Thumbnail for the video of exercise: Flexor amhach agus sìneadh rothlach

Flexor amhach agus sìneadh rothlach

Tasgadh Buil-bheachdan

Pàirt ChanainGualainn
UireadCànan Cànain: Meud na Còir
Mòr-shnaidhighean
Snàidhighean Dhiolmhain

Faigh an leabhar-obrach air an làmhsgrìobh agad!

Sìmreiv ann an dìreach Flexor amhach agus sìneadh rothlach

Tha an Neck Flexor and Rotational Stretch na eacarsaich buannachdail a chaidh a dhealbhadh airson daoine fa leth aig a bheil duilgheadas amhaich no mì-chofhurtachd, no dhaibhsan a chaitheas uairean fada nan suidhe no air beulaibh coimpiutair. Bidh an eacarsaich seo a’ cuideachadh le bhith a’ leasachadh sùbailteachd, a’ lughdachadh teannachadh, agus ag àrdachadh raon gluasad na h-amhaich. Bhiodh daoine airson am pìos seo a dhèanamh gus pian amhaich a lughdachadh, suidheachadh ceart, agus gus casg a chuir air cùisean co-cheangailte ri amhach.

A' dèanamh na: Stòras-ceum air ceum Flexor amhach agus sìneadh rothlach

  • Lùb do cheann air adhart gu mall, a 'toirt do smiogaid a dh' ionnsaigh do bhroilleach, agus cùm an suidheachadh seo airson 15-30 diogan gus sùbailtean do mhuineal a shìneadh.
  • Till do cheann chun an t-suidheachaidh neodrach, an uairsin tionndaidh do cheann gu socair air an làimh dheis, a 'coimhead thairis air do ghualainn, agus cùm airson 15-30 diogan gus taobh deas d' amhaich a shìneadh.
  • Till gu mall do cheann chun ionad, agus an uairsin cuir a-rithist an cuairteachadh air do làimh chlì agus cùm airson 15-30 diogan eile.
  • Dèan ath-aithris air an t-sreath ghluasadan seo 3-5 tursan, a’ dèanamh cinnteach gun cùm thu do ghluasadan slaodach agus fo smachd gus casg a chuir air cuideam no leòn.

Moltan airson a' dèanamh Flexor amhach agus sìneadh rothlach

  • Gluasadan fo smachd: Nuair a bhios tu a’ coileanadh a’ phìos, dèan cinnteach gu bheil na gluasadan agad slaodach agus fo smachd. Na bi uair sam bith a 'leum no a' toirt buaidh air do mhuineal gu suidheachadh sam bith. Is e mearachd cumanta a tha seo a dh ’fhaodadh leantainn gu droch leòn. Bu chòir don phìos a bhith rèidh agus mean air mhean, a 'leigeil le fèithean do mhuineal leudachadh mean air mhean agus sùbailte.
  • Leudaich an dà thaobh gu co-ionann: Nuair a bhios tu a’ coileanadh a’ phàirt rothlach den phìos, tha e cudromach gun sìneadh thu gach taobh den amhaich agad gu co-ionann. Seachain am mearachd a bhith a’ fàbharachadh aon taobh thairis air an taobh eile. Faodaidh seo leantainn gu mì-chothromachadh fèithe, a dh’ fhaodadh cuideam agus mì-chofhurtachd adhbhrachadh.
  • Eisd ri do Chorp: Na bi gam putadh fhèin ro chruaidh. Ma tha thu a 'faireachdainn pian no mì-chofhurtachd sam bith fhad' sa tha thu a 'cluich

Flexor amhach agus sìneadh rothlach Ceistean

Am faod tòrrraichean a dhèanamh Flexor amhach agus sìneadh rothlach?

Faodaidh, faodaidh luchd-tòiseachaidh gu cinnteach an eacarsaich Neck Flexor agus Rotational Stretch a dhèanamh. Tha an eacarsaich seo sìmplidh agus buannachdail dha daoine de gach ìre fallaineachd. Faodaidh e cuideachadh le bhith ag adhartachadh gluasad amhach agus sùbailteachd, lughdaich stiffness, agus casg a chuir air pian amhach. Ach, coltach ri eacarsaich sam bith, tha e cudromach do luchd-tòiseachaidh tòiseachadh gu slaodach agus an dian àrdachadh mean air mhean. Bu chòir dhaibh cuideachd dèanamh cinnteach gu bheil iad a’ cleachdadh an fhoirm cheart gus dochann a sheachnadh. Ma tha mì-chofhurtachd no pian ann, thathar a 'moladh stad a chur air an eacarsaich agus bruidhinn ri neach-dreuchd cùram-slàinte.

Deuglanaichan cumanta de na Flexor amhach agus sìneadh rothlach?

  • Sìneadh air cùlaibh an amhaich cùil: Tha an eacarsaich seo a 'ciallachadh a bhith a' seasamh le do chasan astar hip bho chèile, a 'ruigsinn an dà làmh air cùlaibh do dhruim, a' cumail air do làimh chlì le do làimh dheis, agus a 'tarraing do ghàirdean chlì gu socair fhad' sa tha thu a 'lùbadh do cheann chun na làimh dheis.
  • An sìneadh amhach taobhach: Tha an atharrachadh seo ag iarraidh ort seasamh no suidhe gu dìreach, an uairsin cuir do cheann gu socair gu aon taobh, a’ sìneadh na fèithean amhaich air an taobh eile, agus ag ath-aithris air an taobh eile.
  • The Forward and Backward Teilt: Tha am pìos amhaich seo a 'ciallachadh a bhith a' lùbadh do cheann air adhart a dh'ionnsaigh do bhroilleach, a 'cumail airson beagan dhiog, agus an uairsin ga thionndadh air ais gu socair gus coimhead suas air a' mhullach, a 'sìneadh aghaidh is cùl do mhuineal.
  • An Levator Scapulae Stretch: An eacarsaich seo

Dè na buill-bheachdan a chomplanaicheas sin? Flexor amhach agus sìneadh rothlach?

  • Rollaichean gualainn air ais: Bidh iad sin a’ cur ris an Neck Flexor And Rotational Stretch le bhith ag adhartachadh gluasad agus sùbailteachd anns na joints gualainn, aig a bheil dlùth cheangal ris an amhaich, agus mar sin a’ leasachadh gluasad amhach is gualainn san fharsaingeachd.
  • Stretch Chest: Faodaidh an eacarsaich seo suidheachadh adhartachadh agus teannachadh san amhaich agus àrd-chùl a lughdachadh, ga fhàgail na dheagh thaic ris an Neck Flexor And Rotational Stretch leis gu bheil e ag amas air na fèithean mun cuairt a dh’ fhaodadh cur ri stiffness no pian amhach.

Teaigsean ceangailte ri Flexor amhach agus sìneadh rothlach

  • Eacarsaich cuideam corp
  • Sìneadh flexor amhaich
  • Leudachadh amhach rothlach
  • Eacarsaich neartachaidh amhaich
  • Eacarsaich amhaich dachaigh
  • Eacarsaich sùbailteachd amhaich
  • Cuairteachadh amhach cuideam bodhaig
  • Sìneadh fèithean amhaich
  • Eacarsaich airson faochadh pian amhaich
  • Eacarsaich cuideam corp airson amhach.

Innealan airson an eacarsaich seo

Do Flexor amhach agus sìneadh rothlach in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play