
Pasent Abụba Ahụ
Ubwoko bw'ibiharuro
Ndi ibi aharakozwe: Related Exercises:
Ijambo ryo kuri Pasent Abụba Ahụ
Pasent Abụba ahụ bụ nleba ahụike dị oke mkpa nke na-enyere ndị mmadụ n'otu n'otu aka ịghọta oke oke ahụ ha nwere nke nwere abụba na-adabereghị na oke. Omume a bara uru maka onye ọ bụla, site na ndị na-eme egwuregwu ruo ndị na-amalite mgbatị ahụ, ebe ọ na-enye nkọwa ziri ezi nke ahụike na ahụike mmadụ. Ndị mmadụ ga-achọ ịgbakọ pasentị abụba anụ ahụ ha iji soro ọganihu ha, kwalite usoro mgbatị ahụ ha, wee hụ na ha na-efunahụ abụba ọ bụghị uru ahụ n'oge ọnwụ.
Kubahiriza: Ijambo kwa Ikirari Pasent Abụba Ahụ
- Nke mbụ, ị ga-achọ caliper akpụkpọ anụ, nke enwere ike ịzụta n'ịntanetị ma ọ bụ n'ụlọ ahịa akụrụngwa egwuregwu.
- Jiri caliper tụọ ọkpụkpụ akpụkpọ ahụ gị n'ebe atọ: triceps, suprailiac (dị n'elu ọkpụkpụ hip), na apata ụkwụ. Soro ntuziaka ndị na-abịa na caliper iji hụ na nha ziri ezi.
- Gbakọnye nha atọ ahụ ka ị nweta ngụkọta mpịaji akpụkpọ anụ.
- Jiri ngụkọta akpụkpọ anụ na okike gị chọta pasentị abụba ahụ gị na eserese nke na-abịa na caliper.
- Tinyegharịa usoro a mgbe niile ka ị na-achọpụta mgbanwe na pasent abụba ahụ gị ka oge na-aga. Cheta, ihe dị iche iche nwere ike imetụta nha ndị a
Komeza kuganiriza Pasent Abụba Ahụ
- Jiri Ngwa ziri ezi: Enwere ọtụtụ ụzọ iji tụọ pasent abụba anụ ahụ, gụnyere calipers akpụkpọ anụ, impedance bioelectrical, na nyocha DEXA. Onye ọ bụla nwere uru na ọghọm ya, mana maka nsonaazụ kacha mma, tụlee ụzọ ndị ọkachamara dị ka nyocha DEXA ma ọ bụ nha hydrostatic.
- Nkwenye bụ igodo: tụọ mgbe niile n'okpuru otu ọnọdụ ka ị nweta ọgụgụ kacha mma. Nke a pụtara ịtụ n'otu oge nke ụbọchị, n'okpuru otu ọnọdụ. Ọtụtụ ndị ọkachamara na-atụ aro ka a na-atụ ihe n'ụtụtụ, tupu ị rie nri ma ọ bụ mega ahụ.
- Ihe gbasara hydration: Ọkwa hydration gị nwere ike imetụta agụ pasentị abụba anụ ahụ, ọkachasị na usoro mgbochi bioelectrical. Gbalịa
Pasent Abụba Ahụ Amakuru atandukanye
Baze bafite uburyo bwo kuhagarika kwa Pasent Abụba Ahụ?
Pasent abụba anụ ahụ abụghị mmega ahụ; ọ bụ nha na-egosi pasentị arọ ahụ gị nke mejupụtara abụba mejupụtara. Otú ọ dị, ndị mbido nwere ike ịmalite mgbatị ahụ na mgbatị ahụ nke na-achọ ibelata pasent abụba anụ ahụ. A na-atụ aro mgbe niile ka ịmalite ngwa ngwa ma jiri nwayọọ nwayọọ na-abawanye ike mgbatị ahụ. Ọzọkwa, ọ dị mkpa ka ị na-eri nri kwesịrị ekwesị yana mgbatị ahụ mgbe niile. Ọ bụrụ na ị bụ onye mbido, ị nwere ike ịchọrọ ịkpọtụrụ onye na-enye ọzụzụ mgbatị ahụ ma ọ bụ ọkachamara ahụike ka ị nweta mmemme dabara n'ọkwa mgbatị ahụ na ebumnuche gị ugbu a.
Ibintu byinshi bijyanye no kwa Pasent Abụba Ahụ?
- Oke ukwu-Hip Ratio (WHR) bụ mgbanwe na-agbakọ abụba anụ ahụ site n'ịtụle gburugburu úkwù mmadụ na úkwù ya.
- Index Mass Index (BMI) bụ mgbanwe a na-ejikarị eme ihe na-eme atụmatụ abụba anụ ahụ dabere n'ịdị arọ na ogo ịdị elu nke onye.
- Oke n'úkwù ruo n'ịdị elu (WHtR) bụ mgbanwe ọzọ na-atụnyere gburugburu úkwù mmadụ na ịdị elu ya iji tụọ pasentị abụba anụ ahụ.
- Usoro nha nha nha akpụkpọ ahụ bụ mgbanwe na-eme atụmatụ pasentị abụba anụ ahụ site n'ịtụ nha nke mpịachi akpụkpọ ahụ n'akụkụ ụfọdụ nke ahụ.
Ibintu byiza bikanagorwa Pasent Abụba Ahụ?
- Mmega ọzụzụ ike dị ka ibuli ibu ọ bụghị naanị na-ewulite oke ahụ mana ọ na-abawanye ọnụego nke ahụ gị na-ere calorie, si otú ahụ na-enyere aka belata pasent abụba anụ ahụ ka oge na-aga.
- Mmega ahụ nke obi dị ka ịgba ọsọ, igwu mmiri, ma ọ bụ ịgba ígwè na-enyere aka n'ịkụ calorie na ibulata ibu, nke n'aka nke ya nwere ike iwetu pasent abụba nke ahụ gị site n'ibelata abụba ahụ dum.
Amakuru ashobora gutuma Pasent Abụba Ahụ
- Mgbakọ Pasent Abụba Ahụ
- Ịtụ Abụba Ahụ
- Ibu ahụ na Pasent Abụba
- Gbakọọ abụba anụ ahụ site na ibu
- Pasent abụba abụba nsochi
- Ịghọta Pasent Abụba Ahụ
- Nyocha nke abụba anụ ahụ
- Mbelata ịdị arọ na abụba anụ ahụ
- Nyocha ihe mejupụtara ahụ
- Na-ekpebi pasentị abụba anụ ahụ
Ngwá ọrụ maka mmega ahụ a
Do Pasent Abụba Ahụ in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.










