Thumbnail for the video of exercise: Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady

Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady

Profilin'ny Lalana

Part(ibe) tànanaMakofafa aoriana.
EkipamentaKabe.
Misarika amin'ny
Misarika foana amin'ny

Mandefa ny boky fampiharana ny lalana ao amin'ny pochika anao!

Fanaovana araka ny Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady

Ny Cable Bent-Over Single Arm Neutral Grip Kickback miaraka amin'ny Rope Attachment dia fanatanjahan-tena mahomby amin'ny fanamafisana sy fanamafisana ny triceps ary fanatsarana ny tanjaky ny vatana ambony. Safidy tsara ho an'ny olona amin'ny haavo ara-batana rehetra izany, ao anatin'izany ny bodybuilders, ny atleta, na izay te hanatsara ny famaritana sy ny tanjaka. Ny fampiasana tariby sy tady fametahana dia miantoka ny fihenjanana mitohy amin'ny hozatra mandritra ny fanazaran-tena, izay mitarika ho amin'ny fanentanana sy ny fitomboan'ny hozatra mahomby kokoa.

Fampiharana: Fampikambana Amin'ny Trandyorenteny Step-by-Step Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady

  • Mijoroa manoloana ny milina tariby, raiso amin'ny tanana iray ny tady tady ary miondrika eo amin'ny andilany mandra-pahatongan'ny vatanao saika mifanandrify amin'ny tany, ataovy mahitsy ny lamosinao.
  • Atsofohy miakatra ny kihonao mba hitovy amin'ny tany ny sandrinao ambony, ary miondrika amin'ny zoro 90 degre ny kihonao, izany no toerana hanombohanao.
  • Tazony hatrany ny sandrinao ambony, ahitsio ny kiho ary atsipazo miverina araka izay azo atao ny tahony, mifantoka amin'ny fampihenana ny triceps.
  • Avereno tsikelikely amin'ny toerana fiaingana ny tahony ary avereno ilay fanazaran-tena ho an'ny famerimberenana isan-karazany alohan'ny hifindrana amin'ny sandry hafa.

Fomba fampiorana Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady

  • Fitoeran-tsandry: Ny sandrinao ambony dia tokony hitovy amin'ny tany ary ny kihonao dia miondrika amin'ny zoro 90 degre. Ataovy azo antoka ny hitazona ny sandrinao ambony mandritra ny fanazaran-tena, fa ny sandrinao ihany no mihetsika. Ny fahadisoana mahazatra dia ny manetsika ny sandry iray manontolo, izay mampihena ny fahombiazan'ny fanatanjahan-tena amin'ny triceps.
  • Hetsika voafehy: Mampiasà fihetsiketsehana miadana sy voafehy hanitarana ny sandrinao ary hamerina azy amin'ny toerana voalohany. Izany dia manampy amin'ny fampitomboana ny fidiran'ny hozatra ary hisorohana ny ratra. Ialao ny fampiasana zezika hanodinana ny lanja, izay fahadisoana mahazatra izay mety hitarika ho amin'ny endrika ratsy sy mety ho ratra.
  • Fifehezana: Ataovy azo antoka fa mafy orina nefa mahazo aina ny tady. Raha tery loatra ny fitananao dia afaka izany

Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady Fanontaniana maromaro

Azonao afaka ianao voalohany Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady?

Eny, afaka manao ny Cable Bent-Over Single Arm Neutral Grip Kickback miaraka amin'ny Tady Attachment fanazaran-tena, saingy zava-dehibe ny manomboka amin'ny lanja maivana mba hiantohana ny endrika mety sy hisorohana ny ratra. Ity fanazaran-tena ity dia mikendry ny triceps ary mitaky haavon'ny tanjaky ny sandry sy ny fahamarinan-toerana. Amporisihina ny manana mpampiofana na mpanao fanatanjahan-tena efa za-draharaha hanara-maso ireo ezaka vitsivitsy voalohany mba hahazoana antoka fa vita tsara ny fanazaran-tena. Toy ny amin'ny fanazaran-tena vaovao rehetra, ireo vao manomboka dia tokony hanomboka miadana ary hampitombo tsikelikely ny lanjany rehefa mihatsara ny tanjany sy ny endriny.

Inona no anton-diona maro amin'ny Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady?

  • Ny fiovaovana iray hafa dia ny Cable Bent-Over Single Arm Pronated Grip Kickback, izay ampiasanao fehezam-boninkazo fa tsy fingotra tsy miandany.
  • Ny Cable Bent-Over Single Arm Supinated Grip Kickback dia safidy iray hafa, izay ampiasanao ny fikapohana ambany.
  • Azonao atao koa ny manandrana ny Cable Bent-Over Single Arm Neutral Grip Kickback miaraka amin'ny tarika fa tsy milina cable.
  • Farany, azonao atao ny manao ny Cable Bent-Over Single Arm Neutral Grip Kickback miaraka amin'ny kettlebell ho an'ny karazana fanoherana hafa.

Inona no tena efitra mahatsara amin'ny asa mitondra fahatsiarovana azy Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady?

  • Close-Grip Bench Presses dia fanazaran-tena hafa mifandraika amin'ny fampidiran'izy ireo ny triceps ihany koa, fa misy ihany koa ny tratra sy ny soroka, manome fanazaran-tena feno kokoa amin'ny vatana ambony ary manatsara ny hery ankapobeny izay afaka manampy amin'ny fanatsarana ny fampisehoana amin'ny Cable Bent-Over Single Arm Neutral Grip Kickback.
  • Ny Push-ups dia afaka mameno ny Cable Bent-Over Single Arm Neutral Grip Kickback rehefa mandray anjara amin'ny triceps, tratra ary soroka izy ireo, mampiroborobo ny tanjaky ny vatana ambony sy ny fiaretana, izay afaka manampy amin'ny fampisehoana tsara kokoa sy ny vokatra amin'ny fanazaran-tena Cable Kickback.

Mots-clé mamihoven'ny Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady

  • Fanazaran-tena Kickback Cable
  • Kickback tariby sandry tokana
  • Fanatanjahan-tena tsy miandany amin'ny sandriny
  • Fanazaran-tena amin'ny tariby ambony
  • Fanazaran-tsandry fametahana tady
  • Cable Miondrika Kickback
  • Fitness Cable Arm Workout
  • Fanazaran-tena tsy miandany amin'ny sandry tokana
  • Fanazaran-tena amin'ny tariby ho an'ny sandry ambony
  • Fanazaran-tena kickback amin'ny tady

Fitaovana ho an'ity fampiasana ity

Do Cable miondrika amin'ny sandry tokana neutral grip kickback miaraka amin'ny tady in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play