Thumbnail for the video of exercise: Barbell Banded Romanian Deadlift

Barbell Banded Romanian Deadlift

Āhuatanga whakamahi

Kōaro TinanaNgo-pango
TaputapuPurutai.
Kōaro Mīhini
Kōaro Tuarua

Tiki i te whare taonga mahi i runga i ō pōtae!

Whakataki ki te Barbell Banded Romanian Deadlift

Ko te Barbell Banded Romanian Deadlift he mahi whakapakari kaha e aro nui ana ki nga hamstrings, glutes, me te tuara o raro, me te whakauru ano i to matua me te whakapai ake i te pumau. He pai tenei korikori mo nga tangata katoa mai i te hunga kaitoi tae noa ki nga kaitakaro matatau, na te mea ka ngawari te whakarereke kia rite ki nga taumata kaha me nga taumata whakapakari tinana. Ka hiahia nga tangata ki te whakauru i tenei ki roto i a raatau mahi whakangungu hei whakarei ake i te kaha o te mekameka o muri, te whakapai ake i o raatau mahi hakinakina, me te whakaiti i te tupono o te whara i nga mahi o ia ra.

Whakarite i te: He Whakateretere-Whakamārama Barbell Banded Romanian Deadlift

  • Pikohia ki o hope me o turi, ka mau ki te paera me te mau i runga i te ringaringa, kia mohio he whanui ake o ringaringa i te whanui o te pokohiwi.
  • Tu tika ki runga i te wa e noho papatahi ana to tuara me te hiki ake i te paera, me te whakapumau i te here o te roopu aukati engari kaua e toro rawa.
  • Whakahekea te paera ki te whenua ma te turaki i to hope ki muri me te piko o ou turi paku, kia tika to tuara me to uma ki runga.
  • Tatari mo te wa poto ki raro o te nekehanga, katahi ka pana atu o hiku ki mua ka whakatika i ou turi kia hoki ki te waahi timatanga, kia mau tonu te raruraru i runga i te roopu, me te mahi ano i te wa e hiahiatia ana.

Nga Tohu mō te Whakaputa Barbell Banded Romanian Deadlift

  • A ape i te Hiperextension: Ko te hapa noa ko te whakaroa i te tuara ki runga o te nekehanga. Engari kaua e okioki whakamuri ki te tihi, arotahi ki te kopiri i o glute me te turaki i o hope ki mua. Ma tenei ka awhina i a koe ki te karo i te taumahatanga kore i runga i to tuara o raro.
  • Te Taapiri Pai: Me kaha te peera ki te whakarato i te parenga, engari kaua e tino kaha ka huri i to ahua. Mēnā he kaha rawa te pēne,

Barbell Banded Romanian Deadlift He Pātai Ā Tene

Ka taea e ngā tāngata kapihi te Barbell Banded Romanian Deadlift?

Ae, ka taea e nga kaimatamata te mahi i nga mahi a Barbell Banded Romanian Deadlift. Heoi, he mea nui ki te tiimata me te taumaha ngawari, me te paera noa ranei kia tika ai te ahua. He mea nui ano kia maumahara kia tika te tuara kia kaua e whakaroa, kia kati ranei nga turi. Pērā ki ngā mahi hou, he pai pea te whai i te kaiwhakangungu, i te tangata mohio ranei hei arahi i te tangata timata i roto i nga nekehanga kia pai ai te mahi me te haumaru. Ko te whakanui ake i te taumaha me ata haere i te mea ka pai ake te tangata me te kaha ake.

He aha ngā rerekētanga māori o te Barbell Banded Romanian Deadlift?

  • Kotahi-waewae Romanian Deadlift: Ko tenei rereketanga ka wero i to pauna me te whai i tetahi waewae i te wa, ka piki ake te kaha o te mahi.
  • Kettlebell Romanian Deadlift: Ka whakamahia e tenei rereketanga he kettlebell hei utu mo te barbell, he rereke te tohatoha taumaha me te wero hopu.
  • Trap Bar Romanian Deadlift: Ka whakamahia e tenei rereketanga he pae mahanga, he maamaa ake i te tuara o raro, ka taea ai te hopu koretake.
  • Sumo Romanian Deadlift: Ko tenei rereketanga ka mahia me te whanui ake o te tuunga, e aro ana ki nga hope me nga glutes nui atu i te putanga tuku iho.

He aha ngā mahi whakapaipai mō te Barbell Banded Romanian Deadlift?

  • Ko te Goblet Squat te whakakii i te Barbell Banded Romanian Deadlift na te mea e mahi ana ki nga uaua mekameka o muri, engari me te aro atu ki nga whaa me te matua, e awhina ana ki te whakapai ake i te kaha o te tinana o raro me te pumau.
  • Ko te Kettlebell Swing tetahi atu mahi e whakakii ana i te Barbell Banded Romanian Deadlift, na te mea ka pai ake te neke o te hinge hip me te pahū, he waahanga matua o te Whakamate Mate a Romanian whai hua.

He kupu whakaurunga mō Barbell Banded Romanian Deadlift

  • Ko te whakangungu barbell mo nga hope
  • Ko te whakakoi tinana o Romanian Deadlift
  • Te whakakaha o te hope me te paera
  • RDL Paihere Barbell
  • Romanian Deadlift me te roopu aukati
  • Ko te whakangungu hip barbell
  • Whakakorikori hope ma te whakamahi Barbell
  • RDL here mo nga hope
  • Te whakapakari hope me te Barbell Deadlift
  • Ko te roopu resistance Romanian Deadlift me Barbell.

Ngā utauta mō tēnei whakapakari tinana

Do Barbell Banded Romanian Deadlift in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play