
Bande de résistance Bande Reverse Hyperextension (Kɔrɔbɔli) min bɛ kɛ
Profil Latihan
Latihan Berkaitan:
Pengenalan kepada Bande de résistance Bande Reverse Hyperextension (Kɔrɔbɔli) min bɛ kɛ
Resistance Band Reverse Hyperextension ye farikoloɲɛnajɛ nafama ye min bɛ kɔkolo duguma, kɔkolo ani kɔkiliw laɲini fɔlɔ, o bɛ dɛmɛ ka o yɔrɔw barika bonya ani ka farikolo bɛɛ sabatili ɲɛ. O ye farikoloɲɛnajɛ ɲuman ye mɔgɔ kelen-kelen bɛɛ bolo minnu b’a fɛ k’u farikolo fanga bonya, ka jɔcogo ɲɛ, ani ka kɔdimi farati dɔgɔya. Nin farikoloɲɛnajɛ in nafa ka bon ka don aw ka delinako la ni aw b’a fɛ ka dɔ fara aw farikolo duguma fanga kan ani ka se ka fɛn caman kɛ, ka aw ka baara kɛcogo ɲɛ farikoloɲɛnajɛ walima baara wɛrɛw la, walima ka aw yɛrɛ sɔrɔ joginw na minnu bɛ tali kɛ o la.
Melakukan: Panduan Langkah demi Langkah Bande de résistance Bande Reverse Hyperextension (Kɔrɔbɔli) min bɛ kɛ
- Aw bɛ aw ɲɛsin duguma sigilan walima sabatili bololanɛgɛ kan, ka aw kɔkiliw kɛ a da la ani aw senw bɛ se ka taa resistance band fan fɛ.
- Aw bɛ rezisti bande siri aw senkɔniw lamini na, aw bɛ a lajɛ ni bandi sirilen don nka a tɛ joli segincogo tigɛ.
- Ni aw kɔnɔna bɛ baara la, aw bɛ aw senw kɔrɔta san fɛ ani ka segin kɔ ni lamaga ye min bɛ se ka kɔrɔsi, ka farikolo tangalan kɔrɔta fo aw farikolo ka tigɛli kɛ ka bɔ aw kun na ka taa aw senw na.
- Aw bɛ aw senw jigin ka segin duguma ni lamaga ye min bɛ se ka kɔrɔsi walasa ka segin a daminɛyɔrɔ la, ani ka segin nin wale in kan seginkanni hakɛ ɲininen na.
Tips untuk Melakukan Bande de résistance Bande Reverse Hyperextension (Kɔrɔbɔli) min bɛ kɛ
- Lamaga-lamagali minnu bɛ kɔrɔsi: Walasa ka nafa caman sɔrɔ Reverse Hyperextension la, o ye ka lamaga-lamagaliw kɛ dɔɔnin dɔɔnin ani minnu bɛ kɔrɔsi. Aw ye aw yɛrɛ tanga kɔrɔbɔli ma ka baara kɛ ni fanga ye walima ka kɔrɔtɔ ka degeliw kɛ. O nɔ na, aw bɛ aw sinsin aw ka kɔkiliw ni aw senkɔniw kɛli kan walasa ka aw senw kɔrɔta, ka aw minɛ a lamagacogo sanfɛ fo sekɔndi kelen ka sɔrɔ ka segin ka jigin dɔɔni dɔɔni.
- Aw ye aw ka kɔnɔbara to a ka baara la: Degeli bɛɛ kɔnɔna na, aw bɛ aw jija aw kɔnɔbara bɛ baara la. O tɛ dɛmɛ dɔrɔn ka i farikolo sabati, nka a bɛ fɛn wɛrɛ fara farikoloɲɛnajɛ kan, ka i kɔnɔbara fasaw laɲini.
- Aw kana aw yɛrɛ tanga janya kojugu ma: Misali dɔ min ka teli ka kɛ, o ye ka janya kojugu kɛ lamaga sanfɛ, o min
Bande de résistance Bande Reverse Hyperextension (Kɔrɔbɔli) min bɛ kɛ Soalan Lazim
Adakah pemula boleh lakukan Bande de résistance Bande Reverse Hyperextension (Kɔrɔbɔli) min bɛ kɛ?
