
Kotombola mapeka
Պատկերի պրոֆիլ
Հավելսավոր պատկերներ:
Մոտանալ ինչու Kotombola mapeka
Exercice ya Shrug ezali activité ya entraînement ya makasi oyo e cibler libosoliboso ba muscles ya trapèse na likolo ya mokɔngɔ mpe na nkingo, esalisaka mpo na kobongisa posture, stabilité, mpe makasi ya likolo ya nzoto. Exercice oyo ebongi na mutu nionso depuis ba débutants ti na ba amateurs ya fitness ya avancement en raison ya simplicité na yango na intensité personnalisable na yango. Bato bakoki kolinga kokotisa Shrugs na routine na bango mpo na kotombola ndimbola ya mapeka na bango, kokitisa tension na nkingo mpe likolo ya mokɔngɔ, mpe kosunga kondima ya mosala mobimba.
Կատարելու եղանակները. տեսակետվում է Kotombola mapeka
- Salá ete mabɔkɔ na yo ezala semba, mpe bimisá mpema ntango ozali kotombola mapeka na yo likoló epai ya matoi na yo likoló ndenge okoki.
- Simbá position oyo mpo na mwa ntango, koyoka tension na misisa na yo ya trapèze.
- Pema ntango ozali kokitisa mapeka na yo mokemoke na nse tii na esika oyo obandaki.
- Zongela mosala oyo mpo na motango ya bozongeli oyo olingi.
Հրաշալին համար Kotombola mapeka
- Koningana ya mapeka: Kotombola mapeka ezali kaka koningana ya mapeka. Tombolá mapeka na yo likoló mpenza, lokola ozali koluka kosimba matoi na yo na mapeka. Bato mingi basalaka libunga ya kosalela biceps na bango mpo na kotombola kilo, kasi maboko esengeli kotikala semba na boumeli ya ngalasisi mobimba, mouvement esengeli etambwisama na mapeka.
- Mouvement contrôlé: Boyá kosala mouvement ya mbangu mpe ya koningana. Tombolá kilo na ndenge ya malɛmbɛmalɛmbɛ mpe oyo otambwisami, simbá yango na boumeli ya segɔnde moko na likoló ya esika oyo tomboli yango, na nsima kitisá yango malɛmbɛmalɛmbɛ. Yango esalaka ete misisa na yo ezala na mpasi mpo na ntango oyo ebongi.
- Kobalusa mapeka na yo te: Libunga oyo bato mingi basalaka ezali ya kobalusa mapeka liboso to nsima. Yango ekoki komema
Kotombola mapeka FAQs
Արագաձենինս կարող են աշխարհասրհել Kotombola mapeka?
Ee, bato oyo babandi mosala bakoki mpenza kosala ngalasisi ya kotombola mapeka. Ezali mouvement simple oyo e cibler ba muscles ya trapèze na mokɔngɔ na yo ya likolo mpe na nkingo. Talá ndenge oyo osalaka yango: 1. Tɛlɛmá semba mpe makolo na yo ekabwani na bonene ya mapeka. 2. Simbá haltère na lobɔkɔ mokomoko mpe mabɔkɔ na yo etali nzoto na yo. 3. Salá ete mabɔkɔ na yo etandami semba na nse. 4. Tombolá mapeka na yo likoló ndenge okoki kokende ntango ozali kopema. Bomba kilo pene na nzoto na yo. Simbá position contractée ya likolo mpo na mwa ntango. 5. Kitisa mapeka na yo malɛmbɛmalɛmbɛ na esika oyo ozalaki liboso ntango ozali kopema. 6. Zongela mpo na motango ya kozongela oyo esengami. Kobosana te kobanda na kilo ya pɛpɛlɛ mpe kobakisa mokemoke ntango makasi na yo ezali kobonga. Batela ntango nyonso forme mpe contrôle ya malamu, mpe koboya kosalela biceps na yo mpo na kotombola kilo.
Ի՞նչպես ցանկանա փորձերներ Kotombola mapeka?
- Kotombola mapeka likoló esɛngaka kotombola mapeka nyonso mibale tii na matoi na yo, mbala mingi esalelamaka mpo na komonisa ete ozali mpenza na ntina te to mpo na kolekisa ndelo na kozanga koyeba.
- Kotombola mapeka ezali mbongwana ya kokamwa mingi epai wapi obalusaka mapeka na yo liboso to nsima, mbala mingi esalelamaka mpo na komonisa kozanga kondima to kolongolama na mosala.
- Kotombola mapeka na mabɔkɔ esɛngaka kotombola mabɔkɔ nyonso mibale likoló ntango ozali kotombola mapeka, mbala mingi basalelaka yango mpo na komonisa mobulungano mobimba to mpo na komonisa ete ozali na bokonzi te likoló na likambo moko.
- Kotombola mapeka na motó esɛngaka kobalusa motó na yo na ngámbo moko ntango ozali kotombola mapeka, mbala mingi esalelamaka mpo na komonisa mobulungano to mpo na kotya ntembe na likambo moko.
Ի՞նչ բարդասենունյա պատկերներ կալանատում է Kotombola mapeka?
- Deadlifts: Atako libosoliboso ngalasisi ya nse ya mokɔngɔ mpe ya makolo, deadlifts ekɔtisaka mpe misisa ya trapèze na boumeli ya eteni ya kotombola, mpe yango ebakisaka makasi mpe koyika mpiko oyo ezwami na kotombola mapeka.
- Kotambola ya mosali bilanga: Ngalasisi oyo esɛngaka komema kilo ya kilo ntango ozali kotambola, oyo elendisaka kaka te misisa ya kosimba mpe ya liboso ya lobɔkɔ, kasi esalaka mpe makasi misisa ya trapèze, lokola kotombola mapeka, kobongisaka stabilité ya likolo ya nzoto mobimba mpe koyika mpiko.
Համալինված բառեր Kotombola mapeka
- Entraînement ya kotombola mapeka na kilo ya nzoto
- Ba exercices ya kolendisa mokɔngɔ
- No-equipement sima ya entraînement
- Exercice ya kotombola mapeka mpo na misisa ya mokɔngɔ
- Ba exercices ya poids corporel pona mukongo
- Entraînement na ndaku pona makasi ya mukongo
- Exercice ya kotombola mapeka kozanga kilo
- Routine ya kotombola mapeka na kilo ya nzoto
- Ba exercices ya muscle ya mukongo na ndaku
- Techniques ya entraînement pona mukongo ya makasi
Bisaleli mpo na momanɛli oyo
Do Kotombola mapeka in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.












