Thumbnail for the video of exercise: Levier Incline Bolo kelen Disi Presse

Levier Incline Bolo kelen Disi Presse

Profil Latihan

Bahagian BadanDada
PeralatanMesin cekak
Otot Utama
Otot Sekunder

Dapatkan perpustakaan latihan dalam genggaman anda!

Pengenalan kepada Levier Incline Bolo kelen Disi Presse

Lever Incline One Arm Chest Press ye fanga degeli ye min bɛ disi fasaw laɲini fɔlɔ, nka a bɛ baara kɛ ni kamankunw ni senkɔniw fana ye. A ka ɲi mɔgɔ kelen-kelen bɛɛ ma farikoloɲɛnajɛ hakɛ o hakɛ la, kɛrɛnkɛrɛnnenya la minnu b’a fɛ ka farikolo sanfɛla fanga ni farikolo ɲɛfɔli ɲɛ. Nin farikoloɲɛnajɛ in nafa ka bon bawo a bɛ sira di degeliw ma fan kelen fɛ, o bɛ dɛmɛ ka farikolo yɔrɔw balanbaliya ɲɛ ani ka farikolo bɛɛ lajɛlen ka ɲɔgɔndɛmɛ sabati.

Melakukan: Panduan Langkah demi Langkah Levier Incline Bolo kelen Disi Presse

  • Aw bɛ bolokɔni minɛ ni aw bolo kelen ye, aw bolokɔni ɲɛsinnen bɛ duguma, ka a lajɛ ni aw senw ka kɛ fla ye duguma walasa ka sabati.
  • Aw bɛ ninakili bɔ ka bolokɔni gɛrɛntɛ ka taa ɲɛfɛ fo aw bolokɔni ka janya pewu, aw bɛ aw kɔ to ka gɛlɛya sigilan ma ani ka aw jija ka aw lamagacogo kɔlɔsi ani ka a jɔ.
  • Aw bɛ aw jɔ dɔɔni dɔɔni ni aw bolokɔni janyalen don ka ban, o kɔ aw bɛ bolokɔni segin a daminɛyɔrɔ la dɔɔni dɔɔni ka aw to fiɲɛ samali la.
  • Aw bɛ segin nin lamaga in kan aw b’a fɛ ka segin hakɛ min kɛ, o kɔ aw bɛ wuli ka taa bolokɔni tɔ kelen na ka seginkanni hakɛ kelen kɛ.

Tips untuk Melakukan Levier Incline Bolo kelen Disi Presse

  • **Lamaga-lamagali minnu bɛ kɔrɔsi**: Ni aw bɛ Lever Incline One Arm Chest Press kɛ, a nafa ka bon kosɛbɛ ka baara kɛ ni lamaga-lamagaliw ye minnu bɛ kɔrɔsi, minnu bɛ jɔ. Aw bɛ levier gɛrɛntɛ ka bɔ aw disi la ni aw disi fasa ye, o kɔ aw bɛ segin dɔɔni dɔɔni a daminɛyɔrɔ la. Aw ye aw yɛrɛ tanga kɔrɔbɔli ma ka baara kɛ ni fanga ye walima ka farikoloɲɛnajɛ kɛ joona kojugu, barisa o bɛ se ka kɛ sababu ye ka farikolo degun, wa a tɛna farikolo jɔli nafa ɲininen di.
  • **Mɔgɔ minɛcogo ɲuman**: Aw bɛ levier minɛ ni minɛn ye min ka gɛlɛn nka aw kana a siri kojugu. Aw bolokɔnincinin ka kan ka siri bolokɔni na walasa a ka sabati. Aw kana a to aw bolokɔni ka kɔrɔta walima ka a firifiri, barisa o bɛ se ka kɛ sababu ye ka aw bolokɔni jogin.
  • **Aw bɛ aw yɛrɛ tanga ka caya kojugu**:

Levier Incline Bolo kelen Disi Presse Soalan Lazim

Adakah pemula boleh lakukan Levier Incline Bolo kelen Disi Presse?

