
Push Through Reach
Pròifil Cleachdaidh
Buidhnean-cleachdaidh Ceangailte:
Sgeulachd mu Push Through Reach
O Push Through Reach é un exercicio de corpo enteiro que mellora a forza, a flexibilidade e o equilibrio, polo que é ideal tanto para os entusiastas do fitness como para os atletas. Está dirixido a grupos musculares clave, incluíndo o núcleo, os brazos e as pernas, ao tempo que promove unha mellor postura e coordinación. Un querería incorporar este exercicio á súa rutina non só polos seus beneficios físicos senón tamén pola súa capacidade para mellorar a conciencia corporal e o movemento funcional.
Ag Òl: Tiotalan Ceum-le-Ceum Push Through Reach
- Empuxa os brazos cara adiante coma se estiveses empurrando contra un obxecto pesado, ao mesmo tempo que avanzas un pé nunha posición de estocada.
- Manteña esta posición durante uns segundos, sentindo o estiramento nos brazos e na perna que está detrás.
- A continuación, mantendo a súa posición de estocada, estende os brazos cara ao teito, estirándose o máis alto posible.
- Volve á posición inicial e repite o exercicio coa outra perna.
Mholaidhean airson Òl Push Through Reach
- Movementos controlados: o Push Through Reach debe realizarse de forma lenta e controlada. Evite correr durante o exercicio ou facer movementos bruscos, xa que isto pode provocar lesións e non comprometer os músculos seleccionados con tanta eficacia.
- Use o peso correcto: é importante usar un peso que sexa desafiante pero manexable. Usar un peso demasiado pesado pode provocar unha forma inadecuada e posibles lesións. Por outra banda, un peso demasiado lixeiro non che dará os máximos beneficios do exercicio.
- Engage Your Core: o Push Through Reach é un exercicio de corpo completo que
Push Through Reach Ceistean Grunn
An urrainn do thùs-taiceach Push Through Reach?
Si, os principiantes poden facer o exercicio Push Through Reach. Non obstante, é importante comezar cun peso lixeiro e concentrarse na forma adecuada para evitar lesións. Se es novo para facer exercicio, pode ser beneficioso que un adestrador persoal ou un profesional de fitness che mostre como facer este exercicio correctamente. Lembra sempre quentar antes de comezar calquera rutina de exercicio e estirarse despois.
Dè an t-seòrsa obair a tha aig Push Through Reach?
- Outra variación é o "Single Arm Push Through Reach", onde o exercicio se realiza usando só un brazo á vez, aumentando a intensidade e o foco en cada lado do corpo.
- O "Push Through Reach with Resistance Band" engade resistencia adicional ao movemento, facéndoo máis desafiante e axudando a aumentar a forza e a resistencia.
- O "Push Through Reach on Stability Ball" implica realizar o exercicio nunha bola de estabilidade, o que engade un elemento de equilibrio e engancha máis músculos.
- Finalmente, o "Incline Push Through Reach" realízase nun banco inclinado, que cambia o ángulo do exercicio e apunta a diferentes músculos.
Dè na h-ìrean-obrach matha airson Push Through Reach?
- "Overhead Press" é outro exercicio complementario xa que non só funciona nos músculos do ombreiro e do tríceps como o Push Through Reach, senón que tamén mellora a estabilidade e o equilibrio que poden mellorar o rendemento do Push Through Reach.
- O "Pike Push Up" complementa o Push Through Reach centrándose nos mesmos grupos musculares, como os ombreiros, o tríceps e o núcleo, ao tempo que engade un elemento de resistencia ao peso corporal que pode axudar a aumentar a forza e a resistencia.
Fosgailtead Ainmean-ait Uile Push Through Reach
- Exercicios de estiramento do peso corporal
- Adestramento Push Through Reach
- Rutina de estiramento do peso corporal
- Técnica de exercicio Push Through Reach
- Estiramento co peso corporal
- Exercicios de estiramento do corpo enteiro
- Push Through Reach para obter flexibilidade
- Estiramento de resistencia corporal
- Exercicio Push Through Reach na casa
- Exercicios de peso corporal para estirar.
Ferramentas para este exercicio
Do Push Through Reach in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















