Thumbnail for the video of exercise: Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte

Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte

Tasgadh Buil-bheachdan

Pàirt ChanainAir ais. Tha am gnothachas broinn-a-chòir seo.
UireadBand-tionnsgusaid Tionnsgusaid a dhèanamh.
Mòr-shnaidhighean
Snàidhighean Dhiolmhain

Faigh an leabhar-obrach air an làmhsgrìobh agad!

Sìmreiv ann an dìreach Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte

Tha an Resistance Band Squat le Single Arm Row na eacarsaich toinnte a bhios ag obair an dà chuid air a ’bhodhaig as ìsle agus air a’ bhodhaig àrd, ag amas air prìomh fhèithean mar na glutes, hamstrings, quads, agus an cùl àrd. Tha an eacarsaich seo freagarrach do dhaoine fa leth aig ìre fallaineachd sam bith, oir faodar an aghaidh atharrachadh a rèir teannachadh a’ chòmhlain. Le bhith a’ toirt a-steach an eacarsaich seo dhan chleachdadh aca, faodaidh daoine fa-leth an neart, an cothromachadh agus an co-òrdanachadh a leasachadh, ga dhèanamh na roghainn èifeachdach dhaibhsan a tha a’ sireadh eacarsaich làn-chorp.

A' dèanamh na: Stòras-ceum air ceum Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte

  • Lùghdaich thu fhèin ann an suidheachadh squat, a’ cumail do bhroilleach air a thogail agus do ghlùinean thairis air do adhbrannan.
  • Mar a sheasas tu suas bhon squat, tarraing am bann suas le do làimh dheis, a 'lùbadh do uilinn agus ga tharraing air ais gus am bi do làmh rèidh ri do bhroilleach.
  • Leig sìos do làmh dheas air ais sìos nuair a thilleas tu chun an t-suidheachaidh squat, a 'dèanamh cinnteach gun cùm thu teannachadh anns a' chòmhlan.
  • Dèan an eacarsaich seo a-rithist airson an àireamh ath-aithris a tha thu ag iarraidh, an uairsin atharraich làmhan agus cuir a-rithist an eacarsaich le do làimh chlì.

Moltan airson a' dèanamh Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte

  • Foirm Squat ceart: Nuair a bhios tu a 'dèanamh an squat, dèan cinnteach gu bheil do chasan leud ghualainn bho chèile, tha do dhruim dìreach, agus tha thu a' lùghdachadh do bhodhaig mar gum biodh tu nad shuidhe air ais gu cathair. Seachain a bhith timcheall do dhruim no leigeil le do ghlùinean a dhol seachad air do òrdagan oir faodaidh seo dochann adhbhrachadh.
  • Sreath Chothromach: Nuair a bhios tu a’ coileanadh an t-sreath shingilte ghàirdean, dèan cinnteach gu bheil thu a’ tarraing a’ chòmhlain a dh’ionnsaigh do bhodhaig aig an aon àm ’s a tha thu ag èirigh bhon squat. Feumaidh seo cothromachadh agus co-òrdanachadh, mar sin seachain an gluasad a ghluasad.
  • Gluasad fo smachd: Is e mearachd cumanta a bhith a’ coileanadh an eacarsaich ro luath. Bu chòir smachd a chumail air a’ ghluasad, gu sònraichte nuair a thilleas tu chun t-suidheachadh tòiseachaidh. Bidh seo a 'cuideachadh le bhith a' dol an sàs ann am fèithean nas èifeachdaiche agus a 'lùghdachadh cunnart leòn.
  • Atharraich còmhlan

Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte Ceistean

Am faod tòrrraichean a dhèanamh Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte?

Faodaidh, faodaidh luchd-tòiseachaidh an Resistance Band Squat a dhèanamh le eacarsaich Single Arm Row. Ach, tha e cudromach tòiseachadh le còmhlan dìon nas aotroime gus dèanamh cinnteach à cruth ceart agus casg a chuir air dochann. Mar a leasaicheas neart agus seasmhachd, faodar an aghaidh àrdachadh. Tha an eacarsaich seo math airson a bhith ag obair air a 'bhodhaig as ìsle agus air a' bhodhaig àrd aig an aon àm. Tha e an-còmhnaidh na dheagh bheachd neach-proifeiseanta fallaineachd a bhith agad an eacarsaich a thaisbeanadh an-toiseach gus dèanamh cinnteach à cruth agus innleachd cheart.

Deuglanaichan cumanta de na Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte?

  • Còmhlan Resistance Squat le Alternating Arm Row: Anns an atharrachadh seo, bidh thu ag atharrachadh eadar a bhith a 'tarraing a' chòmhlain le do ghàirdean chlì is deas aig gach squat.
  • Resistance Band Squat le Single Arm Row agus Twist: Tha an dreach seo a’ toirt a-steach tionndadh torso fhad ‘s a bhios tu a’ tarraing a ’chòmhlan le aon ghàirdean, a’ cur dùbhlan a bharrachd ris a ’chridhe agad.
  • Còmhlan Resistance Squat le Singilte Arm High Row: Airson an atharrachaidh seo, bidh thu a 'tarraing a' chòmhlain suas gu do ghualainn, a 'toirt a-steach na fèithean àrd agad air ais nas dian.
  • Squat Còmhlan Resistance le Singilte Arm Row agus Kickback: Bidh an dreach seo a’ cur breab-coise air ais aig mullach an squat, ag obrachadh do ghlùinean agus hamstrings a bharrachd air do bhodhaig àrd.

Dè na buill-bheachdan a chomplanaicheas sin? Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte?

  • Còmhlan Resistance Overhead Press: Tha an eacarsaich seo a 'cur ris an t-sreath gàirdean singilte le bhith ag amas air a' bhuidheann fèithe mu choinneamh, na guailnean agus na triceps, a chuidicheas le bhith a 'cumail suas neart corp àrd cothromach.
  • Còmhlan Resistance Bicep Curls: Le bhith a’ cur fòcas air a’ bhiceps, tha an eacarsaich seo a’ cur ris an t-sreath gàirdein shingilte, a tha gu sònraichte ag amas air a’ chùl agus na guailnean, agus mar sin a’ dèanamh cinnteach à obair-obrach coileanta aig a’ bhodhaig àrd.

Teaigsean ceangailte ri Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte

  • Còmhlan Resistance Squat Row
  • Sreath gàirdean singilte le Còmhlan Resistance
  • Eacarsaichean cùil le Còmhlan Resistance
  • Còmhlan Resistance Squat agus Row
  • Squat agus eacarsaich sreath aon ghàirdean
  • Còmhlan Resistance air ais Workouts
  • Trèanadh Neart le Còmhlan Resistance
  • Eacarsaichean Còmhlan Resistance airson Cùl
  • Eacarsaich Squat Row Arm Singilte
  • Trèanadh an aghaidh Squat agus Row

Innealan airson an eacarsaich seo

Do Squat Còmhlan Resistance le Sreath Gàirdean Singilte in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play