Thumbnail for the video of exercise: Hinge Hipi PVC

Hinge Hipi PVC

Āhuatanga whakamahi

Kōaro TinanaNgo-pango
TaputapuTikapa
Kōaro Mīhini
Kōaro Tuarua

Tiki i te whare taonga mahi i runga i ō pōtae!

Whakataki ki te Hinge Hipi PVC

Ko te PVC Hip Hinge he mahi whai hua e aro nui ana ki nga uaua o te tuara o raro, te hamstrings, me te glutes, e whakatairanga ana i te kaha me te ngawari. He pai mo nga tangata o nga taumata whakapakari tinana katoa, inaa ko te hunga e rapu ana ki te whakapai ake i o raatau mekameka o muri, ki te whakanui ranei i a raatau mahi i roto i nga nekehanga penei i te riiki mate, te piu kettlebell ranei. Ka pirangi nga tangata ki te mahi i tenei mahi na te mea ehara i te mea ka awhina noa ki te whakapai ake i te kaha o te tinana me te tuunga engari ka awhina ano hoki ki te aukati i te whara ma te whakaako i nga tikanga hii-hiwi tika.

Whakarite i te: He Whakateretere-Whakamārama Hinge Hipi PVC

  • Whakanohoia o waewae ki te whanui o te huha, whakapikohia o turi, kia mau tonu te tuara.
  • Tīmatahia te korikori mā te turaki i ō hope ki muri me te whiri ki te hope i te wa e piri tonu ana te putorino PVC ki to mahunga, runga tuara, me te hiku.
  • Whakaitihia to rama kia noho whakarara ki te whenua, kia rongo ranei koe i te toronga o to hamstrings, me te pupuri i nga waahi e toru o te whakapiri ki te paipa PVC.
  • Me ata hoki mai ki te tuunga timatanga ma te turaki i o hope ki mua me te tu tika, kia mau tonu te paipa PVC ki to mahunga, runga tuara, me te hiku puta noa i te nekehanga.

Nga Tohu mō te Whakaputa Hinge Hipi PVC

  • Te Huringa Hipi Tika: Me timata te nekehanga hinge ma te turaki i to hope ki muri, kaua ma te piko ki te hope. He hapa noa tenei ka arahi ki te riu o raro. Whakaarohia he pakitara kei muri i a koe ka ngana koe ki te turaki i to hope ki muri kia pa atu.
  • Kia Totika o Waewae: Me noho totika tonu o waewae engari kaua e raka puta noa i te mahi. He pai te piko o nga turi, engari kaua e piko kia nui rawa na te mea ka neke atu te arotahi mai i to hope me o turi.
  • Kia mau ki te ukoro: Whakanohia o uaua matua puta noa i te mahi. Ma tenei ka awhina i to tinana me te tiaki i to tuara. A

Hinge Hipi PVC He Pātai Ā Tene

Ka taea e ngā tāngata kapihi te Hinge Hipi PVC?

Ae, ka taea e te hunga timata te mahi i nga mahi a te PVC Hip Hinge. Ka whakamahia tenei mahi hei taputapu whakangungu hei whakaako i te ahua tika mo nga nekehanga penei i te squats, deadlifts ranei. He ngawari, he haumaru hoki ki te mahi, e pai ana mo te hunga timata. Heoi, pera i nga mahi hou, he mea nui kia ata timata me te aro ki te ahua tika kia kore ai e whara. Mena ka taea, me tono he kaiwhakangungu, he tangata mohio ranei hei arahi ia koe i roto i te kaupapa i te tuatahi.

He aha ngā rerekētanga māori o te Hinge Hipi PVC?

  • Ko te Hinge Hipi PVC me te Tae Ki runga: Ka taapirihia e tenei rereketanga tetahi waahanga o runga o te tinana, ka eke koe ki runga me te putorino PVC i a koe e whiri ana ki nga hope.
  • PVC Hip Hinge me te Hurihuri: I roto i tenei putanga, ka taapirihia e koe he whiri ki to hope i a koe e pupuri ana i te putorino PVC, e awhina ana ki te whakauru i o uaua.
  • PVC Hip Hinge me Squat: Ko tenei rereketanga ka whakakotahi i te hinge hipoki me te squat, e whakarato ana i te mahi tinana o raro.
  • PVC Hip Hinge with Lateral Step: Kei roto i tenei putanga tetahi taahiraa taha i a koe e mahi ana i te hinge hipoki, e awhina ana ki te aro ki to huha o waho me nga uaua o te kopu.

He aha ngā mahi whakapaipai mō te Hinge Hipi PVC?

  • Ko nga ata pai tetahi atu mahi tino pai na te mea e whakatairanga ana i nga nekehanga hinge hip, e aro ana ki te tuara o raro, ki nga hiku, me nga hamstrings, he rite ki te PVC Hip Hinge.
  • Ka taea hoki e Kettlebell Swings te whakakii i te PVC Hip Hinge i te mea e hiahia ana ratou ki te nekehanga hinge hip rite, a ka awhina ratou ki te hanga mana pahū i roto i nga hope, ka taea te whakapai ake i te mahi o te PVC Hip Hinge.

He kupu whakaurunga mō Hinge Hipi PVC

  • Mahi Mahi Hinge PVC
  • Te Mahi Hinge Hip me te Rakau
  • Kohikohi Hipi Rakau PVC
  • Te Whakakaha Hipi me te PVC
  • Whakangungu Hinge Hip me te Rakau PVC
  • Te Mahi Hinge Hipi Paipa PVC
  • Te Mahi Mahi Hipi me te PVC
  • Ko te Whakaakoranga Rakau PVC mo nga Hips
  • Hipi Hinge Movement with PVC
  • Te Mahi Whakangoikore PVC Hip

Ngā utauta mō tēnei whakapakari tinana

Do Hinge Hipi PVC in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play