Thumbnail for the video of exercise: StrongMan Truck Pull

StrongMan Truck Pull

Sernavê Vebijarkê

Pêşniyarê GellekanTarikxaneya xweşbikin
AmûranPêyvendî ya dirêjê bedenê
Nextê Biyanî
Nextê Derketî

Kütikandin li pêşangeha vebijarkên xwe bistîne!

Bi Pêşansa bi StrongMan Truck Pull

StrongMan Truck Pull temrînek pir zirav e ku di serî de masûlkeyên bingehîn, ling û milan dike hedef, xebatek tev-laş pêşkêşî dike ku hêz, bîhnfirehî, û tenduristiya dil û damar zêde dike. Ev temrîn îdeal e ji bo werzişvanan, nemaze yên ku di werzîşên hêz û bîhnfirehiyê de beşdar dibin, an jî her kesê ku li xebatek dijwar, ne kevneşopî digerin. Kes dikarin hilbijêrin ku StrongMan Truck Pull bikin ji ber kapasîteya wê ya ku zû kaloriyan bişewitîne, fitnessa fonksiyonel zêde bike, û armancek yekta, motîvasyonek peyda bike ku pê bixebite.

Afirîneriya: Naviyê Bi-Step StrongMan Truck Pull

  • Çend lingên xwe li ber kamyonê, rû bi rû dûr bixin. Pêdivî ye ku lingên we ji firehiya milan ji hev dûrtir bin, çokên we hinekî xwar bin, û laşê we bi goşeyekê ber bi pêş ve biçe.
  • Bi ajotina lingên xwe li erdê û kişandina kamyonê ber bi xwe ve dest bi werzîşê bikin. Tevahiya laşê xwe, ne tenê destên xwe, bikar bînin da ku hêza ku ji bo barkirina kamyonê hewce dike hilberînin.
  • Rîtm û lezek domdar bihêlin, gavên domdar bavêjin û kamyonê ber bi xwe ve bikişînin. Bînin bîra xwe ku hûn bi rêkûpêk nefesê bistînin û bingeha xwe li seranserê werzîşê mijûl bikin.
  • Vekêşana kamyonê ji bo mesafeyek an demek diyarkirî bidomînin, dûv re bi baldarî xêzikê rakin û bisekinin. Ji bîr nekin ku piştî werzîşê xwe sar bikin û dirêj bikin da ku pêşî li hişkbûna masûlkan bigirin.

Têrakan binxwendinê StrongMan Truck Pull

  • ** Form û Teknîka Rast: ** Di StrongMan Truck Pull de, form her tişt e. Bi lingên xwe bi firehiya milan ji hev rawestin û çokên xwe hinekî xwar bikin. Pişta xwe rast û serê xwe bilind bikin. Dema ku hûn dest bi kişandinê dikin, divê hêz ji ling û lingên we were, ne ji pişta we. Çewtiyek hevpar ev e ku meriv li ser piştê hûr bibe û bi paş ve bikişîne, ku dibe sedema birînên giran.
  • ** Amûrên Birêkûpêk bikar bînin: ** Bikaranîna alavên rast hem ji bo bandor û hem jî ji bo ewlehiyê pir girîng e. Bawer bikin ku hûn zencîrek û zincîrek hişk bikar bînin. Pêdivî ye ku rovî têra xwe dirêj be ku rê bide kişandinek baş bêyî ku hûn hevsengiyê winda bikin an dakevin. Di heman demê de, destmalan li xwe bikin da ku ji şewat û pêlavan dûr nekevin

StrongMan Truck Pull FAQ

Karwan bindest dikin StrongMan Truck Pull?

Xebata StrongMan Truck Pull bi gelemperî ji bo destpêkan nayê pêşniyar kirin. Ew temrînek pêşkeftî ye ku hêzek bilind, bîhnfirehî û teknîkê hewce dike. Pêdivî ye ku destpêk bi dersên perwerdehiya hêza bingehîn ên bingehîn dest pê bikin û hêdî hêdî riya xwe berbi temrînên dijwartir ên mîna StrongMan Truck Pull-ê bikin. Di heman demê de girîng e ku hûn her gav rahênerek an rahênerek profesyonel we di nav van celeb temrînan de rêberiya we bike da ku hûn wan rast û ewledar bikin.

Çi têkiliyên domdar hene li ser StrongMan Truck Pull?

  • Pêşbaziya "Kevirên Atlas" hildan û danîna rêze kevirên giran ên gewr li ser platforman pêk tîne.
  • Di pêşbirka "Yoke Carry" de, beşdar neçar in ku avahiyek giran li ser milên xwe li ser mesafeyek diyar bikin.
  • Bûyera "Car Deadlift" di nav demek diyarkirî de bi qasî ku gengaz dibe pişta gerîdeyê hildide.
  • Di pêşbirka "Log Lift" de ji werzişvanan tê xwestin ku darek giran û silindrîk ji erdê rakin ser serê xwe.

Çi vebijarkên rawistî hene bo StrongMan Truck Pull?

  • Meşên Cotkar xebatek din a temamker e, ji ber ku ew ne tenê hêza destgirtinê zêde dikin, ya ku ji bo domandina ragirtina zexm di dema kişandina kamyonê de girîng e, lê di heman demê de bîhnfirehiya dil û damar û aramiya bingehîn jî baştir dike, mîna daxwazên kişandina kamyonê.
  • Di dawiyê de, Squats di heman demê de dikare bibe pêvekek hêja, ji ber ku ew laşê jêrîn xurt dikin, nemaze quadriceps û glutes, ku masûlkeyên bingehîn in ku di kişandina kamyonê de ji bo hilberîna hêzê û domandina aramiyê têne bikar anîn.

Amûreyên têkiliyê bo StrongMan Truck Pull

  • StrongMan Truck Pull Workout
  • Weight Weight Truck Pull Exercise
  • Weightlifting Truck Pull Training
  • StrongMan Body Weight Exercises
  • Training Strength Truck Pull
  • Exercises Weightlifting Intense
  • Teknîkên Perwerdehiya StrongMan
  • Exercises Strength Weight Body
  • Heavy Weight Truck Pull Exercise
  • Teknîkên Weightlifting Pêşketî

Amûrên vê werzîşê

Do StrongMan Truck Pull in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play