Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak
Ariketa Profila
Erreferentziatutako Ariketak:
Sarrera hurrengorako Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak
Fingers Down Forearm Stretch ariketa sinple baina eraginkorra da, batez ere eskumuturren eta besaurreen malgutasuna eta indarra hobetzeko diseinatua. Bereziki onuragarria da eskuak eta eskumuturrak maiz erabiltzen dituzten pertsonentzat, hala nola musikari, kirolari edo ordenagailuetan lan egiten dutenentzat. Tarte honetan parte hartzeak tentsioa eta mina arintzen lagun dezake, eskumuturraren mugikortasuna hobetzen eta tentsio errepikakorrak lesioen arriskua murrizten du, edozein fitness edo ongizate errutinarako osagarri baliotsua bihurtuz.
Burutzen: A Aldiz-aldizko Tutoria Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak
- Beste eskuarekin, astiro-astiro, luzatu luzatutako besoaren hatzak lurrerantz behera, besoa zuzen mantenduz.
- Besaurrearen eta eskumuturraren goiko aldean tarte bat sentitu behar duzu.
- Eutsi posizio honi 20-30 segundoz.
- Askatu eta errepikatu urrats berdinak beste besoarekin.
Ariketa burutzeko Oharrak Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak
- Pixkanaka-pixkanaka: saihestu hatzak azkarregi edo gogorregi jaistearen akats arrunta. Horrek muskuluen tentsioa edo lesioak eragin ditzake. Horren ordez, pixkanaka-pixkanaka bultzatu hatzak behera eta handitu luzapena astiro-astiro.
- Eutsi eta arnasa hartu: Eutsi tarteari gutxienez 20-30 segundoz, eta gogoratu arnasa normaltasunez hartzen duzula. Batzuek arnasari eutsi ohi diote tarteetan, baina horrek tentsioa areagotu dezake eta tartearen eraginkortasuna murrizten du.
- Eskuak aldatzea: ez ahaztu eskuak aldatzea eta bi aldeak luzatzea. Ohiko akats bat alde batean gehiago bideratzea da, eta horrek malgutasunaren eta indarraren desoreka ekar dezake.
- Beroketa: Besaurrearen Besaurrearen Behatzak luzatu aurretik, egin
Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak Galdetsi Ohiak
Hasi ahal dute Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak?
Bai, hasiberriek, zalantzarik gabe, Besaurrea Besaurrearen Besaurrea luzatzeko ariketa egin dezakete. Besaurrea eta eskumuturra luzatzeko modu sinple eta eraginkorra da. Hona hemen nola egiten duzun: 1. Luzatu beso bat zure aurrean sorbalda altueran. 2. Mantendu ahurra gorantz begira. 3. Erabili beste eskua behatzak astiro-astiro lurrerantz behera tiratzeko, besaurrean tarte bat sentitu arte. 4. Eutsi posizio honi 20-30 segundo inguru. 5. Aldatu besoak eta errepikatu. Gogoratu, luzatzeak ondoeza arina eragin behar duela, ez mina. Mina sentitzen baduzu, ziurrenik gogorregi luzatzen ari zara eta pixka bat lasaitu beharko duzu.
Nola Aldatu ohiak dira Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak?
- Eskumuturraren flexorea luzatzea: luzatu besoa zure aurrean, palmondoa gora, eta astiro-astiro tira behatzak zuregana beste eskua erabiliz.
- Otoitz-posizioaren luzapena: Jarri palmondoak elkarrekin otoitz-posizioan eta jaitsi eskuak gerrirantz, eskuak elkarrekin eta ukondoak zabal mantenduz.
- Alderantzizko otoitzaren posizioaren luzapena: otoitz posizioaren luzapenaren antzekoa, baina behatzak behera begira eta eskuak bizkarrean dituela.
- Behatzak behera haztatutako luzapena: eutsi pisu arin bat eskuan ahurra gora begira dagoela eta utzi pisuari hatzak astiro-astiro tiratzen zure besaurrerantz.
Ze ariketa lagungarriak diren Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak?
- Alderantzizko otoitz-jarrera: yoga-jarrera honek Besaurrearen Besaurrearen Besaurrearen luzapena osatzen du, luzapena beso osora hedatuz, sorbaldak eta goiko bizkarrean barne, gorputzaren goiko luzapen zabalagoa eskainiz, malgutasun eta jarrera orokorra hobetu dezakeena.
- Eskua estutzeko ariketa: eskuko eta hatzetako muskuluak indartuz, ariketa honek Besaurrearen Besaurrearen Besaurrearen luzapena osatzen du, luzapena indartuz orekatuz, eta horrek eskuaren, eskumuturraren eta besaurrearen osasuna eta funtzionaltasuna mantentzen lagun dezake.
Erreferentzia-hitzak Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak
- Gorputzaren pisuaren besaurrearen ariketa
- Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak
- Besaurrea indartzeko ariketa
- Gorputzeko pisua entrenamendua besaurreetarako
- Eskua behera besaurre luzatzea
- Besaurrearen malgutasun ariketa
- Eskumuturretik ukondoraino luzatzea
- Besoak luzatzeko entrenamendua
- Gorputzaren erresistentzia besaurrearen ariketa
- Beheko besoaren pisuaren luzapena
Ariketa honetarako tresnak
Do Besaurrea Besaurrea luzatu Behatzak in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.















