
V-Up Down
Sernavê Vebijarkê
Vebijarkên Têkiliyê:
Bi Pêşansa bi V-Up Down
V-Up Down temrînek giraniya laş a dînamîk e ku gelek komên masûlkeyê, di nav de abs, pişta jêrîn, û lebatên hip-ê hedef digire, hêz û aramiya bingehîn zêde dike. Ew hem ji bo destpêk û hem jî ji dilxwazên fitnessê yên pêşkeftî re maqûl e ji ber ku ew dikare li gorî astên fitnessê yên kesane were guheztin. Dibe ku mirov bixwazin ku vê werzîşê têxin nav rûtîniya xwe da ku hevseng, dilşikestî, û hêza giştî ya laşê xwe baştir bikin, û her weha ji ber potansiyela wê ya bilind-şewitandina kaloriyê di rêwîtiya windakirina giraniya xwe de bibin alîkar.
Afirîneriya: Naviyê Bi-Step V-Up Down
- Navê xwe tevbigerin û di heman demê de, lingên xwe û laşê xweya jorîn ji erdê rakin da ku bi laşê xwe şeklek 'V' çêbikin.
- Destên xwe ber bi lingên xwe ve bibin, ling û destên xwe bi qasî ku pêkan rast bikin.
- Di vê pozîsyona 'V' de ji bo bîskekê bisekinin, paşê hêdî hêdî lingên xwe û laşê jorîn dakêşin pozîsyona destpêkê.
- Vê tevgerê ji bo dubareyên xweya xwestinê dubare bikin, û pê ewle bin ku hûn di tevahiya temrînê de bingeha xwe tevbigerin.
Têrakan binxwendinê V-Up Down
- Forma Rast: Forma rast ji bo vê xebatê pêdivî ye. Li ser pişta xwe bi lingên xwe rast û destên xwe ber bi serê xwe ve dirêjkirî razin. Dema ku hûn temrînê dikin lingên xwe li hev bikin û destên xwe nêzî guhên xwe bikin. Li vir xeletiya hevpar rijandina çokan an veqetandina destan ji guh e, ku dikare bandora werzîşê kêm bike.
- Tevgera Kontrolkirî: Ji leza tevgeran dûr bikevin. Mifteya vê temrînê ev e ku meriv bi rengek hêdî, kontrolkirî tevbigere. Ev ne tenê dibe alîkar ku hûn masûlkeyên rast tevbigerin lê di heman demê de xetera birîndarbûnê jî kêm dike. Çewtiyek hevpar ev e ku meriv hêzê bikar bîne da ku laşê xwe jor û jêr bihejîne, ku dikare bibe sedema êşa piştê an birîndarbûnê.
- Core Tevlihev bimînin: Di dema V-Up Down de, girîng e ku hûn bingeha xwe tevbigerin
V-Up Down FAQ
Karwan bindest dikin V-Up Down?
Erê, destpêk dikarin temrîn V-Up Down bikin, lê dibe ku ew dijwar be ji ber ku ew hêz û hevsengiya bingehîn hewce dike. Pêdivî ye ku meriv hêdî dest pê bike û li şûna bilez an hejmara dubareyan li ser formê hûr bibe. Ger ew pir dijwar be, guheztin û temrînên sadetir hene ku dikarin bibin alîkar ku hêza pêwîst ava bikin, wek çîtikên çokan an qirçikên bingehîn. Her gav ji bîr mekin ku hûn guh bidin laşê xwe û ger hûn nerehetî an êşek hîs bikin rawestin.
Çi têkiliyên domdar hene li ser V-Up Down?
- Bent Knee V-Up Down alternatîfek din e, ku tê de gava ku hûn lingên xwe hildidin, hûn çokên xwe dihejînin, temrîn ji bo destpêkeran hinekî hêsantir û hêsantir dike.
- Weighted V-Up Down dema ku hûn tevgerê pêk tînin bi girtina giraniyek piçûk an topek derman di destên we de dijwariyek zêde zêde dike.
- V-Up Down with a Twist dema ku hûn lingên xwe û laşê jorîn hildigirin zivirîna torsa xwe vedihewîne, ji bilî navikê, lingan jî dike armanc.
- V-Up Down with a Hold di serî de ji bo çend saniyan sekinîn ji bo zêdekirina tundiya temrînê vedihewîne.
Çi vebijarkên rawistî hene bo V-Up Down?
- Tevgera Plank xebatek din a temamker a V-Up Down e ji ber ku ew arîkariya xurtkirina tevahiya navikê dike, di nav de masûlkeyên piştê û hipê, yên ku ji bo domandina forma rast û pêşîlêgirtina birînên di dema V-Up Down de hewce ne.
- Crunches bi bîsîkletan jî bi V-Up Down ve girêdayî ne, ji ber ku ew abs û zirav dikin armanc, hêz û aramiya bingehîn baştir dikin, ku ji bo hilkirin û daxistina tevgerên di V-Up Down de pir girîng in.
Amûreyên têkiliyê bo V-Up Down
- Bala îstîqrarê V-Up Down
- Xebata bejnê bi topê aramiyê
- temrîn V-Up Down
- temrîn xurtkirina Core
- Tehlîlên topa îstîqrarê ji bo bejnê
- V-Up Down workout bejnê
- temrîn ball Fitness V-Up Down
- Xebatên zikê bi topa aramiyê
- V-Up Down ji bo hêza bingehîn
- temrîn top aramiyê pêşketî
Amûrên vê werzîşê
Do V-Up Down in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















