Sled 45├╕ Narrow Stance Leg Press
Profilin'ny Lalana
Efitra momba ny Efitran'ny fomba ataon'ny lalana:
Fanaovana araka ny Sled 45├╕ Narrow Stance Leg Press
Ny Sled 45° Narrow Stance Leg Press dia fanatanjahan-tena manangana tanjaka mikendry ny quadriceps, glutes, ary ny fametahana. Mety tsara ho an'ny atleta, bodybuilders, na izay te hanatsara ny tanjaky ny vatana ambany sy ny fivoaran'ny hozatra. Ny fijoroana tery dia manome lanja bebe kokoa ny hozatry ny fe ivelany ary afaka manampy amin'ny fanatsarana ny fifandanjana sy ny fahamarinan-toerana, ka mahatonga azy io ho fanampim-panazavana sarobidy amin'ny fanazaran-tena rehetra.
Fampiharana: Fampikambana Amin'ny Trandyorenteny Step-by-Step Sled 45├╕ Narrow Stance Leg Press
- Atsofohy ary ampidino moramora ny lampihazo amin'ny alàlan'ny fandresen-dahatra ny lohalikao amin'ny zoro 45 degre, mitazona ny lamosinao hipetraka amin'ny seza.
- Ataovy azo antoka fa ny lohalinao dia mivantana eo amin'ny tongotrao ary aza mihoatra ny rantsan-tongotrao mba hisorohana ny ratra.
- Atsofohy ary atsofohy amin'ny toerana voalohany ny lampihazo amin'ny fampiasana ny ombelahin-tongony, miantoka fa mivelatra tanteraka ny tongotrao fa tsy mihidy.
- Avereno ny fanazaran-tena ho an'ny isan'ny famerimberenana irina, mitazona ny fifehezana ny sehatra mandritra ny hetsika.
Fomba fampiorana Sled 45├╕ Narrow Stance Leg Press
- Fihetseham-po voafehy: Halaviro ny fahadisoana mahazatra amin'ny fampiasana tosika hanainga ny lanja. Mifantoha kosa amin'ny hetsika voafehy sy milamina. Atsofohy miakatra ny lanja amin'ny fampiasana ny voditongony sy ny quadriceps, ary ampidino tsikelikely izany. Izany dia hanampy amin'ny fampidirana am-pahombiazana ireo hozatra kendrena.
- Fihetseham-pihetsiketsehana marina: Aza avela tanteraka na hidio ny lohalikao eo an-tampon'ny hetsika. Fahadisoana mahazatra izay mety hiteraka ratra izany. Fa kosa, miforitra kely amin'ny lohalikao na dia atosiky ny lanjany aza. Toy izany koa, fadio ny fampidinana ny lanja ambany loatra, satria mety hampijaly ny lohalikao izany.
- Lanja mety: Atombohy amin'ny lanja maivana kokoa mba hahazoana antoka fa marina ny endrikao taloha
Sled 45├╕ Narrow Stance Leg Press Fanontaniana maromaro
Azonao afaka ianao voalohany Sled 45├╕ Narrow Stance Leg Press?
Eny, afaka manao fanatanjahan-tena Sled 45° Narrow Stance Leg Press ny vao manomboka. Na izany aza, zava-dehibe ny manomboka amin'ny lanja maivana kokoa mba hiantohana ny endrika mety sy hisorohana ny ratra. Mahasoa ihany koa ny manana mpanazatra na mpanao fanatanjahan-tena za-draharaha manara-maso imbetsaka voalohany mba hahazoana antoka fa vita tsara ny fanazaran-tena. Toy ny amin'ny fanatanjahan-tena rehetra, zava-dehibe ny manafana mialoha ary maninjitra avy eo.
Inona no anton-diona maro amin'ny Sled 45├╕ Narrow Stance Leg Press?
- Single Leg Sled 45° Leg Press: Amin'ity fiovaovana ity, ny tongotra iray dia ampiasaina amin'ny fotoana iray, izay afaka manampy amin'ny famahana ny tsy fifandanjan'ny hozatra sy hampitombo ny hamafin'ny fanazaran-tena.
- High Feet Sled 45° Leg Press: Amin'ny fametrahanao ny tongotrao ambony kokoa amin'ny takelaka dia azonao atao ny mikendry ny hazakazaka sy ny glutes amin'ny fomba mahomby kokoa.
- Low Feet Sled 45° Leg Press: Ity fiovaovana ity dia ny fametrahana ny tongotrao ambany eo amin'ny takelaka, izay manantitrantitra ny quadriceps.
- Sled 45° Leg Press with Bands: Ny fampidirana tady fanoherana amin'ny milina fametahana tongotra dia afaka mampitombo ny hamafin'ny hery ary manome karazana fanoherana hafa mandritra ny hetsika.
Inona no tena efitra mahatsara amin'ny asa mitondra fahatsiarovana azy Sled 45├╕ Narrow Stance Leg Press?
- Lunges: Lunges, toy ny Narrow Stance Leg Press, miasa ny vatanao ambany, indrindra ny quads, glutes, ary ny hodi-doha. Na izany aza, ny lunges koa dia mampirisika ny atiny ary mitaky fahatoniana bebe kokoa, ka mampitombo ny tanjaka sy ny fifandanjana amin'ny ankapobeny.
- Calf Raises: Calf Raises dia mameno ny Sled 45° Narrow Stance Leg Press amin'ny alàlan'ny kendrena ny tapany ambany amin'ny tongotra, indrindra ny hozatry ny zanak'omby, izay matetika tsy miasa amin'ny fanazaran-tena amin'ny tongotra. Izany dia miantoka ny fanazaran-tena boribory tsara amin'ny vatana ambany.
Mots-clé mamihoven'ny Sled 45├╕ Narrow Stance Leg Press
- Narrow Stance Leg Press
- Fanazaran-tena amin'ny milina Sled
- Fanazaran-tena miaraka amin'ny Sled
- Sled 45 Degree Leg Press
- Fanatanjahan-tena Quadriceps Sled
- Fiofanan'ny Sled Machine Fe
- Narrow Stance Sled Press
- Fanazaran-tena amin'ny tongotra 45 degre
- Fampiofanana hery miaraka amin'ny milina Sled
- Fananganana hozatry ny tongotra miaraka amin'ny Sled
Fitaovana ho an'ity fampiasana ity
Do Sled 45├╕ Narrow Stance Leg Press in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















