Outside Circle, leithid na gàirdeanan, a' chiste, na quads, glutes, hamstrings, agus abs, agus bidh iad cuideachd a' cur ri seasmhachd cardiovascular.

Teaigsean ceangailte ri A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall

  • Eacarsaich sabaid ròpaichean taobh a-muigh cearcall
  • Eacarsaich sliasaid le Battling Rope
  • Eacarsaich ròpa sabaid a-muigh
  • Eacarsaich a' sabaid sliasaid Rope
  • A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall airson sliasaid
  • Trèanadh neart le Battling Ropes
  • A’ sabaid eacarsaich gluasad cearcall ròpa
  • Cleachdadh taobh a-muigh cearcall sabaid ròpa
  • Eacarsaich Battling Rope a tha ag amas air sliasaid
  • Teicneòlas sabaid ròpa taobh a-muigh cearcall

Innealan airson an eacarsaich seo

Do A’ sabaid ròpan taobh a-muigh cearcall in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play