Thumbnail for the video of exercise: Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left

Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left

Ubwoko bw'ibiharuro

AgacheIkpa oke
IbikoreshoIse ile-iwe oju
Ibiharuro risha, Adductor Longus, Gluteus Medius, Obliques, Pectineous
Ibiharuro ribiriGracilis, Rectus Abdominis, Tensor Fasciae Latae

Higa iyo ibi aharakozwe ari hafi yawe!

Ijambo ryo kuri Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left

Oblique Crunches na Bent Knee Leg Lift bụ mmega ahụ siri ike nke na-elekwasị anya na obliques gị, obere abs na mgbatị hip, na-enye mgbatị ahụ zuru oke. Mmega ahụ dabara adaba maka ndị mmadụ n'otu n'otu nọ n'ọkwa ahụike etiti na-achọ ime ka isi ha sikwuo ike ma melite nkwụsi ike nke ahụ ha dum. Site n'itinye mmega ahụ a n'ime usoro gị, ị nwere ike ịkwalite nguzozi na nhazi nke ahụ gị, kwalite ọkwa dị mma, ma nwee ike ibelata ihe ize ndụ nke mgbu azụ.

Kubahiriza: Ijambo kwa Ikirari Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left

  • Tinye aka gị n'azụ isi gị, ikpere gị gbasaa n'obosara, ma welie ụkwụ aka ekpe gị n'ala, na-ehulata ikpere gị n'ogo 90-ogo.
  • Nkwekọrịta mọzụlụ afọ gị wee bulie ahụ gị elu n'ala, na-atụgharị isi gị iji weta ikpere aka nri gị n'ikpere aka ekpe gị.
  • Wetuo ahụ elu gị azụ na ute ma na-ewetu ụkwụ aka ekpe gị azụ n'ala.
  • Tinyegharịa usoro ndị a maka ọnụọgụ reps chọrọ, wee gbanwee n'akụkụ nke ọzọ, na-ebute ikpere aka ekpe gị n'ikpere aka nri gị.

Komeza kuganiriza Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left

  • Mmegharị a na-achịkwa: Ka ị na-eme mmega ahụ, hụ na mmegharị gị adịghị nwayọ ma na-achịkwa. Ntugharị ọsọ ọsọ, nke na-awụ akpata oyi n'ahụ nwere ike bute mmerụ ahụ, ọ gaghị etinyekwa uru ahụ ike nke ọma. Welie ubu gị n'ala wee weta ikpere gị na ikpere gị, wee jiri nwayọọ nwayọọ gbadaa azụ.
  • Tinye Isi Isi Gị: Gbaa mbọ hụ na ị na-etinye akwara isi gị n'oge mmega ahụ. Zere ịdọrọ n'olu gị ma ọ bụ ịgbatị ya n'ihu, n'ihi na nke a nwere ike ibute mmerụ ahụ. Isi gị kwesịrị ịrụ ọrụ ahụ, ọ bụghị olu ma ọ bụ azụ.
  • Ume nke ọma: iku ume bụ mmejọ ọtụtụ mmadụ na-eme n'oge mmega ahụ a. Kuru ume ka ị na-agbada ahụ gị, ma kupụ ume ka ị na-ebuli elu

Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left Amakuru atandukanye

Baze bafite uburyo bwo kuhagarika kwa Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left?

Ee, ndị mbido nwere ike ime Oblique Crunches na Bent Knee Leg Lift mgbatị ahụ. Otú ọ dị, ọ dị mkpa ịmalite nwayọọ nwayọọ ma hụ ụdị kwesịrị ekwesị iji zere mmerụ ahụ. Mmega ahụ a na-elekwasị anya na akwara oblique, nke bụ akụkụ nke isi. Ọ nwere ike bụrụ ihe ịma aka na mbụ, mana site na omume, ike na nkwụsi ike nke isi ga-akawanye mma. Ọ bụrụ na ahụ erughị ala ma ọ bụ ihe mgbu ọ bụla na-enwe n'oge mmega ahụ, a na-atụ aro ka ị kwụsị ma kpọtụrụ ọkachamara ahụike ma ọ bụ ọkachamara physiotherapist.

Ibintu byinshi bijyanye no kwa Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left?

  • Russian Twist: Nke a bụ mgbanwe ọzọ ebe ị na-anọdụ ala n'ala na-ehulata ikpere gị, gbadaa azụ ntakịrị ma tụgharịa ọkpụkpụ gị site n'akụkụ ruo n'akụkụ.
  • Crunches igwe kwụ otu ebe: Na mgbanwe a, ị dinara ala n'azụ gị, mee ka ikpere gị banye n'obi gị, na-emetụkwa aka gị aka n'ikpere nke ọzọ, na-arụ ọrụ obliques gị nke ọma.
  • Spiderman Plank Crunch: Ọdịiche a gụnyere ịbanye n'ọnọdụ plank ọdịnala wee weta ikpere gị n'ikpere aka n'otu akụkụ, na-akụda akwara gị.
  • Akụkụ Plank na Twist: Nke a na-agụnye ijide ọnọdụ plank n'akụkụ, wee jiri aka gị nweere onwe gị ruo n'okpuru ahụ gị wee laghachi azụ, na-eme ka ọ ghara ịda mbà.

Ibintu byiza bikanagorwa Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left?

  • Planks: Planks bụ ezigbo mmega ahụ na-arụkọ ọrụ ka ha na-arụ ọrụ mpaghara abdominal dum, gụnyere obliques. Nke a na-enyere aka iwulite ntọala siri ike maka mmega ahụ ezubere iche dị ka Oblique Crunches na Bent Knee Leg Lift.
  • Igwe igwe kwụ otu ebe: Crunches igwe kwụ otu ebe na-elekwasị anya na obliques na ala abs, dị ka Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Lift. Ntugharị ụkwụ na-atụgharị na mmega ahụ a nwere ike inye aka mee ka nkwụsi ike na nguzozi n'ozuzu gị dịkwuo elu.

Amakuru ashobora gutuma Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left

  • Mmega ahụ n'úkwù
  • Mgbatị ikpere ụkwụ ebuli mgbatị ahụ
  • Oblique crunches maka toning n'úkwù
  • Mmega ahụ dị arọ maka obliques
  • Ihe mgbatị ahụ na-eche n'úkwù
  • Mmega ahụ crunch oblique n'ụlọ
  • Ngosipụta ịdị arọ nke ahụ maka slimming n'úkwù
  • Oblique crunches nwere usoro ebuli ụkwụ
  • Mmega ahụ n'úkwù enweghị akụrụngwa
  • Kpọtụrụ oblique zuru ezu nwere ebuli ụkwụ ikpere agbagọ.

Ngwá ọrụ maka mmega ahụ a

Do Oblique Crunches nwere Bent Knee Leg Left in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play