
StrongMan Sandbag Walk
Дасгалын товчлол
Холбоосон дасгалууд:
Товчлол StrongMan Sandbag Walk
StrongMan Sandbag Walk нь бүх биеийг бүхэлд нь хамарсан динамик дасгал бөгөөд гол цөмийг бэхжүүлж, үйл ажиллагааны фитнессийг сайжруулж, нийт хүч чадал, тэсвэр тэвчээрийг нэмэгдүүлдэг. Энэ нь тамирчид, фитнесс сонирхогчдод болон бие бялдрын хүч чадал, уян хатан байдлаа сайжруулахыг хүссэн хэн бүхэнд тохиромжтой дасгал юм. Энэ дасгал нь булчингийн өсөлт, өөх тосыг шатаахаас гадна тэнцвэр, атгах хүч, зүрх судасны эрүүл мэндийг сайжруулдаг тул хүмүүс үүнийг хийхийг хүсдэг.
Дасгал дүүргийн алхам бүртэлх туториал StrongMan Sandbag Walk
- Өвдөг, ташаагаа нугалан биеэ доошлуулсны дараа элсний уутны бариулыг чанга атгаж, цээжний түвшинд хүргэнэ.
- Шулуун зогсоод, нуруугаа шулуун, мөрөө хойш тавьж, элсний уутны жин жигд тархсан эсэхийг шалгаарай.
- Урагш алхаж, алхаагаа удаан, хяналттай байлгаж, элсний уутыг чанга атгаж, гол цөмөө барьж эхэл.
- Тогтоосон зай эсвэл хугацаанд үргэлжлүүлэн алхаж, дараа нь нуруугаа хамгаалахын тулд элсэн уутыг сайтар буулгаж, өвдөг, ташаагаа нугалав.
Хийх заавар StrongMan Sandbag Walk
- **Аюулгүй атгах**: Алхаж эхлэхээсээ өмнө элсэн уутыг найдвартай атгасан эсэхээ шалгаарай. Хэрэв таны барьц найдвартай биш бол элсний уут гулсаж, гэмтэл учруулж болзошгүй. Хоёр гараа ашиглан элсний уутыг шүүрэн авч, хяналтаа хадгалахын тулд гараа биедээ аль болох ойртуулна.
- **Тогтвортой алхалт**: Элсэн уутаар алхаж байхдаа хамгийн гол нь хэмнэлийг тогтвортой байлгах явдал юм. Хэт хурдан алхах нь тэнцвэрээ алдаж, элсэн уутанд хяналтаа алдахад хүргэдэг. Тэнцвэр, тогтвортой байдлыг хадгалахад анхаарлаа төвлөрүүлж, алхамаа жижиг, хяналттай байлга.
- **Өөрийн голыг ажиллуул**: Таны гол булчингууд тоглодог
StrongMan Sandbag Walk Асуултууд
Шинэчлэлт хийж болох уу StrongMan Sandbag Walk?
Тийм ээ, анхлан суралцагчид Strongman Sandbag Walk дасгалыг хийж болно, гэхдээ тэд илүү хөнгөн жингээс эхэлж, гэмтэл бэртлээс зайлсхийхийн тулд зөв хэлбэрт анхаарлаа хандуулах хэрэгтэй. Хүч чадал, тэсвэр тэвчээр сайжрах тусам жингээ аажмаар нэмэгдүүлэх нь чухал юм. Мөн энэ үйл явцыг эхлээд удирдан чиглүүлэх мэргэжлийн сургагч багш эсвэл туршлагатай хүнтэй байхыг зөвлөж байна.
Дасгалын түлхэн салангууд StrongMan Sandbag Walk?
- Элсэн уутны баавгайг тэврэх алхалт: Энэ хувилбарт оролцогч элсэн уутыг цээжиндээ ойртуулан тэвэрч, алхаж байхдаа гол болон дээд биеээ татна.
- Элсэн ууттай мөрөн дээр зөөх алхалт: Энэ хувилбар нь элсний уутыг нэг мөрөн дээр авч явах, алхах явцад тэнцвэр, хүч чадлыг сорьдог.
- Sandbag Zercher Walk: Энэ хувилбарт элсэн уутыг алхаж байхдаа Зерчер squat шиг тохойн нугалахад барьдаг.
- Элсэн уутны урд өлгүүр алхалт: Энэ хувилбар нь алхаж байхдаа хүндийн өргөлтийн урд талын тавиуртай адилаар элсэн уутыг хоёр гараараа цээжний түвшинд барих явдал юм.
Үндсэн дасгалыг дэмжих сайн StrongMan Sandbag Walk?
- Тариаланчны алхалт нь хол зайд хүнд ачаа зөөх, атгах хүч, голын тогтвортой байдлыг сайжруулах, элсний уутаар алхахад зайлшгүй шаардлагатай өөр нэг дасгал юм.
- Front Squats нь мөн StrongMan Sandbag Walk-ийг нөхөж чаддаг тул дөрвөлжин, өгзөг, гол руу чиглэж, эдгээр хэсгүүдийг бэхжүүлж, тогтвортой байдлыг сайжруулдаг бөгөөд энэ нь хүнд элсэн уутыг зөөх үед тэнцвэр, байрлалыг хадгалахад чухал ач холбогдолтой юм.
Холбоо бүтэн үг StrongMan Sandbag Walk
- StrongMan Sandbag Walk дасгал
- Жинтэй гуяны дасгал
- Элсэн уутаар алхах сургалт
- StrongMan гуяны дасгал
- Жинтэй элсэн уутаар алхах
- Гуяны булчинг бэхжүүлэх дасгалууд
- StrongMan элсэн ууттай хөлний дасгал
- Элсэн ууттай гуяны эрчимтэй дасгал
- Гуяны булчинд зориулсан элсний ууттай алхалт
- Гуяны жинд зориулсан алхах дасгал
Энэ дасгалд зориулсан хэрэгслүүд
Do StrongMan Sandbag Walk in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















