Thumbnail for the video of exercise: Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball

Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball

Profilin'ny Lalana

Part(ibe) tànanaMotonta hatrany
EkipamentaBola fahasimbola
Misarika amin'ny
Misarika foana amin'ny

Mandefa ny boky fampiharana ny lalana ao amin'ny pochika anao!

Fanaovana araka ny Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball

Ny Dead Bug miaraka amin'ny Stability Ball dia fanatanjahan-tena manatanjaka fototra izay manatsara ny fifandanjana, ny fitoniana ary ny fandrindrana. Tena mety ho an'ny olona amin'ny ambaratonga ara-batana rehetra izy io, indrindra fa ireo izay mikasa ny hanatsara ny tanjany fototra sy ny posture. Tena ilaina ity fanazaran-tena ity satria mikendry vondrona hozatra maro miaraka izy, manampy amin'ny fampihenana ny fanaintainana ambany, ary afaka manampy amin'ny fanatsarana ny fahaiza-manao ara-panatanjahantena.

Fampiharana: Fampikambana Amin'ny Trandyorenteny Step-by-Step Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball

  • Ampidiro ao anaty tsihy ny lamosinao ary tsidiho ny lamosinao ambany mba hahazoana antoka fa mijanona ho fisaka mandritra ny fanazaran-tena.
  • Ampidino moramora ny sandrinao havanana sy ny tongotrao havia hiala amin'ny baolina, atsangano mahitsy izy ireo ary mifanandrify amin'ny tany ary mitazona ny tsindry amin'ny baolina amin'ny sandrinao sy ny tongotrao sisa.
  • Mijanòna kely eo amin'ny farany ambany amin'ny hetsika, dia avereno tsimoramora ny tananao sy ny tongotrao amin'ny toerana voalohany, raha mitazona ny fotony sy ny lamosinao ao anaty tsihy.
  • Avereno amin'ny sandrinao havia sy ny tongotrao havanana ilay hetsika, ary tohizo ny sisiny mifandimby amin'ny isa irina.

Fomba fampiorana Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball

  • Tazony ny fifandanjana: Ny fanalahidin'ity fanazaran-tena ity dia ny fifandanjana. Rehefa manitatra ny sandrinao sy ny tongotrao mifanohitra ianao, dia tazony tsy ho eo amin'ny sandrinao sy ny tongotrao ilay baolina fitoniana. Mitaky hery sy fifehezana fototra izany. Raha hitanao mihetsiketsika na milatsaka ny baolina, dia mety ho haingana loatra ianao na tsy ampy hery ilaina. Miadana ary mifantoka amin'ny fitazonana ny fifehezana.
  • Fihetseham-po voafehy: Rehefa mamelatra ny sandrinao sy ny tongotrao dia ataovy miadana sy voafehy. Fadio ny fihetsiketsehana haingana na mikoropaka, izay mety hiteraka ratra na fahaverezan'ny fifandanjana.
  • Tazony amin'ny lamosinao ny lamosinao: Ny hadisoana mahazatra dia ny miondrika ny lamosina mandritra ny fanatanjahan-tena, izay mety

Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball Fanontaniana maromaro

Azonao afaka ianao voalohany Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball?

Eny, ny vao manomboka dia afaka manao ny Dead Bug miaraka amin'ny Stability Ball fanatanjahan-tena. Na izany aza, zava-dehibe ny miantoka ny endrika sy ny teknika mety mba hisorohana ny ratra. Ity fanazaran-tena ity dia mahasoa amin'ny fanatsarana ny fahamarinan-toerana sy ny tanjaka. Raha vao manomboka ianao dia atombohy amin'ny famerimberenana kely kokoa ary ampitomboy tsikelikely rehefa mihamitombo ny herinao sy ny fiaretanao. Mety hanampy koa ny manana mpanazatra na olona manana traikefa hitarika anao amin'ny voalohany.

Inona no anton-diona maro amin'ny Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball?

  • Single Arm Dead Bug miaraka amin'ny Stability Ball: Raha tokony hampihetsika ny sandry sy ny tongotra miaraka ianao, dia manetsika ny sandry iray sy ny tongotra mifanohitra ianao, izay manampy fanamby fanampiny amin'ny fandrindrana sy ny fifandanjanao.
  • Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball sy Dumbbells: Ny fihazonana dumbbell amin'ny tanana tsirairay mandritra ny fanazaran-tena dia mampitombo ny enta-mavesatra eo amin'ny vatanao ambony sy ny fotony.
  • Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball sy Pulse: Amin'ity fiovaovana ity, amin'ny faran'ny fanitarana tsirairay, dia manao pulso kely na fanosehana fanampiny ianao, izay manamafy ny fidiran'ny hozatrao fototra.
  • Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball sy Twist: Rehefa manitatra ny sandrinao sy ny tongotrao ianao, dia ampidirinao ny torso, izay mitondra ny hozatrao oblique milalao miaraka amin'ny fotony.

Inona no tena efitra mahatsara amin'ny asa mitondra fahatsiarovana azy Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball?

  • Ny Swiss Ball Jackknife dia fanazaran-tena hafa mameno ny Dead Bug miaraka amin'ny Stability Ball, satria mampiasa baolina fitoniana ihany koa izy mba hampidirana ny hozatra fototra sy hanatsara ny fandrindrana sy ny fifandanjana.
  • Ny fanazaran-tena amin'ny Bird Dog dia famenoana lehibe amin'ny Dead Bug miaraka amin'ny Stability Ball satria izy io dia fanatanjahan-tena hafa mifototra amin'ny tany, tsy misy fiatraikany izay mifantoka amin'ny fotony, ary mandray anjara amin'ny lamosina ambany sy ny glutes, mampiroborobo ny fahamarinan-toerana sy ny fifandanjana amin'ny ankapobeny.

Mots-clé mamihoven'ny Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball

  • Fanazaran-tena amin'ny baolina maty antoka
  • Fanazaran-tena ho an'ny valahana maty Bug
  • Fanamafisana fototra miaraka amin'ny Ball Stability
  • Fanazaran-tena ho an'ny andilany
  • Fampiofanana andilany maty
  • Andilany Toning miaraka amin'ny Stability Ball
  • Fanazaran-tena fototra maty Bug
  • Stability Ball Workout ho an'ny Core
  • Fanatanjahantena Maty Bug miaraka amin'ny Fitness Ball
  • Fanatanjahan-tena manapaka ny andilany miaraka amin'ny baolina fitoniana

Fitaovana ho an'ity fampiasana ity

Do Maty Bug miaraka amin'ny Stability Ball in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play