Thumbnail for the video of exercise: Kabɛl juru Crossover sigilen Row

Kabɛl juru Crossover sigilen Row

Profil Latihan

Bahagian BadanBahagian Badan Latihan.
PeralatanKabel
Otot UtamaErector Spinae, Infraspinatus, Latissimus Dorsi, Teres Major, Teres Minor, Trapezius Lower Fibers, Trapezius Middle Fibers
Otot SekunderBrachialis, Brachioradialis, Deltoid Posterior, Pectoralis Major Sternal Head

Dapatkan perpustakaan latihan dalam genggaman anda!

Pengenalan kepada Kabɛl juru Crossover sigilen Row

Cable Rope Crossover Seated Row ye fanga degecogo ye min bɛ se ka kɛ fɛn caman na, min bɛ farikolo kulu caman laɲini i n’a fɔ kɔ, kamankunw ani bolokɔniw, o b’a to a nafa ka bon farikolo sanfɛla bɛɛ lajɛlen labɛnni na. Nin degeli in ka ɲi farikoloɲɛnajɛ daminɛbagaw ni farikoloɲɛnajɛ kanubagaw bɛɛ ma, bawo a kɛlɛli bɛ se ka ladilan nɔgɔya la walasa a ka bɛn mɔgɔ kelen-kelen bɛɛ fanga hakɛ ma. Mɔgɔw ​​bɛ se ka nin farikoloɲɛnajɛ in sugandi walasa k’u jɔcogo ɲɛ, ka farikolo yɔrɔw ɲɛfɔcogo ɲɛ, ani ka baarakɛcogo fanga bonya, o bɛ se ka dɛmɛ don don o don baaraw ni farikoloɲɛnajɛ wɛrɛw la.

Melakukan: Panduan Langkah demi Langkah Kabɛl juru Crossover sigilen Row

  • O kɔfɛ, aw bɛ sigi sigilan kan min ɲɛsinnen bɛ kabali masin ma, ka aw senw da sennasanbaraw kan ka juru minɛ ni aw bolo fila ye, ka aw bolow kɔrɔta.
  • Aw bɛ farikoloɲɛnajɛ daminɛ ni juru samali ye ka taa aw fari fan fɛ, ka aw kɔ tilennen to ani ka aw kɔkiliw gɛrɛ aw kɛrɛw la.
  • Aw bɛ aw kamankunw digidigi ɲɔgɔn na lamaga laban na ka u minɛ fo sekɔndi kelen.
  • A laban na, aw bɛ juru segin dɔɔni dɔɔni a daminɛyɔrɔ la, ka a to aw bolokɔniw ka janya ka ɲɛ, ka segin o degeliw kan fo ka se segin hakɛ ɲininen ma.

Tips untuk Melakukan Kabɛl juru Crossover sigilen Row

  • Lamaga-lamagali min bɛ kɔrɔsi: Aw bɛ aw yɛrɛ tanga fili ma min bɛ kɛ tuma caman na, n’o ye ka baara kɛ ni fanga ye walasa ka girinya sama. O tɛ dɔ bɔ farikoloɲɛnajɛ nafa dɔrɔn na, nka a bɛ dɔ fara joginni farati kan fana. O nɔ na, ​​aw bɛ farikoloɲɛnajɛ kɛ cogo la min bɛ se ka kɔrɔsi, aw bɛ aw sinsin farikolo lamagacogo ni a lafiyali kan.
  • Minɛcogo ɲuman: Aw bɛ baara kɛ ni minɛcogo ye min tɛ fɛn wɛrɛ ye, aw bolokɔniw ɲɛsinnen bɛ ɲɔgɔn ma yɔrɔ min na. O minɛcogo in bɛ a to a bɛ se ka lamaga ka caya ani ka kɔ fasaw don ka ɲɛ. Aw kana juru minɛ ka ɲɛ kojugu barisa a bɛ se ka degun kunntan bila aw bolokɔniw ni aw bolokɔniw na.
  • Kisɛ hakɛ bɛnnen : Aw bɛ a daminɛ ni girinya nɔgɔman ye walasa ka a dɔn ko aw bɛ se ka farikoloɲɛnajɛ kɛ ni cogo bɛnnen ye. Siɲɛ kelen

Kabɛl juru Crossover sigilen Row Soalan Lazim

Adakah pemula boleh lakukan Kabɛl juru Crossover sigilen Row?

