Thumbnail for the video of exercise: Forearm - Pronation - Artaigilean

Forearm - Pronation - Artaigilean

Tasgadh Buil-bheachdan

Pàirt ChanainLàmhainn a-rithist.
UireadCànan Cànain: Meud na Còir
Mòr-shnaidhighean
Snàidhighean Dhiolmhain

Faigh an leabhar-obrach air an làmhsgrìobh agad!

Sìmreiv ann an dìreach Forearm - Pronation - Artaigilean

Tha an eacarsaich Forearm Pronation Articulations na ghluasad buannachdail a tha gu sònraichte a’ neartachadh fèithean forearm agus ag àrdachadh sùbailteachd caol na làimhe. Tha e na dheagh eacarsaich dha daoine fa leth leithid lùth-chleasaichean, luchd-ciùil, no an fheadhainn a tha a’ faighinn seachad air leòn caol-dùirn no forearm a dh’ fheumas neart forearm nas fheàrr agus gluasad. Le bhith a’ toirt a-steach na h-eacarsaich seo a-steach don chleachdadh aca, faodaidh daoine an coileanadh àrdachadh ann an spòrs no ionnstramaidean a dh’ fheumas gluasad dùirn, cuideachadh le faighinn seachad air dochann, agus casg a chuir air duilgheadasan forearm no caol san àm ri teachd.

A' dèanamh na: Stòras-ceum air ceum Forearm - Pronation - Artaigilean

  • Cùm rud aotrom mar dumbbell no brot nad làimh.
  • Rothaich do ghàirdean gu mall gus am bi do phailme a 'coimhead sìos, a' cumail do uilinn agus do ghàirdean àrd mar stad.
  • Cùm an suidheachadh seo airson beagan dhiog, agus an uairsin tionndaidh do bhogha gu slaodach air ais chun t-suidheachadh tòiseachaidh.
  • Dèan ath-aithris air a’ ghluasad seo 10-15 tursan airson 2-3 seataichean, a’ dèanamh cinnteach gun cùm thu smachd air feadh an cuairteachaidh gu lèir.

Moltan airson a' dèanamh Forearm - Pronation - Artaigilean

  • Gluasad fo smachd: Seachain gluasadan luath is meallta. An àite sin, cuir fòcas air fuaimneachadh slaodach, fo smachd agus supination den bhogha gus na fèithean a thoirt an sàs gu h-èifeachdach. Bidh seo cuideachd a 'lùghdachadh cunnart leòn.
  • Cuideam ceart: Cleachd cuideam a tha dùbhlanach ach a ghabhas làimhseachadh. Is e mearachd cumanta a bhith a 'cleachdadh cuideam a tha ro throm, a dh' fhaodadh cruth neo-iomchaidh agus leòn a dh'fhaodadh a bhith ann. Tha e nas fheàrr tòiseachadh le cuideam nas aotroime agus àrdachadh mean air mhean mar a leasaicheas do neart.
  • Raon iomlan de ghluasad: Dèan cinnteach gu bheil thu a 'tionndadh do bhogha tron ​​​​raon fharsaing de ghluasad aige. Tha seo a 'ciallachadh a bhith a' tionndadh do phailme sìos airson fuaimneachadh agus suas airson supination. Faodaidh gun a bhith a 'cleachdadh an raon iomlan de ghluasad bacadh a chur air èifeachdas an eacarsaich.
  • Briseadh cunbhalach

Forearm - Pronation - Artaigilean Ceistean

Am faod tòrrraichean a dhèanamh Forearm - Pronation - Artaigilean?

Faodaidh, faodaidh luchd-tòiseachaidh an eacarsaich Forearm - Pronation - Articulations a dhèanamh. Is e gluasad sìmplidh a th’ ann a tha a’ toirt a-steach a bhith a’ cuairteachadh do bhogha gus do phailme a thionndadh sìos no a-staigh. Ach, coltach ri eacarsaich sam bith, tha e cudromach tòiseachadh le strì an aghaidh solais agus àrdachadh mean air mhean mar a thig piseach air neart agus sùbailteachd. Ma tha pian no mì-chofhurtachd sam bith ann, bu chòir stad a chuir air an eacarsaich sa bhad. Tha e an-còmhnaidh na dheagh bheachd do luchd-tòiseachaidh stiùireadh fhaighinn bho neach-dreuchd fallaineachd gus dèanamh cinnteach à cruth ceart agus casg a chuir air dochann.

Deuglanaichan cumanta de na Forearm - Pronation - Artaigilean?

  • Dh’ fhaodadh atharrachadh eile air fuaimneachadh forearm a bhith air a mhìneachadh mar an cuairteachadh radial agus ulnar, oir is iad seo an dà phrìomh chnàmhan a tha an sàs sa ghluasad.
  • Dh’ fhaodadh an t-ainm fuaimneachadh forearm a bhith air ainmeachadh cuideachd mar cuairteachadh dùirn, a’ beachdachadh air a’ cheangal dlùth eadar forearm agus dùirn sa ghluasad seo.
  • Is e dòigh eile air fuaimneachadh forearm a chuir an cèill a bhith a’ cuairteachadh a-staigh a’ bhogha, leis gu bheil an gluasad seo a’ toirt a-steach a bhith a’ tionndadh am forearm a-staigh.
  • Faodar iomradh a thoirt air fuaimneachadh forearm cuideachd mar an gluasad gu gluasad fuaimneachaidh, leis gu bheil e a’ toirt a-steach a bhith a’ tionndadh a’ bhogha bho pailme-suas (supination) gu suidheachadh pailme sìos (fuaimneachadh).

Dè na buill-bheachdan a chomplanaicheas sin? Forearm - Pronation - Artaigilean?

  • Curls an ùird: Bidh curls òrd ag obair air a’ brachioradialis, fèith a’ bhogha, a’ leasachadh neart agus seasmhachd a’ bhogha agus mar sin ag àrdachadh èifeachdas fuaimneachadh forearm.
  • Curls Reverse Wrist: Tha an eacarsaich seo ag amas air na fèithean a tha an urra ri leudachadh caol-dùirn, a’ toirt cothromachadh dha na fèithean a bhios ag obair aig fuaimneachadh forearm. Le bhith a 'neartachadh nam fèithean sin, faodaidh tu an raon iomlan de ghluasad agus seasmhachd a' chaol-dùirn agus a 'bhogha a leasachadh, a dh' fhaodadh àrdachadh a dhèanamh air fileantachd agus smachd air gluasadan fuaimneachadh forearm.

Teaigsean ceangailte ri Forearm - Pronation - Artaigilean

  • Eacarsaich forearm cuideam corp
  • Eacarsaich articulations pronation
  • Trèanadh neart forearm
  • Eacarsaich fuaimneachadh cuideam corp
  • Eacarsaichean articulation airson forearms
  • Eacarsaichean cuideam corp airson forearms nas làidire
  • Eacarsaich fuaimneachadh forearm
  • Eacarsaich dachaigh airson neart forearm
  • Trèanadh cuideam corp airson fèithean forearm
  • Aithris fuaimneachaidh airson neart forearm

Innealan airson an eacarsaich seo

Do Forearm - Pronation - Artaigilean in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play