Thumbnail for the video of exercise: Extensor digitorum

Extensor digitorum

Оқу профили

ТіріМанжасы
КестелемеТегіндік массасы
Негізгі қазыналар
Екінші қазыналар

Оқу кітапханасын өзіңіздің қол кеменізде алыңыз!

сипатына. Қосымша Оқуларды Extensor digitorum

Extensor Digitorum көнүгүү, биринчи кезекте, билектердин экстензор булчуңдарын бекемдейт, кармаган күчүн жогорулатат жана билектин туруктуулугун жакшыртат. Бул спортчулар, музыканттар же колун көп колдонгон жана теннис чыканагы сыяктуу жаракат алуу коркунучун азайтууну каалагандар үчүн идеалдуу көнүгүү. Адамдар бул көнүгүүлөрдү колун жана манжаларын башкарууну жакшыртуу, жалпы кол күчүн жогорулатуу жана күчтүү жана туруктуу кармашты талап кылган спортто же иш-аракеттерде аткарууну жакшыртуу үчүн аткаргысы келиши мүмкүн.

Орындау: Үй-бұрыс нұсқаулары Extensor digitorum

  • Манжаларыңызды мүмкүн болушунча кенен жайыңыз, анан аларды жабыңыз, билегиңиздин үстүңкү бөлүгүн бойлой созулган булчуңдун созулганын сезиңиз.
  • Бул кыймылды 10-15 жолу кайталаңыз, колуңузду мүмкүн болушунча кыймылдатпай кармап, кыймылды манжаларыңызга буруңуз.
  • Кайталоолорду аяктагандан кийин, экинчи колго өтүп, ошол эле кыймылдарды аткарыңыз.
  • Жакшы натыйжаларга жетишүү үчүн, бул көнүгүүлөрдү күнүнө эки-үч жолу аткарууга аракет кылыңыз.

Орындайтын пайдалар Extensor digitorum

  • Туура форма: Көнүгүүлөрдү аткарууда туура форманы сактабоо кеңири таралган ката. Extensor Digitorum үчүн сиз колуңузду түз жана билегиңизди нейтралдуу абалда кармашыңыз керек. Билегиңизди же колуңузду ийүүдөн качыңыз, анткени ал чыңалууга же жаракатка алып келиши мүмкүн.
  • Башкарылган кыймылдар: Көнүгүүлөрдү жай, көзөмөлдөнгөн кыймылдар менен аткарыңыз. Катуу же тез кыймылдардан качыңыз, анткени алар жаракатка алып келиши мүмкүн жана булчуңдарга эффективдүү таасир этпейт.
  • Акырындык менен көбөйтүү: Өзүңүзгө ыңгайлуу болгон салмактан баштаңыз жана күчүңүз жакшырган сайын салмакты акырындык менен көбөйтүңүз. Булчуңдардын чыңалуусуна же башка жаракаттарга алып келиши мүмкүн болгон оор жүктөрдү жарганаттан дароо көтөрүүдөн качыңыз.
  • Үзгүлтүксүз тыныгуулар: Аны алуу маанилүү

Extensor digitorum Часто задаваемые суреттер (FAQ)

Бастаушылар Extensor digitorum?

Ооба, үйрөнчүктөр Extensor Digitorum көнүгүүлөрүн жасай алышат. Бул чындыгында фитнеске жаңыдан киришкендер же бир аз кыймылдабагандар үчүн эң сонун көнүгүү. Бул көнүгүү билегинде жайгашкан жана манжалардын жана билектердин кыймылына жардам берген экстензордук булчуңду чыңдоого жардам берет. Бул жерде көнүгүү жасоонун жөнөкөй жолу: 1. Колуңузду капталыңыздан кармап түз отуруңуз же түз туруңуз. 2. Алаканыңызды ылдый каратып, колуңузду алдыңызга сунуңуз. 3. Манжаларыңызды бир-биринен кенен жайып, анан аларды бириктириңиз. 4. Бул кыймылды белгиленген сандагы кайталоо үчүн кайталаңыз. Ар дайым жеңил кайталоо менен баштоону унутпаңыз жана күчүңүз өскөн сайын акырындык менен көбөйтүңүз. Ошондой эле, көнүгүүлөрдү туура жана коопсуз кылып жатканыңызды камсыз кылуу үчүн фитнес боюнча адис же физиотерапевт менен кеңешүү дайыма жакшы идея. Бирок, эгер сизде мурдатан болгон шарттар же жаракаттар болсо, айрыкча колуңузда, билегиңизде же билегиңизде,

Кәдемдер Қалыптасу Extensor digitorum?

  • Extensor digitorum longus, буттун үстүнкү бөлүгүн бойлой созулган булчуң жана буттун манжаларын узартууга жана тамандын dorsifleksiyaсына жардам берет.
  • Extensor digitorum communis, кеңири таралган вариант, төрт манжаны жана билекти узартууга жардам берген булчуң.
  • Extensor digitorum minimi, кичинекей манжаны кеңейтүүчү вариация.
  • Extensor digitorum profundus, манжаларды узартууга жардам берген тереңирээк булчуң варианты.

Негізінді орындау қатары Extensor digitorum?

  • Билекти узартуу тармалдары: Булчуңдардын экстензордук санды колдогон булчуңдарынын үстүндө иштөө менен, алар билектин жана билектин күчүн жана туруктуулугун жогорулатууга жардам берет, ошентип, экстензор digitorum функциясын толуктайт.
  • Билектин тескери тармалдары: Бул көнүгүү билектеги булчуңдарды, анын ичинде булчуңдарды, колдун булчуңдарын бекемдейт жана колдун булчуң топторунун тең салмактуулугуна жардам берет, ошентип, булчуңдардын булчуңдарынын иштешин жакшыртат.

Түйіндеме қосылған сөздер Extensor digitorum

  • Дене салмагындагы билек көнүгүү
  • Extensor digitorum машыгуу
  • Билекти бекемдөө көнүгүүлөрү
  • Күчтүү билек үчүн дене салмагындагы көнүгүүлөр
  • Extensor digitorum булчуңдарын машыктыруу
  • билек булчуңдары үчүн дене салмагындагы машыгуу
  • Extensor digitorum дене салмагын окутуу
  • Дене салмагы менен билектерди бекемдөө
  • Дене салмагын экстензордук digitorum көнүгүүлөр
  • Билектер үчүн булчуңдарды өстүрүүчү көнүгүүлөр.

Бул машыгуу үчүн куралдар

Do Extensor digitorum in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play