
Leg Lift go ya go Lepolanka la ka Pele la Sefuba
Profola ya Monoko
Dintlha tse Duntshi tsa Maloto:
Letsatsi la Leg Lift go ya go Lepolanka la ka Pele la Sefuba
Leg Lift to Chest Front Plank ke boitšhidullo bjo bo fetogago le bjo bo hlohlago bjoo kudu-kudu bo lebišitšego mešifa ya motheo, mola gape bo tsenela di- glute, di- quad le magetla. E loketše batho ka o tee ka o tee maemong a magareng goba a maemo a godimo a go swanelega, ke kgetho e kgolo go bao ba nyakago go godiša matla a bona ka kakaretšo a mmele, go tsepama le go feto-fetoga le maemo. Batho ba ka rata boitšhidullo bjo ka gobane ga bo kgothaletše feela teka-tekano e kaone le go ema ga mmele eupša gape bo thuša go fišeng di- kilojoule, e lego seo se dirago gore e be kgetho e šomago go bao ba nyakago go fokotša boima bja mmele goba go fokotša mmele.
Go seka: Phuto ka Phuto Leg Lift go ya go Lepolanka la ka Pele la Sefuba
- Tsenya mokokotlo wa gago gomme o boloke mokokotlo o otlologilego, o kgonthišetše gore mmele wa gago o mothalong o otlologilego go tloga hlogong ya gago go ya direthe tša gago.
- Emiša leoto le tee fase, o koba lengwele gomme o le tliše go leba sehubeng sa gago ntle le go dumelela mokokotlo wa gago go kobega.
- Ema motsotswana ka lengole la gago kgauswi le sehuba sa gago, ke moka o theošetše leoto la gago ka go nanya morago boemong bja mathomo bja lepolanka.
- Boeletša motšhene wo ka leoto la gago le lengwe, gomme o tšwele pele o fapantšha maoto bakeng sa palo yeo o e nyakago ya dipoeletšo.
Dithuto tsa go seka Leg Lift go ya go Lepolanka la ka Pele la Sefuba
- Phema go Archa mokokotlo: Phošo e tlwaelegilego ke go arching mokokotlo nakong ya go itšhidulla, e lego seo se ka beago kgateletšego e sa swanelago karolong ya gago ya ka tlase ya mokokotlo gomme ya lebiša go gobaleng. Go phema se, boloka mokokotlo wa gago o swaregile gomme mmele wa gago o le mothalong o otlologilego nakong ka moka ya motšhene.
- O se ke wa Kitimela: Go bohlokwa go dira boitšhidullo ka lebelo le le laolwago. Go kitimela motšheneng go ka lebiša sebopegong se se sa swanelago le go gobala mo go ka bago gona. Iphe nako ya gago go emiša leoto la gago gomme o le tliše go leba sehubeng sa gago, ke moka o le bušetše boemong bja go thoma ka go nanya.
Leg Lift go ya go Lepolanka la ka Pele la Sefuba Ditet Mighta a Kgothatso: FAQs
Badi ba ipakanye ba ka seka Leg Lift go ya go Lepolanka la ka Pele la Sefuba?
Ka mo go feletšego, bao ba thomago ba ka dira boitšhidullo bja Leg Lift to Chest Front Plank. Le ge go le bjalo, go bohlokwa go lemoga gore ye ke boitšhidullo bjo bo tšwetšego pele go se nene bjo bo nyakago maatla le go tsepama mešifeng ya motheo. Batho bao ba thomago ba swanetše go thoma ka mapolanka a motheo gomme ganyenyane-ganyenyane ba tšwele pele go ya go diphetogo tše di raraganego kudu go swana le Leg Lift to Chest Front Plank. Gape ke kgopolo ye botse go dira ditlwaetšo tše ka fase ga tlhokomelo ya mohlahli goba setsebi sa go itšhidulla, kudukudu mathomong, go netefatša foromo ye e nepagetšego le go thibela dikgobalo.
Ke eng tse di tsweletseng tsa Leg Lift go ya go Lepolanka la ka Pele la Sefuba?
- Lepolanka ka Lengole go ya Sehubeng: Phapanong ye, o thoma ka maemo a godimo a lepolanka gomme o tliša lengwele le tee go leba sehubeng sa gago, o sware motsotswana, ke moka o boela boemong bja go thoma.
- Lepolanka ka Leg Lift le Knee Tuck: Ye ke phapano ye e tšwetšego pele kudu moo o emišetšago leoto le tee godimo ge o le boemong bja lepolanka, ke moka o koba lengwele gomme o le tliše go leba sehubeng sa gago.
- Dijaki tša Mapolanka ka go Phagamiša Maoto: Phapano ye e akaretša go dira motšhene wa go tlola wa jack ka maoto a gago ge o le boemong bja lepolanka, ke moka o emišetše leoto le tee go leba siling.
- Lepolanka la Letsogo la Pele leo le nago le Diphagamišo tša Maoto tše di Fetošago: Phapano ye e akaretša go swara lepolanka la letsogo la ka pele gomme ka go fapantšha go phagamiša leoto le lengwe le le lengwe fase, go tsenya di- glute le karolo ya ka tlase ya mokokotlo.
Ke eng ditintlha tse di lekanang le tse Leg Lift go ya go Lepolanka la ka Pele la Sefuba?
- Banamedi ba Dithaba: Boitšhidullo bjo ke tlaleletšo e kgolo ka gobane ke boitšhidullo bjo bo fetogago, bja mmele ka moka bjo bo sa matlafatšego feela mešifa ya motheo, bjo bo swanago le Leg Lift to Chest Front Plank, eupša gape bo kaonefatša go swanelega ga pelo le methapo le go ba le mafolofolo, e lego seo se ka godišago tshepedišo ka kakaretšo .
- Russian Twists: Boitšhidullo bjo bo tlaleletša ka motšhene wa go dikološa go go itšhidulla ga motheo, yeo e ka thušago go lekalekanya motšhene o otlologilego wa go ya godimo le fase wa Leg Lift to Chest Front Plank, gomme e bile e nepiša di obliques, karolo ya ka tlase ya mokokotlo le ditheka, e kgothaletša a hantle-potolohileng konokono matla.
Dikarolo tse ling mpe ka Leg Lift go ya go Lepolanka la ka Pele la Sefuba
- Bodyweight boitšhidullo bakeng sa Plymetrics
- Leg Phahamisa ho Sefuba Front Plank ikoetlisa
- Ditlwaetšo tša tlwaetšo ya plyometric
- Bodyweight Plyometric ikoetlisa
- Leg Lift Plank boitšhidullo
- Front Plank le Leg Phahamisa ikoetlisa
- Plyometric thupelo le boima ba 'mele
- Boitšhidullo bja boima bja mmele bjo bo tšwetšego pele
- Leg Lift go Lepolanka la Sefuba bakeng sa Plymetrics
- Boima ba mmele bo matla Boitšhidullo bja plyometric
Dithunya tša boitšhidišo bjo
Do Leg Lift go ya go Lepolanka la ka Pele la Sefuba in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.