Ɔwɔ, daminɛbagaw bɛ se ka Lever Incline One Arm Chest Press degeliw kɛ. Nka, a nafa ka bon ka a daminɛ ni girinya nɔgɔman ye walasa ka a cogoya ɲuman sɔrɔ ani ka joginni bali. Nafa b’a la fana ka degelikɛnɛ walima farikoloɲɛnajɛla ŋana dɔ bila ka a kɔlɔsi siɲɛ fɔlɔw la walasa ka a dɔn ko lamaga bɛ kɛ ka ɲɛ. I n’a fɔ farikoloɲɛnajɛ suguya bɛɛ, a nafa ka bon ka dɔ fara i girinya kan dɔɔni dɔɔni ni fanga bɛ ka bonya.

Apakah variasi umum bagi Levier Incline Bolo kelen Disi Presse?

  • Kabɔri bɛ jɛngɛ bolo kelen disi digicogo la: O fɛn caman ɲɔgɔnna in na, kabali masin bɛ kɛ levitiri masin nɔ na, ​​o bɛ jɔrɔnanko kɛ min bɛ to senna lamaga bɛɛ la ani ka dɛmɛ don ka disi fasaw bɔ ɲɔgɔn na.
  • Resistance Band Incline One Arm Chest Press: Nin fɛn caman ɲɔgɔnna bɛ baara kɛ ni resistance band ye sanni ka kɛ levier machine ye, o bɛ se ka kɛ fɛɛrɛ ɲuman ye so farikoloɲɛnajɛw la walima ni i bɛ taa taama na.
  • Stability Ball Incline One Arm Chest Press: O fɛn caman ɲɔgɔnna yeli ye ka farikoloɲɛnajɛ kɛ sabatili bolo kan, o min bɛ i kɔnɔnafili ani ka balansi ni sabatili ɲɛ.
  • Smith Machine Incline One Arm Chest Press: Nin fɛn caman ɲɔgɔnna caman bɛ baara kɛ ni Smith masin ye, min bɛ lamaga sira jɔlen di, o bɛ a to a ka nɔgɔn ka i sinsin disi fasaw kan ani ka girinya sabatili dɔgɔya.

Apakah latihan yang baik sebagai pelengkap untuk Levier Incline Bolo kelen Disi Presse?

  • Push-ups (Push-ups): Push-ups ye farikolo girinya farikoloɲɛnajɛba ye min tɛ disi dɔrɔn de ta, nka a bɛ kɛ ni senkɔni saba ni kamankunw fana ye. O bɛ Lever Incline One Arm Chest Press dafa ni farikolo kulu kelenw baara ye cogo wɛrɛ la ani ka dɔ fara farikolo sanfɛla bɛɛ fanga kan.
  • Masina sigilen Disi digi: Nin degeli in bɛ disi fasaw fana laɲini nka a bɛ bɔ yɔrɔ wɛrɛ la ani ni a bɛ se ka a yɛrɛ tanga cogo wɛrɛ la. A bɛ Lever Incline One Arm Chest Press dafa ni farikoloɲɛnajɛ suguya caman kɛli ye disi fasaw ma, ka farikolo falencogo ɲuman ni fanga sabati.

Kata kunci berkaitan dengan Levier Incline Bolo kelen Disi Presse

  • Leverage Machine Disi ka farikoloɲɛnajɛ
  • Bolo kelen Disi digicogo degeliw
  • Incline Chest Press ni Leverage Machine ye
  • Disi jɔli degeliw
  • Bolo kelen Leverage Disi Presse
  • Incline Leverage Masini ka farikoloɲɛnajɛ
  • Fanga Degeli Disi degecogo
  • Levier Incline Disi Presse Technique (Fɛn min bɛ kɛ ni disi ye
  • Disi farikoloɲɛnajɛ min bɛ kɛ fan kelen fɛ
  • Disi degeliw ɲɛtaa ni Leverage Machine ye

Minɛn ninnu kɛfɛko

Do Levier Incline Bolo kelen Disi Presse in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play