
V-Likolo na nse
Պատկերի պրոֆիլ
Հավելսավոր պատկերներ:
Մոտանալ ինչու V-Likolo na nse
V-Up Down ezali ngalasisi ya kilo ya nzoto oyo ezali na nguya mingi oyo etali bituluku mingi ya misisa, na ndakisa ba abs, ba flexeurs ya nse ya mokɔngɔ, mpe ba flexeurs ya hanche, oyo ebakisaka makasi ya moboko mpe stabilité. Ebongi mpo na ba débutants mpe ba enthusiastes ya fitness ya avance mpo ekoki ko modifier selon niveau ya fitness individuel. Bato bakoki kolinga kokotisa ngalasisi oyo na routine na bango mpo na kobongisa bokatikati na bango, agilité, mpe makasi ya nzoto mobimba, mpe lisusu mpo na kosunga na mobembo na bango ya kokita kilo mpo na makoki na yango ya kozikisa calories mingi.
Կատարելու եղանակները. տեսակետվում է V-Likolo na nse
- Engagez noyau na yo mpe en même temps, tombola makolo na yo mpe nzoto na yo ya likolo longwa na mabele mpo na kosala forme ya ‘V’ na nzoto na yo.
- Sembolá mabɔkɔ na yo epai ya makolo na yo, salá ete makolo mpe mabɔkɔ na yo ezala semba soki likoki ezali.
- Simbá esika oyo ya ‘V’ na boumeli ya segɔnde moko, na nsima kitisá makolo na yo malɛmbɛmalɛmbɛ mpe nzoto na yo ya likoló zonga na nse tii na esika oyo obandaki.
- Zongela mouvement oyo mpo na quantité ya ba répétitions oyo olingi, kosala que ozala na noyau na yo engagé na exercice mobimba.
Հրաշալին համար V-Likolo na nse
- Formulaire correcte: Formulaire correct ezali na ntina mingi mpo na exercice oyo. Lalá patatalu na mokɔngɔ mpe makolo semba mpe mabɔkɔ na yo etandami likoló ya motó. Bomba makolo na yo esika moko mpe maboko na yo penepene na matoyi na yo ntango ozali kosala ngalasisi. Libunga oyo bato mingi basalaka awa ezali ya kogumba mabɔlɔngɔ to kokabola mabɔkɔ na matoi, mpe yango ekoki kokitisa ngalasisi yango malamu.
- Mouvement contrôlé: Boyá kokende mbangu na ba mouvements. Fungola ya ngalasisi oyo ezali ya kotambola malɛmbɛmalɛmbɛ mpe na ndenge oyo okoki kopekisa yango. Yango esalisaka kaka te mpo misisa oyo ebongi, kasi ekitisaka mpe likama ya kozoka. Libunga oyo bato mingi basalaka ezali ya kosalela nguya mpo na koningisa nzoto na yo likoló mpe na nse, oyo ekoki komema mpasi na mokɔngɔ to kozoka.
- Keep Core Engaged: Na tango ya V-Up Down, ezali na ntina kobatela core na yo engaged
V-Likolo na nse FAQs
Արագաձենինս կարող են աշխարհասրհել V-Likolo na nse?
Ee, ba débutants bakoki kosala exercice ya V-Up Down, kasi ekoki kozala défi lokola esengaka makasi ya moboko mpe équilibre. Ezali na ntina mingi kobanda malembe mpe kotya makanisi na yo na forme na esika ya kotala mbangu to motango ya ba répétitions. Soki ezali mpasi mingi, ezali na mbongwana mpe ngalasisi ya pɛtɛɛ oyo ekoki kosalisa mpo na kotonga makasi oyo esengeli, na ndakisa kokanga mabɔlɔngɔ to kobɛtabɛta ya moboko. Kobosana ntango nyonso koyoka nzoto na yo mpe kotika soki oyoki mpasi to mpasi.
Ի՞նչպես ցանկանա փորձերներ V-Likolo na nse?
- Bent Knee V-Up Down ezali mwango mosusu, oyo ogumbaka mabɔlɔngɔ na yo ntango ozali kotombola makolo na yo, mpe yango esalaka ete ngalasisi yango ezala mwa pɛtɛɛ mpe ezala pɛtɛɛ mpo na bato oyo babandi kosala ngalasisi.
- Weighted V-Up Down ebakisi mokakatano mosusu na kosimbaka mwa kilo to boule ya nkisi na maboko na yo ntango ozali kosala mouvement.
- V-Up Down with a Twist esɛngaka kobalola nzoto na yo ntango ozali kotombola makolo mpe nzoto na yo ya likoló, ko cibler ba obliques en plus ya noyau.
- V-Up Down with a Hold esɛngaka kopema na likoló ya mouvement na boumeli ya mwa basegɔnde mpo na kobakisa makasi ya ngalasisi.
Ի՞նչ բարդասենունյա պատկերներ կալանատում է V-Likolo na nse?
- Exercice ya Plank ezali entraînement mosusu ya complémentaire na V-Up Down lokola esalisaka mpo na kolendisa noyau mobimba, y compris ba muscles ya se ya mukongo mpe ya hanche, oyo ezali essentiel mpo na kobatela forme ya malamu mpe kopekisa ba blessures na tango ya V-Up Down.
- Ba Crunches ya Vélo ezali mpe na boyokani na V-Up Down, lokola e cibler ba abs na ba obliques, kobongisa makasi ya noyau mpe stabilité, oyo ezali crucial mpo na ba mouvements ya kotombola mpe ya kokita na V-Up Down.
Համալինված բառեր V-Likolo na nse
- Bole ya stabilité V-Likolo Na nse
- Entraînement ya taille na boule ya stabilité
- V-Up Down ngalasisi
- Ba exercices ya renforcement ya moboko
- Exercices ya boule ya stabilité pona taille
- V-Up Entraînement ya taille na se
- Bole ya nzoto kolɔngɔnɔ V-Up Down Exercice
- Ba entraînements ya libumu na boule ya stabilité
- V-Up Down mpo na makasi ya moboko
- Ba exercices ya balle ya stabilité avancée
Bisaleli mpo na momanɛli oyo
Do V-Likolo na nse in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