Ɔwɔ, daminɛbagaw bɛ se ka Cable Rope Crossover Seated Row degeliw kɛ. Nka, a nafa ka bon ka daminɛ ni girinya nɔgɔmanw ye ani ka i sinsin cogoya ɲuman kan walasa i kana jogin. Nafa b’a la fana ka degelikɛnɛ walima farikoloɲɛnajɛla ŋana dɔ bila ka farikoloɲɛnajɛ jira fɔlɔ walasa ka fɛɛrɛ ɲuman sɔrɔ. Nin farikoloɲɛnajɛ in bɛ kɔkolo fasaw de laɲini fɔlɔ, nka a bɛ bolokɔniw ni kamankunw fana baara.

Apakah variasi umum bagi Kabɛl juru Crossover sigilen Row?

  • Bolo kelen kabɔri tigɛcogo : O fɛn caman ɲɔgɔn falen-falen bɛ kɛ bolo kelen-kelen bɛɛ la, o bɛ kɛ sababu ye ka sinsin kosɛbɛ farikolo kulu kelen-kelen bɛɛ kan ani ka farikolo balanbaliya ɲɛ.
  • Kabɔri jiginni sanfɛ ka taa duguma: O fɛn caman ɲɔgɔnna yeli ye ka kabali sama ka bɔ yɔrɔ sanfɛla la ka taa yɔrɔ la min ka dɔgɔ, ka disi duguma fasaw laɲini.
  • Kabɔri tigɛli duguma ka taa sanfɛ: A ni sanfɛla ni duguma ta tɛ kelen ye, o fɛn caman ɲɔgɔnna bɛ disi sanfɛla fasaw laɲini ni kabali samali ye ka bɔ duguma yɔrɔ la ka taa sanfɛyɔrɔ la.
  • Incline Cable Crossover: O fɛn caman ɲɔgɔnna yeli ye ka farikoloɲɛnajɛ kɛ incline bench kan, o min bɛ samacogo kɛrɛ Changer ani ka disi fasaw yɔrɔw laɲini.

Apakah latihan yang baik sebagai pelengkap untuk Kabɛl juru Crossover sigilen Row?

  • Lat Pulldown ye dafalenba ye Seated Row ma bawo k’a sɔrɔ Seated Row bɛ cɛmancɛ kɔkolo fasaw laɲini, Lat Pulldown bɛ sinsin kɔ sanfɛla ni latissimus dorsi kan, o bɛ kɔ degecogo balannen di.
  • Incline Dumbbell Fly ye farikoloɲɛnajɛ wɛrɛ ye min bɛ Cable Rope Crossover dafa, bawo a bɛ disi fasaw fana laɲini nka a bɛ bɔ yɔrɔ wɛrɛ la, o bɛ kɛ sababu ye ka disi degecogo lamininen ni dafalen kɛ.

Kata kunci berkaitan dengan Kabɛl juru Crossover sigilen Row

  • Kabɛl juru Crossover Sigilen Row farikoloɲɛnajɛ
  • Kɔkolo barika bonya degeliw ni Kabɛl ye
  • Cable Rope Crossover ka ɲɛsin kɔ fasaw ma
  • Kabɛl farikoloɲɛnajɛ ka ɲɛsin kɔ ma
  • Sigilen Row ni Kabali juru Crossover
  • Kabɛl farikoloɲɛnajɛw walasa ka kɔ fanga sɔrɔ
  • Seated Row kɔfɛ farikoloɲɛnajɛ ni Kabɛl
  • Cable Rope Crossover Kɔfɛla degeliw
  • Fanga degeliw ka kɔ ni Kabɛl ye
  • Kabɛl juru Crossover Sigilen Row fɛɛrɛ.

Minɛn ninnu kɛfɛko

Do Kabɛl juru Crossover sigilen Row in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play