Ɔwɔ, daminɛbagaw bɛ se ka Resistance Band Reverse Hyperextension degeliw kɛ. Nka, u ka kan ka daminɛ ni rezisti bandɛ nɔgɔman ye ani segin-ka-bɔnye dɔɔnin. A nafa ka bon ka a cogoya ni fɛɛrɛ ɲuman mara walasa ka joginni bali. Ni dimi walima dimi dɔ bɛ u la, u ka kan ka farikoloɲɛnajɛ dabila ani a bɛ se ka kɛ ka taa farikoloɲɛnajɛla dɔ fɛ. Nin farikoloɲɛnajɛ in ka ɲi kosɛbɛ kɔ duguma, kɔkolo ani kɔkiliw barika bonya la.
Apakah variasi umum bagi Bande de résistance Bande Reverse Hyperextension (Kɔrɔbɔli) min bɛ kɛ?
- Stability Ball Reverse Hyperextension: Nin fɛn caman ɲɔgɔnna bɛ baara kɛ ni sabatili bolo ye sanni ka kɛ resistance band ye, o bɛ balansi ni core fanga caman de wajibiya.
- Incline Bench Reverse Hyperextension : Nin fɛn caman ɲɔgɔnna bɛ kɛ incline bench kan, o bɛ se ka dɛmɛ don ka kɔ duguma ni kɔkolo farikolo yɔrɔw fara ɲɔgɔn kan ka ɲɛ.
- Farikolo girinya kɔsegin Hyperextension : Nin fɛn caman ɲɔgɔnna in bɛ resistance band bɔ ani ka baara kɛ ni i farikolo girinya dɔrɔn ye, o b’a kɛ sugandi ɲuman ye daminɛbagaw bolo.
- Single-Leg Reverse Hyperextension (Sen kelen kɔfɛ) : O fɛn caman ɲɔgɔnna bɛ kɛ ni sen kelen kɔrɔta ye a waati kelen na, o bɛ se ka dɛmɛ ka farikolo fan kelen-kelen bɛɛ laɲini kelen-kelen ani ka farikolo balanbaliya fɛn o fɛn latilen.
Apakah latihan yang baik sebagai pelengkap untuk Bande de résistance Bande Reverse Hyperextension (Kɔrɔbɔli) min bɛ kɛ?
- Glute Bridges bɛ se ka Resistance Band Reverse Hyperextensions nafa bonya ni a bɛ glutes ni kɔkolow laɲini ka taa a fɛ, ka kɔkiliw lamagacogo ɲɛ ani farikolo duguma fanga.
- Bird Dog farikoloɲɛnajɛ ye Resistance Band Reverse Hyperextensions dafalan ɲuman wɛrɛ ye bawo a bɛ baara kɛ farikolo kelenw kan - kɔ duguma, kɔkolo, ani kɔkiliw - nka a bɛ balansi ni sabatili fana sabati, o minnu nafa ka bon kosɛbɛ baarakɛcogo ɲuman na ani joginw kunbɛnni na.
Kata kunci berkaitan dengan Bande de résistance Bande Reverse Hyperextension (Kɔrɔbɔli) min bɛ kɛ
- Resistance Band Hip Exercise ye
- Reverse Hyperextension farikoloɲɛnajɛ
- Hip Strengthening ni Resistance Band ye
- Resistance Band Exercices ka ɲɛsin Hips ma
- Reverse Hyperextension Band Ɲɛnabɔli
- Resistance Band Workout ka ɲɛsin kɔkolo farikolo ma
- Hip Extension Exercise ni Resistance Band ye
- Bande de résistance Hyperextension farikoloɲɛnajɛ
- Hip Targeting Resistance Band Degeliw
- Bande de résistance Reverse Hip Extension ye.
Minɛn ninnu kɛfɛko
Do Bande de résistance Bande Reverse Hyperextension (Kɔrɔbɔli) min bɛ kɛ in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















