Thumbnail for the video of exercise: Эки алдыңкы бармактын тийүүсү

Эки алдыңкы бармактын тийүүсү

Оқу профили

ТіріАрткарап тексерүү үлгүлөрү., Жаткалар, Жастаршылар.debugInformationAVAILABLE.settings+4MeshProWaistColorColor does not belong to any known category.
КестелемеТегіндік массасы
Негізгі қазыналар
Екінші қазыналар

Оқу кітапханасын өзіңіздің қол кеменізде алыңыз!

сипатына. Қосымша Оқуларды Эки алдыңкы бармактын тийүүсү

Эки алдыңкы манжага тийүү – бул жөнөкөй, бирок эффективдүү көнүгүү, биринчи кезекте булчуңдардын тарамыштарын, белдин белин жана бөксө булчуңдарын бутага алып, бул аймактарда ийкемдүүлүккө жана күчкө көмөктөшөт. Ал жөнгө салынуучу интенсивдүүлүгүнө жана аз таасир этүүчү табиятына байланыштуу, башталгычтардан баштап алдыңкы фитнес ышкыбоздоруна чейин баарына ылайыктуу. Жеке адамдар бул көнүгүүлөрдү алардын жалпы ийкемдүүлүгүн жакшыртуу, абалын жакшыртуу жана күнүмдүк иш-аракеттерде же машыгууларда жаракат алуу коркунучун азайтуу үчүн аткаргысы келет.

Орындау: Үй-бұрыс нұсқаулары Эки алдыңкы бармактын тийүүсү

  • Сол бутуңузду жерге бекем кармап туруп, оң бутуңузду алдыңызга түз көтөрүңүз.
  • Оң бутуңузду көтөрүп жатканда, белден эңкейип, оң колуңузду сунуп, сол колуңуз менен оң бутуңузга тийиңиз.
  • Баштапкы абалга кайтыңыз жана ошол эле кыймылды кайталаңыз, бул жолу сол бутуңузду көтөрүп, оң колуңуз менен тийгизиңиз.
  • Каалаган кайталоолордун санына чейин оң менен солдун ортосунда алмашууну улантыңыз, бүт бойдон туруктуу ритмди сактаңыз.

Орындайтын пайдалар Эки алдыңкы бармактын тийүүсү

  • Туура форма: Сиздин формаңыз туура экенин текшериңиз. Бутуңузду жамбашыңыздын туурасы менен бийик туруңуз. Бутуңуздун манжаларына тийүү үчүн алдыга ийилгенде, белиңизди эмес, белиңизди түз кармап, белиңизден ийиңиз. Кеңири таралган ката - артка тегеректөө, бул чыңалууга же жаракатка алып келиши мүмкүн.
  • Мажбурлабаңыз: Башында мүмкүн болбосо, бутуңуздун манжаларына жетүүгө эч качан денеңизди мажбурлабаңыз. Буттун манжалары тийе албаса жакшы болот. Максат - бутуңуздун манжаларыңызга жетүү үчүн эмес, тарамыштарыңыздын чоюлуп жатканын сезүү. Убакыттын өтүшү менен, ийкемдүүлүгүңүз жакшырган сайын, мындан ары да жете аласыз.
  • Дем алуу: Көнүгүү учурунда кадимкидей дем алууну унутпаңыз. Демиңизди кармап

Эки алдыңкы бармактын тийүүсү Часто задаваемые суреттер (FAQ)

Бастаушылар Эки алдыңкы бармактын тийүүсү?

Ооба, башталгычтар, албетте, Two Front Toe Touching көнүгүүлөрүн жасай алышат. Бирок, жаракат албоо үчүн жай баштоо жана өзүңүздүн ыңгайлуулук деңгээлинен ашпоо маанилүү. Ошондой эле ар кандай көнүгүүлөрдү баштоодон мурун жылынуу пайдалуу. Эгерде башталгыч бутунун манжаларына тийүү кыйын болсо, анда алар мүмкүн болушунча алыска чейин жетип баштап, убакыттын өтүшү менен кыймыл диапазонун акырындап көбөйтсө болот. Көнүгүүлөрдүн туура аткарылышын камсыз кылуу үчүн ар дайым фитнес боюнча адис менен кеңешүү сунушталат.

Кәдемдер Қалыптасу Эки алдыңкы бармактын тийүүсү?

  • Standing Toe Touch варианты сизден тик туруп, белден ийилип, манжаларыңызга тийүү үчүн ылдый сунууну талап кылат.
  • Supine Toe Touch вариациясы чалкаңыздан жатып, бутуңузду абада көтөрүүнү жана манжаларыңызга тийгенге чейин жетүүнү камтыйт.
  • Single-Leg Toe Touch варианты сизди бир буттун үстүндө туруп, экинчи бутуңузду алдыңызда көтөрүп, манжаларыңызга тийгенге чейин жетет.
  • Cross-Body Toe Touch вариациясы тик туруп, бир бутуңузду денеңизге көтөрүп, андан кийин карама-каршы колуңуз менен манжаларыңызга тийүүнү камтыйт.

Негізінді орындау қатары Эки алдыңкы бармактын тийүүсү?

  • Pilates Roll Up көнүгүүлөрү ошондой эле эки алдыңкы манжага тийүүнү толуктайт, анткени ал буттун манжасын тийгизүү кыймылында тең салмактуулукту жана туруктуулукту сактоо үчүн өтө маанилүү болгон негизги күчтү жана ийкемдүүлүктү өбөлгө түзөт.
  • Downward Dog йога позасы эки алдыңкы манжага тийүүнү толуктаган дагы бир көнүгүү болуп саналат, анткени ал бүт денени сунуп, өзгөчө бут сөөктөрү менен балтырларды, буттун манжаларын тийгизүү учурунда тартылган жерлерди бутага алат.

Түйіндеме қосылған сөздер Эки алдыңкы бармактын тийүүсү

  • Body Weight Back Exercise
  • Жамбашты бекемдөө көнүгүүлөрү
  • Белди сергитүүчү машыгуу
  • Эки алдыңкы бармакты тийгизүү көнүгүүлөрү
  • Дене салмагындагы жамбаш көнүгүү
  • Белди калыптандыруу боюнча машыгуу
  • Артка Күчтөө тартиби
  • жамбаш жана бел үчүн дене салмагы көнүгүү
  • Алдыңкы эки манжа артка тийип турат
  • Жамбаш жана бел үчүн бармакка тийүү көнүгүү

Бул машыгуу үчүн куралдар

Do Эки алдыңкы бармактын тийүүсү in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play