Thumbnail for the video of exercise: Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick

Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick

Sawirka Beerka

Qalabka JidkaBoomaHin tilmaamte wakii mi’aa.
QalabkaDuuthii tiin galleessa.
Jidhka Ugu Horeeya
Jidhka Labaad

Qalabka beerka waxaa kaaga baxsan kartaa xureedkaada!

Waxaa la soo saaray Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick

Bent Leg Circle Kick shaakala daayinamikii kan core, glutes, fi hip flexors irratti xiyyeeffatee cimsu yoo ta'u, madaallii fi qindoomina fooyyessa. Namoota jalqabaa fi kanneen sagantaa deebisanii dhaabuu keessa jiran dabalatee namoota fiitness jaallatan sadarkaa hundaaf mijataa dha. Namoonni shaakala kana gochuu kan barbaadan humna qaama isaanii isa gadii guddisuuf, tasgabbii isaanii fooyyessuuf, akkasumas qaama isaanii waliigalatti socho'uu danda'u guddisuuf.

Axad a Step-by-Step Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick

  • Miila kee mirgaa lafa irraa kaasi, jilba keetiin gara kofa digrii 90tti jilbeenfadhu.
  • Miila kee mirgaatiin sochii geengoo gochuu jalqabi, kallattii sa’aatiitiin sochoosi.
  • Miila kee bakka jalqabaatti deebisuudhaan geengoo xumuri.
  • Sochii kana hamma irra deddeebi’uu barbaaddeef irra deebi’i, achiis gara miila bitaatti jijjiiriitii shaakala walfakkaatu raawwadhu.

Manaahij a beerka Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick

  • Unka Sirrii: Dogoggorri beekamaan tokko yeroo shaakala raawwattu unka sirrii ta’e eeguu dhabuudha. Dugda kee qajeelaa fi wiirtuun kee sochii hunda keessatti bobba’uu qaba. Yeroo miila kee ol kaaftu kofa digrii 90 irratti ta’uu qaba, miilli kee immoo jilbeenfachuu qaba.
  • Sochii To’atame: Shaakala kana keessatti ariifachuu irraa fagaadhu. Shaakala kana irraa bu’aa guddaa argachuuf furtuun rukuttaa tokkoon tokkoon isaa to’annoo fi sirritti raawwachuudha. Kunis maashaalee kee haala bu’a qabeessa ta’een hirmaachisuufi madaallii kee fooyyessuuf gargaara.
  • Garmalee dheeressuu irraa fagaachuu: Dogoggorri beekamaan yeroo rukuttaa miila garmalee dheeressuudha. Kunis dhiphina ykn miidhamuu fiduu danda’a. Kicks kee daangaa siif mijatu keessa akka turu mirkaneessi.
  • Shaakala Walsimaa: Yeroo Bent raawwachuuf jennu walsimachuun furtuudha

Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick Su'aalaha la waydiin karo

Maxaa keena dadka cusub ee Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick?

Eeyyee, namoonni jalqabaa shaakala Bent Leg Circle Kick gochuu danda’u. Haa ta'u malee suuta jalqabuu fi miidhaan kamiyyuu akka hin mudanneef foormii sirrii ta'e eeguu irratti xiyyeeffachuun barbaachisaadha. Shaakala kana garmalee yoo itti ulfaate ykn miira namaa kan hin tolle yoo ta’e, sochii sana fooyyessuu ykn shaakala adda ta’e yaaluun faayidaa qabaachuu danda’a. Akkuma yeroo hunda ogeessa fiitness ykn ogeessa fayyaa qaamaa mariisisuun sochiin qaamaa sirritti fi nagaa ta'ee akka hojjetamaa jiru mirkaneessuun gaariidha.

Maxaa laga yaabo inuu la kulmo Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick?

  • Dachaa Dachaa Qaxxaamuraa Geengoo Miilaa (Double Bent Leg Circle Kick) jijjiirama caalaatti guddate yoo ta’u, miilli lamaan yeroo rukuttaa raawwatan jilba irratti kan qaxxaamuran ta’a.
  • Jumping Bent Leg Circle Kick jedhamu kun rukuttaa walakkaa keessatti utaalcha galchuudhaan rakkina dabalataa dabalata.
  • Rukuttaan Geengoo Miila Qaxxaamuraa Naanna’uu (Spinning Bent Leg Circle Kick) kan raawwatu rukuttaa kennuu isaa dura bakka miila qaxxaamuree jiru eeguun naannoo guutuu raawwachuu qaba.
  • Reverse Bent Leg Circle Kick jechuun rukuttaa kallattii faallaa yeroo biraatiin raawwachuu kan of keessaa qabu yoo ta’u, kunis qindoominaa fi jijjiirama nama raawwatu qormaata ta’a.

Maxaa lagu kala qaybiyo sawirrada sarreeya ee Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick?

  • "Flutter Kicks" shaakala biraa Bent Leg Circle Kick kan dabalu yoo ta'u, maashaalee garaa gadii fi hip flexors irrattis kan xiyyeeffatan yoo ta'u, sochiin saffisaan wal jijjiiru ammoo dha'annaa onnee guddisuu fi dandeettii onnee fi ujummoolee dhiigaa guddisuuf gargaara.
  • "Leg Raises" Bent Leg Circle Kick'f dabalata guddaa dha sababiin isaas maashaalee garaa gadii fi hip flexors irrattis xiyyeeffata, garuu haala caalaatti static fi to'atameen, kunis obsa fi tasgabbii maashaalee fooyyessuuf gargaaruu danda'a.

Ereyo la xiriira Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick

  • Sochii qaamaa ulfaatina qaamaa hip
  • Sochii qaamaa rukuttaa rukuttaa Geengoo Miila Qaxxaamuraa
  • Shaakala jilbaa cimsuu
  • Ulfaatina qaamaa geengoo rukuttaa
  • Sochii qaamaa manaa jilbaaf
  • Sochii qaamaa meeshaa hin qabne hip
  • Bent Leg Kick sochii jilbaatiif
  • Sochii qaamaa ulfaatina qaamaa kan jilba daddeessuu danda'uuf
  • Barmaatilee sochii qaamaa Circle Kick
  • Teeknika Rukutuu Geengoo Miila Qaxxaamuraa

Meeshaalee sochii kanaaf

Do Miila Qaxxaamuraa Geengoo Kick in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play