Dumbbell dag Supine Curl
Exercise Profile
Tawm tso kevExercises:
Introduction rau tso Dumbbell dag Supine Curl
Lub Dumbbell Lying Supine Curl yog ib qho kev tawm dag zog lub cev uas tsom rau cov leeg nqaij bicep, txhawb cov leeg nqaij thiab txhawb nqa caj npab. Nws yog qhov kev tawm dag zog zoo tshaj plaws rau cov neeg pib tshiab thiab cov neeg nyiam kev noj qab haus huv uas xav txhim kho lawv lub cev lub zog thiab cov leeg nqaij txhais. Kev sib koom ua ke ntawm qhov kev tawm dag zog no tuaj yeem pab txhim kho kev ua haujlwm ntawm caj npab, ua haujlwm txhua hnub yooj yim dua thiab txhim kho kev ua kis las thiab lwm yam kev ua si lub cev.
Qhia txog: Lub thibkis Step-by-Step Dumbbell dag Supine Curl
- Khaws koj lub luj tshib ze rau koj lub cev txhua lub sijhawm thaum koj curl qhov hnyav thaum cog lus koj cov biceps.
- Txuas ntxiv tsa lub dumbbells kom txog thaum koj biceps tau cog lus tag nrho thiab lub dumbbells nyob ntawm lub xub pwg nyom. Tuav txoj haujlwm sib cog lus rau ib ntus thaum koj nyem koj lub biceps.
- Maj mam pib txo lub dumbbells rov qab mus rau qhov chaw pib hauv kev tswj hwm.
- Rov ua qhov kev tawm dag zog rau qhov xav tau ntawm cov lus rov ua dua, ua kom muaj daim ntawv zoo ib yam thoob plaws.
Nruab ntxaug ntawv Dumbbell dag Supine Curl
- Kev tuav kom zoo: Thaum tuav lub dumbbells, koj ob txhais tes yuav tsum tig mus rau sab saud thiab koj tuav yuav tsum ruaj tab sis tsis nruj heev. Tsis txhob tuav lub dumbbells nruj dhau vim nws tuaj yeem ua rau tsis tsim nyog rau koj lub dab teg.
- Tswj Kev txav mus los: Lub zog yuav tsum qeeb thiab tswj tau, nqa lub dumbbells ntawm koj lub xub pwg nyom thiab tom qab ntawd txo qis rov qab. Tsis txhob maj nrawm nrawm los yog siv lub zog los txhawb nqa qhov hnyav, vim qhov no tuaj yeem ua rau daim ntawv tsis raug thiab muaj peev xwm raug mob.
- Tag Nrho Kev Tawm Tsam: Nco ntsoov kom ncav cuag koj txhais caj npab rau hauv qab ntawm lub zog thiab curl lub dumbbells mus txog rau koj lub xub pwg nyom rau saum. Tsis txhob cuam tshuam ib nrab vim lawv yuav tsis koom nrog cov biceps.
Dumbbell dag Supine Curl FAQs
Tuaj nov cuag Dumbbell dag Supine Curl?
Yog lawm, cov neeg pib tuaj yeem ua lub Dumbbell Lying Supine Curl ce. Txawm li cas los xij, nws yog ib qho tseem ceeb uas yuav tau pib nrog lub teeb yuag kom paub meej tias daim ntawv tsim nyog thiab tiv thaiv kev raug mob. Nws kuj tseem muaj txiaj ntsig kom muaj ib tus neeg paub txog kev tawm dag zog, xws li tus kws qhia tus kheej, coj koj los ntawm kev txav mus los. Raws li nrog txhua qhov kev tawm dag zog, nws tseem ceeb heev uas yuav tsum tau mloog koj lub cev thiab tsis txhob thawb dhau koj qhov kev txwv kom tsis txhob muaj mob lossis raug mob.
Yuav ua li cas kev sau ntawv tso? Dumbbell dag Supine Curl?
- Incline Dumbbell Curl: Hauv qhov kev hloov pauv no, qhov kev tawm dag zog yog ua thaum pw rov qab ntawm lub rooj zaum incline. Qhov no hloov lub kaum sab xis ntawm lub zog, muab qhov tseem ceeb rau lub taub hau ntev ntawm lub bicep.
- Concentration Curl: Qhov kev hloov pauv no suav nrog zaum ntawm lub rooj ntev zaum nrog koj lub luj tshib tawm tsam koj tus ncej puab sab hauv thaum koj ua qhov curl. Qhov no cais cov nqaij bicep thiab txo qis kev siv cov nqaij ntshiv.
- Zottman Curl: Qhov kev hloov pauv no cuam tshuam nrog curling lub dumbbells nrog xibtes tig thiab tom qab ntawd tig lub dab teg nyob rau sab saum toj ntawm lub zog kom txo qis dumbbells nrog xib teg tig mus. Qhov no tsom rau ob qho tib si biceps thiab forearms.
- Hla Lub Cev Rauj Curl: Qhov kev hloov pauv no cuam tshuam nrog curling lub dumbbell hla lub
Yuav ntawm li cas kev caij kab mob los tso tso Dumbbell dag Supine Curl?
- Barbell Preacher Curls: Cov no tshwj xeeb cais cov biceps, uas yog cov leeg nqaij ua haujlwm hauv Dumbbell Lying Supine Curl. Los ntawm kev cais cov biceps, koj tuaj yeem txhim kho koj lub zog hauv cov leeg no, uas yuav txhim kho koj qhov kev ua tau zoo hauv Dumbbell Lying Supine Curl.
- Tricep Dips: Thaum qhov kev tawm dag zog no tsom rau triceps, nws ua tiav Dumbbell Lying Supine Curl los ntawm kev ua haujlwm ntawm cov leeg sab nraud ntawm caj npab. Qhov no ua kom muaj kev sib npaug ntawm kev ua haujlwm thiab tiv thaiv kev loj hlob ntawm ib pawg leeg, uas tuaj yeem ua rau muaj kev tsis txaus ntseeg.
Cov ntawv cov tuam tsev muaj kev khiav Dumbbell dag Supine Curl
- Dumbbell forearm workout
- Supine curl exercise
- dag forearm curl
- Dumbbell supine curl txheej txheem
- Forearm ntxiv dag zog nrog dumbbells
- Dag txoj hauj lwm dumbbell curl
- Dumbbell ce rau forearms
- Supine txoj hauj lwm arm workout
- dag forearm dumbbell ce
- Caj npab toning nrog dumbbell supine curl
Cov cuab yeej rau qhov kev ua si no
Do Dumbbell dag Supine Curl in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.














