Thumbnail for the video of exercise: StrongMan Crucifix Cùm

StrongMan Crucifix Cùm

Tasgadh Buil-bheachdan

Pàirt ChanainCasaidhean
UireadMeudailichte
Mòr-shnaidhighean
Snàidhighean Dhiolmhain

Faigh an leabhar-obrach air an làmhsgrìobh agad!

Sìmreiv ann an dìreach StrongMan Crucifix Cùm

Tha an StrongMan Crucifix Hold na eacarsaich dùbhlanach a tha gu sònraichte ag amas air na fèithean gualainn is gàirdean, agus aig an aon àm a’ dol an sàs sa chridhe airson cothromachadh agus seasmhachd. Tha e freagarrach airson luchd-dealasach fallaineachd eadar-mheadhanach gu adhartach a tha a’ coimhead ri neart bodhaig àrd agus seasmhachd àrdachadh. Le bhith a’ toirt a-steach an eacarsaich seo a-steach don chleachdadh agad cuidichidh e le bhith a’ leasachadh neart fèithe, ag adhartachadh suidheachadh nas fheàrr, agus ag àrdachadh coileanadh corporra san fharsaingeachd.

A' dèanamh na: Stòras-ceum air ceum StrongMan Crucifix Cùm

  • Leudaich do ghàirdeanan a-mach gu do thaobh, gan cumail co-shìnte ris an talamh. Is e seo an suidheachadh tòiseachaidh.
  • Cùm do dhruim dìreach agus gabh do chridhe an sàs, a 'dèanamh cinnteach gu bheil do bhodhaig ann an loidhne dhìreach bho do cheann gu do shàilean.
  • Cùm an suidheachadh seo cho fada ‘s as urrainn dhut, ag amas air co-dhiù 30 diog airson tòiseachadh.
  • Lùghdaich na cuideaman gu slaodach air do thaobh agus gabh fois mus dèan thu a-rithist an eacarsaich. Cuimhnich gun tarraing thu anail gu cothromach tron ​​​​eacarsaich.

Moltan airson a' dèanamh StrongMan Crucifix Cùm

  • Suidheachadh gàirdean: Bu chòir do ghàirdeanan a bhith air an leudachadh gu h-iomlan ri do thaobh, co-shìnte ris an talamh. Tha e cumanta do luchd-tòiseachaidh an gàirdeanan a leigeil sìos nas ìsle, ach tha seo a 'lùghdachadh èifeachdas an eacarsaich agus faodaidh e cuideam a chur air na guailnean. Cùm do ghàirdeanan dìreach, ach seachain do uilleanan a ghlasadh gus casg a chuir air cuideam neo-riatanach air a’ cho-phàirt.
  • Neart Grip: Chan e mearachd cumanta a bhith ag amas air neart greim. Feumaidh an StrongMan Crucifix Hold grèim làidir gus na cuideaman a chumail airson amannan fada. Cuir a-steach eacarsaichean neartachaidh greim a-steach don chleachdadh àbhaisteach agad agus dèan cinnteach gun cùm thu na cuideaman gu tèarainte ach gun a bhith ro theann oir faodaidh e leantainn gu sgìths làimhe is caol.
  • Anail

StrongMan Crucifix Cùm Ceistean

Am faod tòrrraichean a dhèanamh StrongMan Crucifix Cùm?

Faodaidh, faodaidh luchd-tòiseachaidh feuchainn air eacarsaich StrongMan Crucifix Hold, ach tha e cudromach tòiseachadh le cuideam aotrom gus dochann a sheachnadh. Feumaidh an eacarsaich seo tòrr neart corp àrd, gu sònraichte anns na guailnean agus na gàirdeanan. Tha e cuideachd deatamach cruth ceart a chumail gus cuideam no dochann a sheachnadh. Dh’ fhaodadh e a bhith buannachdail neach-trèanaidh no neach-spòrs eòlach a bhith os cionn a’ chiad beagan oidhirpean. Tha e an-còmhnaidh na dheagh bheachd co-chomhairle a chumail ri solaraiche cùram slàinte mus tòisich thu air eacarsaich ùr sam bith.

Deuglanaichan cumanta de na StrongMan Crucifix Cùm?

  • Crucifix Double Hold with Kettlebells: An àite a bhith a’ cleachdadh barbell, bidh an caochladh seo a’ cleachdadh kettlebells airson dùbhlan greim eadar-dhealaichte agus gus buidhnean fèithe eadar-dhealaichte a thoirt an sàs.
  • Crucifix Hold with Resistance Bands: Bidh an atharrachadh seo a’ cleachdadh bannan dìon an àite cuideaman, a’ ceadachadh strì a ghabhas atharrachadh agus fòcas air seasmhachd fèithe.
  • Crucifix Sead Hold: Tha an atharrachadh seo air a dhèanamh fhad ‘s a tha thu nad shuidhe, a chuireas às do chleachdadh bodhaig nas ìsle agus a’ cuimseachadh a-mhàin air neart bodhaig àrd.
  • Crucifix Hold with Dumbbells: Bidh an atharrachadh seo a’ cleachdadh dumbbells an àite barbell, a bheir dùbhlan eadar-dhealaichte air sgàth gluasad neo-eisimeileach gach gàirdean.

Dè na buill-bheachdan a chomplanaicheas sin? StrongMan Crucifix Cùm?

  • Tha eacarsaich Coiseachd an Tuathanaich a’ cur ris an StrongMan Crucifix Hold oir tha e cuideachd ag amas air neart greim agus seasmhachd a leasachadh, a tha riatanach airson cuideaman a chumail fad gàirdean airson amannan fada.
  • Tha preas os cionn buannachdail ann a bhith a’ cur ris an StrongMan Crucifix Hold leis gu bheil iad a’ neartachadh na h-aon phrìomh bhuidhnean fèithe, a’ toirt a-steach na deltoids agus trapezius, a’ leasachadh comas cuideaman a chumail ann an suidheachadh leudaichte.

Teaigsean ceangailte ri StrongMan Crucifix Cùm

  • StrongMan Crucifix Cùm eacarsaich
  • Eacarsaich ghualainn le cuideam
  • Crucifix Cùm trèanadh
  • Neartachadh ghualainn StrongMan
  • Cùm Crucifix Cuideam
  • Eacarsaichean targaid ghualainn
  • Trèanadh StrongMan airson guailnean
  • Eacarsaich dian gualainn
  • StrongMan Crucifix Hold innleachd
  • Trèanadh seasmhachd gualainn le cuideam

Innealan airson an eacarsaich seo

Do StrongMan Crucifix Cùm in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play