Kotandama ya Adductor
Պատկերի պրոֆիլ
Հավելսավոր պատկերներ:
Մոտանալ ինչու Kotandama ya Adductor
Adductor Stretch ezali exercice ya litomba oyo ebongisami libosoliboso mpo na kobakisa flexibilité mpe makasi na ba cuisse ya kati, kobongisa mobilité ya makolo mobimba mpe stabilité. Ezali malamu mpo na bato oyo basalaka masano, bato oyo balingaka kosala ngalasisi, mpe bato oyo basalaka misala oyo esɛngaka ete makolo etambola malamu. Kokɔtisa kotandama yango na momeseno na yo ekoki kosalisa mpo na kopekisa kozoka, kosala ete osala malamu na masano mpe na misala ya mokolo na mokolo, mpe kobongisa kolɔngɔnɔ ya nzoto mobimba.
Կատարելու եղանակները. տեսակետվում է Kotandama ya Adductor
- Gumbama malɛmbɛmalɛmbɛ liboso na loketo, kobatela mokɔngɔ na yo semba mpe motó na yo likoló, tii ntango okoyoka ete makolo na yo ya kati ezali kotandama na malɛmbɛ.
- Simbá esika yango na boumeli ya segɔnde soki 20 to 30, mpema ndenge esengeli.
- Nsima ya kosimba etandami, tombolá nzoto na yo malɛmbɛmalɛmbɛ tii na esika oyo obandaki.
- Zongela ngalasisi oyo mbala 3 to 5, to ndenge molakisi to monganga oyo asalisaka yo nzoto asɛngi yo.
Հրաշալին համար Kotandama ya Adductor
- Positionnement correct: Pona stretch ya adductor, banda na kofanda na mabele na mokɔngɔ na yo semba. Panza makolo na yo mosika na esika oyo ekozala malamu. Salá ete misapi ya makolo mpe mabɔlɔngɔ na yo etalela likoló. Position oyo ezali cruciale pona ko cibler ba muscles ya droite pe ko prévenir tension to kozoka nionso.
- Kotandama mokemoke: Gumbamá liboso malɛmbɛmalɛmbɛ longwa na loketo na yo, mpe mokɔngɔ na yo ezala semba. Osengeli koyoka ete makolo na yo ya kati ezali kotandama. Bokima kopumbwa to kotindika makasi mingi mpo yango ekoki komema na mpasi ya misisa to kozoka. Esengeli kotandama mokemoke mpe kozala na bokonzi.
- Batela kotandama: Simbá kotandama na boumeli ya segɔnde soki 15-30 mpe na nsima pema. Zongelá likambo yango mwa mbala
Kotandama ya Adductor FAQs
Արագաձենինս կարող են աշխարհասրհել Kotandama ya Adductor?
Oui, ba débutants bakoki kosala exercice ya Adductor Stretch. Ezali ngalasisi ya pɛtɛɛ oyo esalisaka mpo na kosembola misisa ya kati ya loketo, oyo eyebani mpe na nkombo adductors. Ezali na ntina kobanda malembe mpe na malembe, kobakisa kotandama na boumeli ya ntango lokola flexibilité ezali kobonga. Lokola na ngalasisi nyonso ya sika, ekoki kozala malamu kosala yango na litambwisi ya moto oyo azwi formasyo na ebandeli mpo na kosala ete nzoto ezala malamu mpe kopekisa kozoka.
Ի՞նչպես ցանկանա փորձերներ Kotandama ya Adductor?
- Standing Adductor Stretch: Mpo na mbongwana yango, telema semba, panza makolo na yo na monene, mpe mokemoke kogumbama na ngambo moko, kogumba libɔlɔngɔ ya mopanzi oyo ozali kogumbama epai na yango wana ozali kobatela makolo mosusu semba.
- Supine Adductor Stretch: Na variation oyo, olalaka na mokɔngɔ, ogumbami mabɔlɔngɔ, mpe otye makolo esika moko, na nsima otindi mabɔlɔngɔ na yo na malɛmbɛ epai ya mabele.
- Lateral Lunge Stretch: Yango esɛngaka kozwa etɛlɛmɛlo ya monene, na nsima kobongola kilo na yo na ngámbo moko wana ozali kobatela makolo mosusu semba, mpe na ndenge yango, kotanda misisa ya adductor ya makolo oyo semba.
- Frog Stretch: Variation oyo esali que okita na makolo minei, mokemoke panza mabolongo na yo libanda tii esika oyo okozala malamu, sima ofanda lisusu epai ya talons na yo mpo na kotanda adduct na yo
Ի՞նչ բարդասենունյա պատկերներ կալանատում է Kotandama ya Adductor?
- Mimpululu: Mimpululu esalaka na boyokani na Adductor Stretch lokola etalisaka ba flexeurs ya hanche mpe misisa ya cuisse, bakisa mpe ba adductors, epesaka ngalasisi ya bokatikati mpe kosala ete misisa nyonso ya nse ya nzoto ezala makasi mpe etandami ndenge moko.
- Ba Ponts ya hanche: Ba Ponts ya hanche e complétaka Adductor Stretch na kolendisaka ba glutes na ba hamstrings, oyo ekoki kosalisa kobatela alignment ya hanche mpe mobilité ya malamu, likambo ya ntina mpo na kosala Adductor Stretch correctement mpe sans danger.
Համալինված բառեր Kotandama ya Adductor
- Ba exercices ya hanche ya kilo ya nzoto
- Adductor Routine ya kotandama
- Ba exercices ya kotandama pona ba hanches
- Entraînement ya adductor ya poids corporel
- Ba exercices ya ciblage ya hanche
- Exercices ya poids ya nzoto pona makasi ya hanche
- Ba techniques ya Stretch ya Adductor
- Ba exercices ya flexibilité ya hanche
- Kilo ya nzoto adductor kotandama
- Kolendisama ya misisa ya loketo na kilo ya nzoto.
Bisaleli mpo na momanɛli oyo
Do Kotandama ya Adductor in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















