
Weighted Squat Jump with Plate
Profilin'ny Lalana
Efitra momba ny Efitran'ny fomba ataon'ny lalana:
Fanaovana araka ny Weighted Squat Jump with Plate
Ny Weighted Squat Jump miaraka amin'ny Plate dia fanatanjahan-tena mavitrika sy feno izay mikendry ny hozatry ny vatana ambany indrindra, anisan'izany ny quadriceps, ny hatoka, ny glutes ary ny zanak'omby, ary koa ny fampidirana ny fotony sy ny fanatsarana ny fifandanjana sy ny fandrindrana. Ity fanazaran-tena ity dia mety ho an'ny olona eo amin'ny ambaratonga antonony ka hatramin'ny ambaratonga avo lenta izay mikasa ny hampitombo ny heriny mipoaka, ny fiaretan'ny hozatra ary ny fahaizany ara-panatanjahantena amin'ny ankapobeny. Amin'ny fampitomboana ny fanoherana amin'ny fitsambikinana squat nentim-paharazana, dia manamafy ny fanazaran-tena izany, mitarika ho amin'ny fanatsarana ny tanjaky ny hozatra sy ny tonony, ka mahatonga azy io ho fanampim-panampiana tsara ho an'ny fampiofanana matanjaka na fampiofanana amin'ny fotoana ambony (HIIT).
Fampiharana: Fampikambana Amin'ny Trandyorenteny Step-by-Step Weighted Squat Jump with Plate
- Ampidino amin'ny squat ny vatanao amin'ny alàlan'ny fandresen-dahatra ny lohalinao ary manosika ny andilanao hiverina toy ny hoe mipetraka eo amin'ny seza ianao, ary ataovy izay hahazoana antoka fa tsy mihoatra ny rantsan-tongotrao ny lohalikao.
- Atsofohy amin'ny voditongony ary mipoaka amin'ny fitsambikinana, ary mitazona ny takelaka mavesatra eo amin'ny tratranao.
- Rehefa miorim-ponenana ianao, dia ataovy moramora izany, misintona ny fiantraikany amin'ny alàlan'ny fanerena avy hatrany ny lohalikao amin'ny toeran'ny squat.
- Avereno ny squat mitsambikina, mitazona ny fifehezana sy ny endrika mandritra ny fanazaran-tena.
Fomba fampiorana Weighted Squat Jump with Plate
- Fadio ny manavesatra be loatra: Ny fahadisoana iray tsy maintsy ialana dia ny fampiasana lanja mavesatra loatra. Mety hitarika amin'ny endrika tsy mety izany ary hampitombo ny mety ho ratra. Atombohy amin'ny lanja maivana kokoa ary mitombo tsikelikely rehefa mihamatanjaka sy mahazo aina kokoa amin'ny fanatanjahan-tena ianao.
- Fanafanana: Mety hisy fiantraikany lehibe ny fanazaran-tena mitsambikina, noho izany dia zava-dehibe ny manafana tsara alohan'ny hanombohanao. Izany dia afaka manampy amin'ny fisorohana ny ratra sy hahazoana antoka fa vonona ny hozatrao amin'ny fanazaran-tena.
- Tany Malemy: Rehefa mitsambikina ianao dia miezaha hanao izany amin'ny fomba malefaka araka izay azo atao. Mafy ny fipetrahana
Weighted Squat Jump with Plate Fanontaniana maromaro
Azonao afaka ianao voalohany Weighted Squat Jump with Plate?
Eny, ny vao manomboka dia afaka manao ny Weighted Squat Jump miaraka amin'ny Plate fanatanjahan-tena, fa soso-kevitra ny hanomboka amin'ny lanja maivana kokoa na ny vatana fotsiny mba hiantohana ny endrika mety sy hisorohana ny ratra. Tsara ihany koa ny manana olona mahay momba ny fahasalamana, toy ny mpanazatra, hitarika amin'ny endrika sy teknika marina. Toy ny amin'ny fanazaran-tena vaovao rehetra, ireo vao manomboka dia tokony hanomboka miadana ary hampitombo tsikelikely ny hamafiny rehefa mihatsara ny tanjany sy ny fiaretany.
Inona no anton-diona maro amin'ny Weighted Squat Jump with Plate?
- Kettlebell Weighted Squat Jump: Ity fiovaovana ity dia misy ny fampiasana kettlebell, izay tazoninao amin'ny haavon'ny tratra mandritra ny fitsambikinana.
- Jump Squat Weighted Single-Arm: Manampy fanamby fanampiny izany amin'ny fitakiana anao hitazona ny lanjany amin'ny tanana iray ihany, manatsara ny fifandanjana sy ny fahamarinan-toerana fototra.
- Mitsambikina Squat Weighted miaraka amin'ny Baolina Fanafody: Amin'ity fiovaovana ity dia mampiasa baolina fanafody izay tazoninao amin'ny haavon'ny tratra na ambony ianao amin'ny fanamby fanampiny.
- Weighted Squat Jump with Sandbag: Ity fiovaovana ity dia mampiasa kitapo fasika, izay azonao tazonina eo anoloan'ny tratranao na eo an-tsorokao, manampy singa fanampiny amin'ny tsy fandriam-pahalemana amin'ny fanazaran-tena.
Inona no tena efitra mahatsara amin'ny asa mitondra fahatsiarovana azy Weighted Squat Jump with Plate?
- Lunges: Lunges dia manolotra hetsika tokana izay manohitra ny fifandanjanao sy ny fandrindranao, izay afaka manatsara ny fahombiazan'ny Weighted Squat Jump with Plate amin'ny fanatsarana ny fahamarinan-toerana sy ny fifehezana ny hozatra.
- Calf Raises: Ity fanazaran-tena ity dia mikendry manokana ny hozatry ny zanak'omby, izay miasa mandritra ny dingana hitsambikina amin'ny Weighted Squat Jump with Plate, ka manampy amin'ny fampitomboana ny hery sy ny haavon'ny fitsambikinana.
Mots-clé mamihoven'ny Weighted Squat Jump with Plate
- Weighted Squat Jump fanazaran-tena
- Fanatanjahan-tena mitsambikina Plate Squat
- Fanatanjahan-tena manamafy fe
- Weighted Squat Jump ho an'ny fe
- Fiofanan'ny Plate Squat Jump
- Fanatanjahan-tongotra mavesatra
- Fanazaran-tena fananganana hozatra fe
- Squat Jump miaraka amin'ny Plate routine
- Fanatanjahan-tena mavesatra ho an'ny fe
- Fanatanjahan-tena mahery vaika miaraka amin'ny lanja
Fitaovana ho an'ity fampiasana ity
Do Weighted Squat Jump with Plate in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















