
Kettlebell Side Lunge jedhamuun beekama
Sawirka Beerka
Beerka Khautara:
Waxaa la soo saaray Kettlebell Side Lunge jedhamuun beekama
Kettlebell Side Lunge shaakala daayinamikii garee maashaalee hedduu irratti kan xiyyeeffate yoo ta'u, isaanis glutes, hamstrings, quads, fi core dabalatee humna, madaallii fi flexibility guddisa. Akka sadarkaa fiitness nama tokkootti fooyya'uu waan danda'uuf namoota jalqabaa fi namoota fiitness sadarkaa olaanaa jaallataniif mijataa dha. Namoonni dhuunfaa sochii qaamaa kana hojii idilee isaanii keessatti hammachuudhaan humna qaama gadii fooyyessuu, walsimsiisa qaamaa fooyya’aa ta’e guddisuu fi sirna sochii qaamaa isaanii irratti adda addaa dabaluu barbaadu.
Axad a Step-by-Step Kettlebell Side Lunge jedhamuun beekama
- Tarkaanfii guddaa gara mirgaatti fudhadhu, jilba kee mirgaa jilbeenfadhuu fi miila bitaa kee qajeelee osoo jiruu jilba kee duubatti dhiibi.
- Qaama kee hamma dandeessutti gadi buusi, kettlebell garaa keetti dhihoo fi dugda kee qajeelaa.
- Bakka jalqabaatti deebi'uuf miila kee mirgaa ofirraa dhiibi.
- Sochii gama bitaa irra deebi’ii irra deebi’ii rep tokko xumuri. Gama tokkoon tokkoon irra deddeebi’uu lakkoofsa walqixa ta’e raawwachuu kee mirkaneessi.
Manaahij a beerka Kettlebell Side Lunge jedhamuun beekama
- Sochii To’atame: Sochii keessa ariifachuu irraa of qusadhaa. Saffisaan deemuun akka dandeessu osoo hin taane, to'annoo sochii sana irratti qabduudha. Sochiin suuta jedhu fi to’atame maashaalee kee haala bu’a qabeessa ta’een kan bobbaasu yoo ta’u, carraa miidhamuu ni hir’isa.
- Filannoo Ulfaatinaa: Keettlebell kan qormaata ta’e garuu to’atamuu danda’u filadhu. Ulfaatina salphaa irraa jalqabdee akkuma humni fi bifti kee fooyya'aa deemuun karaa kee ol hojjechuun gaariidha. Ulfaatina garmalee ulfaataa ta'e fayyadamuun foormii gaarii hin qabnee fi miidhaan qaamaa irra gahuu danda'a.
- Sochii Guutuu: Faayidaa guddaa argachuuf
Kettlebell Side Lunge jedhamuun beekama Su'aalaha la waydiin karo
Maxaa keena dadka cusub ee Kettlebell Side Lunge jedhamuun beekama?
Eeyyee, namoonni jalqabaa shaakala Kettlebell Side Lunge gochuu danda’u. Haa ta'u malee, bifaafi teeknika sirrii ta'e mirkaneessuuf ulfaatina salphaa ta'een jalqabuun barbaachisaadha. Somba cinaachaa qoma keessaa fi alaa irratti kan xiyyeeffatu yoo ta'u, sochii qaamaa gadii kamiyyuu irratti dabalata guddaa taasisa. Akkaataa itti hojjetan kunooti: 1. Miila kee bal’ina jilbaatti addaan baastee, harka lamaan keettlebell garaa kee fuulduratti qabattee dhaabbadhu. . 3. Gara jalqabaatti duubatti dhiibi. 4. Gama biraatiin irra deebi'i. Yaadadhu, yeroo hunda yeroo sochii qaamaa haaraa jalqabdu leenjisaa ykn ogeessa fiitness mariisisuun sirritti fi nagaadhaan akka hojjettu mirkaneessuun gaariidha.
Maxaa laga yaabo inuu la kulmo Kettlebell Side Lunge jedhamuun beekama?
- Kettlebell Side Lunge with a High Pull: Jijjiiramni kun dhuma sombaa irratti harkisa ol’aanaa of keessaa qaba, qaama gubbaa fi wiirtuu kee bobbaasa.
- Kettlebell Side Lunge to Row: Jijjiiramni kun yeroo bakka sombaatti jirtu tarree raawwachuu, dugdaa fi harka kee irratti xiyyeeffachuu kan dabalatudha.
- Kettlebell Side Lunge with a Twist: Jijjiiramni kun dhuma lunge irratti twist dabalata, obliques fi core kee irratti xiyyeeffata.
- Kettlebell Side Lunge with a Pass Through: Jijjiirama kana keessatti, yeroo sombaa kettlebell miila kee keessa darbita, kunis elementii qindoominaa fi madaallii dabalata.
Maxaa lagu kala qaybiyo sawirrada sarreeya ee Kettlebell Side Lunge jedhamuun beekama?
- Kettlebell Swing: Kettlebell Swing Side Lunge kan dabalu yoo ta'u, sansalata duubaa irratti xiyyeeffachuun, hamstrings, glutes, fi lower back dabalatee, garuu dandeettii onnee fi ujummoolee dhiigaa fooyyessa, kanaanis faayidaa waliigalaa sochii qaamaa keessanii guddisa.
- Kettlebell Deadlift: Shaakala kun garee maashaalee walfakkaatan kan ta’an hamstrings fi glutes irratti xiyyeeffachuudhaan Kettlebell Side Lunge kan dabalu yoo ta’u, garuu dugdaa fi wiirtuu irrattis hojjeta, sochii qaamaa gadii fi core bal’aa ta’e dhiyeessa.
Ereyo la xiriira Kettlebell Side Lunge jedhamuun beekama
- Sochii qaamaa Kettlebell Side Lunge
- Kettlebell waliin qoma cimsuu
- Sochii qaamaa Side Lunge Kettlebell fayyadamuun
- Sochii qaamaa Kettlebell kan qomaaf
- Sochii qaamaa sombaa Kettlebell waliin
- Kettlebell Side Lunge maashaa miilaaf
- Toning qoma Kettlebell Side Lunge
- Sochii qaamaa Kettlebell humna qomaaf
- Shaakala Side Lunge Kettlebell
- Kettlebell routines kan sochii qaamaa qomaaf.
Meeshaalee sochii kanaaf
Do Kettlebell Side Lunge jedhamuun beekama in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















