Beartaíonn Gualainn ar Glúine Brúigh suas
Tasg adhartachaidh Caithimi
Caithimi Caol:
Tasgadh gu an Beartaíonn Gualainn ar Glúine Brúigh suas
Is cleachtadh cumaisc é an Push-up Tap Gualainn Kneeling a fheabhsaíonn neart comhlacht uachtair, cobhsaíocht agus comhordú. Tá sé oiriúnach do thosaitheoirí agus do dhíograiseoirí aclaíochta idirmheánacha atá ag iarraidh a bhfoirm bhrú suas agus cobhsaíocht ghualainn a fheabhsú. Tá tairbhe ag baint leis an gcleachtadh seo toisc go ndíríonn sé ar ilghrúpaí matán ag an am céanna, lena n-áirítear an cófra, guaillí, triceps, agus croí, rud a fhágann go bhfuil sé ina rogha tíosach ar am le haghaidh aclaíochta dea-chothromaithe.
A' Dol a-steach: Treòir Ceum-le-Ceum Beartaíonn Gualainn ar Glúine Brúigh suas
- Síneadh do chosa ar ais ceann ag an am agus do ghlúine a ardú den urlár, ag teacht isteach i suíomh ard plank.
- Déan brú suas trí do uillinn a lúbadh agus do bhrollach a ísliú i dtreo na talún, ag coinneáil do chorp i líne dhíreach.
- Agus tú ag brú ar ais suas go dtí suíomh an chláir ard, ardaigh do lámh dheas den talamh agus tapáil do ghualainn chlé.
- Fill do lámh dheas ar an talamh agus déan an brú suas arís, an uair seo ag tógáil do lámh chlé den talamh chun do ghualainn dheis a bhualadh tar éis an bhrú suas. Lean ar aghaidh ag gach taobh eile don líon athrá atá ag teastáil.
Mholaidhean airson a' Dèanamh Beartaíonn Gualainn ar Glúine Brúigh suas
- Forghníomhú Cuí: Ísligh do chorp i dtreo an urláir, ag coinneáil do uillinn gar do do chorp. Nuair a bheidh tú in áit bhrú íseal, tapáil do ghualainn chlé le do lámh dheas. Fill do lámh ar an urlár, brúigh suas go dtí an túsphointe, agus ansin tapáil do ghualainn dheis le do lámh chlé. Seo athrá amháin. Seachain rushing an ghluaiseacht; tá gluaiseachtaí malla rialaithe ríthábhachtach chun an cleachtadh seo a dhéanamh go héifeachtach agus go sábháilte.
- Cobhsaíocht Lárnach a Chothabháil: Botún coitianta amháin is ea ligean do na cromáin luascadh nó rothlú agus iad ag cnagadh ar an ngualainn. Chun seo a sheachaint, gabháil do matáin lárnacha ar fud an aclaíochta. Ní hamháin go ndéanfaidh sé seo an cleachtadh níos éifeachtaí ach déanfaidh sé do dhroim níos ísle a chosaint freisin.
- Coinnigh Do
Beartaíonn Gualainn ar Glúine Brúigh suas Ceisteagan-Cleachdaidh Cumanta
Am biodh a' Vhaigan a' Deanamh a' Beartaíonn Gualainn ar Glúine Brúigh suas?
Sea, is féidir le tosaitheoirí an cleachtadh Brúigh Tapa Gualainn Kneeling a dhéanamh. Is leagan modhnaithe é den bhrú-suas caighdeánach agus níl sé chomh dian sin, rud a fhágann go bhfuil sé oiriúnach do thosaitheoirí nó dóibh siúd nach bhfuil fós láidir go leor chun brú-ups rialta a dhéanamh. Mar sin féin, tá sé tábhachtach foirm agus teicníc cheart a choinneáil chun gortú a sheachaint agus an tairbhe is mó a bhaint as an gcleachtadh. Moltar i gcónaí tosú mall agus déine a mhéadú de réir mar a fheabhsaíonn neart agus seasmhacht.
Dè na h-atharrachaidhean a tha cumanta airson a' Beartaíonn Gualainn ar Glúine Brúigh suas?
- Greim Leathan Brú Suas: Is éard atá i gceist leis an athrú seo ná do lámha a chur níos leithne ná leithead ghualainn óna chéile, ag díriú níos mó ar na matáin cófra.
- Brúigh Diamond: Trí do lámha a chur gar dá chéile faoi do bhrollach, ag cruthú cruth diamanta le do ordóga agus do mhéara innéacs, is féidir leat do chuid triceps a dhíriú níos mó.
- Meath Brú Suas: Is éard atá i gceist leis seo ná do chosa a chur ar dhromchla ardaithe. Dá airde an dromchla, is amhlaidh is dúshlánaí a bhíonn an cleachtadh, ag díriú ar na matáin uachtair agus ghualainn.
- Spiderman Push-Up: Is éard atá i gceist leis an athrú seo ná do ghlúine a thabhairt chuig do uillinn ar an taobh céanna agus tú ag ísliú do chorp, ag cur casadh leis an bhrú traidisiúnta suas agus ag oibriú do obliques.
Dè na Caithimh a tha math airson cuspairean a' Beartaíonn Gualainn ar Glúine Brúigh suas?
- Plank: Comhlánaíonn an cleachtadh seo Brú aníos Tapa Gualainn trí dhíriú ar chroí-chobhsaíocht agus cothromaíocht, atá ríthábhachtach chun gluaiseacht sconna ghualainn a dhéanamh sa suíomh brú suas glúine go héifeachtach agus go sábháilte.
- Brúigh Gualainn Dumbbell: Comhlánaíonn an cleachtadh seo Brúigh Tapa Gualainn Kneeling toisc go ndíríonn sé go sonrach ar na matáin ghualainn, ag feabhsú neart agus seasmhachta sa réimse seo, rud atá ríthábhachtach don ghníomh cnagadh ghualainn agus feidhmíocht iomlán an chleachtaidh.
Frithealais Chumanta airson Beartaíonn Gualainn ar Glúine Brúigh suas
- Tapa Gualainn ar Glúine Cleachtadh brú suas
- Cleachtaí meáchan coirp
- Cleachtaí plyometrics
- Glúine Brúigh suas
- Cleachtaí Beartaíonn Gualainn
- Gnáthaimh workouts baile
- éagsúlachtaí brú suas meáchan coirp
- Cleachtaí oiliúna neart
- Cleachtaí gan trealamh
- Cleachtaí plyometrics comhlacht uachtair
Uirlisí don aclaíocht seo
Do Beartaíonn Gualainn ar Glúine Brúigh suas in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.















