Thumbnail for the video of exercise: Bodyweight Pulse Squat

Bodyweight Pulse Squat

Дасгалын товчлол

Хэсэг Мөрдөгчид, ТанхимТайлбар: цэнхэр хийдийн хэсгүүд.
Тоног товчХэмжэнд хэрэглэх хэсгийн жин
Үндсэн хүчлэлGluteus Maximus, Quadriceps
Дэд хүчлэлAdductor Magnus, Soleus

Дасгалын сангийг өндөрсөнд аваарай!

Товчлол Bodyweight Pulse Squat

Bodyweight Pulse Squat нь таны дөрвөлжин, өгзөг, шөрмөсний булчингуудад чиглүүлж, хүчирхэгжүүлэхийн зэрэгцээ тэнцвэр, хөдөлгөөнийг сайжруулдаг доод биеийн динамик дасгал юм. Энэ нь эрчим хүчийг тохируулах боломжтой, ямар ч тоног төхөөрөмж шаарддаггүй тул анхлан болон ахисан түвшний фитнесс сонирхогчдод тохиромжтой дасгал юм. Хүмүүс биеийн доод хэсгийг чангалж, биеийн тогтвортой байдлыг сайжруулж, биеийн байрлалыг сайжруулахад үр дүнтэй байхын тулд энэ дасгалыг өдөр тутмынхаа дасгалд оруулахыг хүсч болно.

Дасгал дүүргийн алхам бүртэлх туториал Bodyweight Pulse Squat

  • Дасгалыг эхлээд сандал дээр сууж байгаа мэт өвдгөө бөхийлгөж, ташаагаа доошлуулж, цээжээ босоо, өвдгөө хөлийн хуруун дээр байрлуул.
  • Таны гуя газартай параллель байх үед бүрэн босоод зогсохын оронд энэ хонгилын байрлалд бага зэрэг дээш доош хөдөлж импульс хийнэ.
  • Эдгээр жижиг дээш доош хөдөлгөөнийг хэдхэн секундын турш хийж, дараа нь анхны байрлал руугаа буцахын тулд өсгийгөөр түлхэнэ.
  • Энэ процессыг хүссэн тооны давталтаараа давтаж, зөв ​​хэлбэр, хяналтыг бүхэлд нь хадгална.

Хийх заавар Bodyweight Pulse Squat

  • **Өвдөгний үеийг хэт сунгахаас зайлсхий**: Түгээх үедээ өвдгөө хөлийнхөө хурууны хажуугаар сунгах нь нийтлэг алдаа юм. Энэ нь таны өвдөг дээр шаардлагагүй ачаалал өгч, гэмтэл учруулж болзошгүй. Үүнээс зайлсхийхийн тулд өвдөг чинь хөлийнхөө хуруутай яг таарч, хажуугаар нь сунгахгүй байх хэрэгтэй.
  • **Өөрийн цөмийг оролцуул**: Таны цөм бүх дасгалын туршид ажиллах ёстой. Энэ нь тэнцвэр, тогтвортой байдлыг хадгалахад тусалдаг

Bodyweight Pulse Squat Асуултууд

Шинэчлэлт хийж болох уу Bodyweight Pulse Squat?

Тийм ээ, эхлэгчдэд Bodyweight Pulse Squat дасгал хийж болно. Энэ нь биеийн доод хэсэг, ялангуяа гуя, өгзөгийг бэхжүүлэх гайхалтай арга юм. Гэсэн хэдий ч эхлэгчдэд гэмтэл бэртлээс зайлсхийхийн тулд тэдний хэлбэрт анхаарлаа хандуулах нь чухал юм. Тэд бага хэмжээний хөдөлгөөнөөр эхэлж, хүч чадал, уян хатан байдлыг олж авах тусам аажмаар нэмэгдэх ёстой. Хэрэв ямар нэгэн өвдөлт мэдрэгдвэл дасгалаа нэн даруй зогсоож, фитнесс мэргэжилтэн эсвэл физик эмчилгээний эмчтэй зөвлөлдөх хэрэгтэй.

Дасгалын түлхэн салангууд Bodyweight Pulse Squat?

  • Цонхтой гулгах: Скват хийж байхдаа данх эсвэл дамббеллийг цээжиндээ ойртуулах нь таны гар болон гол хэсэгт нэмэлт бэрхшээлийг нэмэгдүүлдэг.
  • Гар бууны дасгал: Энэ бол маш их тэнцвэртэй байдал, хүч чадал шаарддаг нэг хөлтэй бөхийлт юм. Энэ нь илүү эрчимтэй дасгал хийхийн тулд хөл тус бүрийг тус тусад нь чиглүүлдэг.
  • Сумо Скват: Илүү өргөн байрлалтай, хөлийн хуруугаа гадагшаа чиглүүлсэн энэ хувилбар нь уламжлалт хонгилоос илүү таны гуя болон гуяны дотор талд чиглэгддэг.
  • Болгарын хуваах Squats: Энэ хувилбар нь нэг хөлийг вандан сандал дээр дээш өргөх эсвэл ард нь алхах шаардлагатай бөгөөд энэ нь жинг дааж байгаа хөлийг илүү эрчимтэй дасгал хийх боломжийг олгодог.

Үндсэн дасгалыг дэмжих сайн Bodyweight Pulse Squat?

  • Ханын суулт: Ханын суулт нь биеийн жингийн лугшилтын дасгалд маш сайн нэмэлт юм, учир нь тэд мөн дөрвөлжин болон өгзөг булчинг бэхжүүлэхэд чиглэдэг боловч дасгалын изометрийн шинж чанараас шалтгаалан эдгээр булчингуудад тэсвэр тэвчээрийг бий болгодог.
  • Цавууны гүүр: Эдгээр дасгалууд нь арын гинжин хэлхээ, ялангуяа өгзөг ба шөрмөс зэрэгт анхаарлаа төвлөрүүлснээр биеийн жингийн импульсийн хөдөлгөөнийг нөхдөг бөгөөд энэ нь дөрвөлжин давамгайлах шинж чанарыг тэнцвэржүүлж, булчингийн тэнцвэргүй байдлаас урьдчилан сэргийлэхэд тусалдаг.

Холбоо бүтэн үг Bodyweight Pulse Squat

  • Bodyweight Pulse Squat дасгал
  • Квадрицепс бэхжүүлэх дасгалууд
  • Гуяны булчинг чангалах дасгалууд
  • Биеийн жингийн хөлд зориулсан дасгалууд
  • Pulse Squats гуяны булчингуудад зориулсан
  • Тоног төхөөрөмжийн хөл дасгал хийдэггүй
  • Дөрвөн толгойн булчинд зориулсан гэрийн дасгалууд
  • Хүчтэй гуяны биеийн жингийн дасгалууд
  • Pulse Squat дасгалууд
  • Квадрицепс болон гуяны биеийн жингийн дасгалууд.